» Witamy na platformie Ślubowisko.pl ! Zaloguj lub Zarejestruj się!

Ślub i wesele w plenerze

Kategoria:
Artykuły > Na luzie

Śluby i wesela w plenerze to już nie tylko widok z amerykańskich filmów, ale rzeczywistość w Polsce. Choć nadal nie obywa się bez problemów, to coraz więcej zarówno księży, jak i urzędników zgadza się na udzielenie ślubu pod chmurką. Nierzadko Para Młoda proponuje swoim gościom także zabawę pod eleganckimi namiotami. Firma Perfect Moments oferuje organizację ślubów i wesel plenerowych.

Poniżej zamieszczone są informację dotyczące organizacji ślubów i wesel plenerowych, a także zdjęcia ze zrealizowanych przez naszą firmę ślubów i wesel w plenerze.


DOKUMENTY

Pierwszy etap organizacji dotyczy określenia, czy będzie to ślub cywilny czy Kościelny. Dzięki temu wiadomo, jakie dokumenty i pozwolenia trzeba uzyskać,Wesele w plenerze - Perfect Moments
aby ślub się odbył. W obu przypadkach należy uzyskać zgodę od Urzędu Stanu Cywilnego lub od księdza z Kościoła, do którego należy Para Młoda. W przypadku ślubu cywilnego należy napisać pismo wyjaśniające powody organizacji ślubu poza USC.
Nasza agencja pomaga w stworzeniu pisma, a także przygotowuje Parę Młodą na rozmowę z urzędnikiem (wszelkie sprawy formalne bowiem załatwia Para Młoda, a nasza agencja jedynie pomaga dobrze przygotować się do załatwiania tych spraw i uzyskania pozwolenia na ślub plenerowy). W przypadku ślubu kościelnego, należy oprócz uzyskania zgody od Księdza, zdobyć licencję na ślub poza Kościołem, do którego należy Para Młoda. Wszelkie inne dokumenty i formalności załatwia się tak samo, jak w przypadku ślubu w Kościele czy USC.


ORGANIZACJA ŚLUBU W PLENERZE

Wesele w plenerze - Perfect Moments

Ślub w plenerze może odbyć się albo w miejscu, gdzie będzie odbywać się wesele, albo w innym, wybranym przez Parę Młodą miejscu.

Jednakże wszelkie tego typu ustalenia, co do miejsca uroczystości, wystroju miejsca uroczystości, uzyskują Państwo od urzędnika lub Księdza. Trzeba zastosować się do wszelkich wskazówek, które uzyskamy i dopilnować, by wszystkie te ustalenia zostały wdrożone w życie.

W przypadku ślubu plenerowego zazwyczaj aranżuje się miejsce w którym będzie siedziała Para Młoda, świadkowie i urzędnik/Ksiądz. Zazwyczaj musi być zatem stół, krzesła dla Pary Młodej i świadków, klęczniki w przypadku ślubu kościelnego, a także w przypadku ślubu cywilnego, miejsce na powieszenie godła, a w przypadku ślubu kościelnego- krzyża. Należy także pamiętać o tym, by zadbać o nagłośnienie, a także o muzykę, która będzie towarzyszyć podczas uroczystości. Pamiętajmy także o odpowiednim wystroju miejsca ceremonii- kwiaty na stole lub ołtarzu, biały dywan prowadzący do miejsca ślubu, ewentualnie altana, pod którą będzie znajdował się ołtarz/ stół.

Trzeba też pamiętać o gościach i zadbać, by mieli gdzie usiąść. Należy zatem wypożyczyć krzesła w takiej ilości, by każdy z gości mógł siedzieć podczas uroczystości. Szczególnie istotne jest to przy ślubie Kościelnym, który trwa dłużej, od ślubu cywilnego. W przypadku tego drugiego, można jednak zrezygnować z krzeseł, co czasem jest praktykowane, szczególnie kiedy ślub będzie się odbywał w tym samym miejscu, co wesele.

 

WESELE W PLENERZE

Wesele w plenerze - Perfect MomentsNajczęściej organizujemy wesele w plenerze przy lokalu, w ogrodach danego lokalu.
 
Nasza firma ma w swojej ofercie sprawdzone firmy, które ustawiają przepiękne namioty, z elegancką galą przy suficie, drewnianą podłogą, z eleganckimi żyrandolami,  z możliwością wynajęcia nagrzewnic, aby w nocy goście nie zmarzli. Nawet jeśli organizuje się wesele w miesiącach ciepłych, to trzeba pamiętać, że noce bywają chłodne i nie można pozwolić, by goście zmarzli.
 
Nie trzeba także martwić się deszczem, namioty są wodoodporne, a boki tych namiotów można zamknąć.
 
Szczegóły organizacji wesela w plenerze zawsze ustala się z lokalem. Jeśli istnieje możliwość wypożyczenia stołów i krzeseł z lokalu, wtedy nie musimy ich już wypożyczać. Jednak jeśli lokal nie wyrazi zgody, nasza firma oferuje wypożyczenia krzeseł, stołów, a nawet zastaw stołowych, obrusów i pokrowców na krzesła.
 
W przypadku, gdy rozstawia się namiot w ogrodach własnego domu, wtedy trzeba spełnić pewne warunki dla obsługi cateringowej (są to zazwyczaj przyłącza do ciepłej i zimnej wody, odpowiednie miejsce do ustawienia się obsługi, itd.). Tego typu ustalenia odbywają się wówczas, kiedy zna się już miejsce wesela plenerowego, a firma cateringowa przeprowadziła inspekcję tego miejsca i  potrafi określić swoje potrzeby.
 
Wesele w ogrodzie wymaga też odpowiednio dużego terenu, by rozstawić namioty, firmy zwykle przeprowadzają wizje lokalną, mierzą teren, równość powierzchni, itd., taka wizja przeprowadzana jest również w każdym przypadku, gdy ustawia się namiot, czy to w  ogrodzie, czy przed lokalem.
 
W zależności, na ile osób będzie wesele, ustawia się odpowiednio duże namioty. Standardowo ustala się, że na 100 osób idealny namiot to 10x25m. Oczywiście namioty, rodzaje, ceny, wyposażenie, są różne i różnie kształtują się ceny.

Wesele w plenerze - Perfect Moments
Cennik wesela w plenerze zależy też od miejsca, gdzie będzie organizowane wesele, rodzaju wybranego namiotu, czy trzeba będzie wypożyczać dodatkowo stoły, krzesła, zastawy, czy dostarczy nam to lokal w przypadku, gdy na jego terenie będzie organizowane wesele.
 
 
Organizacja wesela w plenerze jest jeszcze w Polsce dość droga, ale wesele na świeżym powietrzu  jest niezapomnianym przeżyciem zarówno dla gości, jaki dla samej pary młodej.

Artykuł sponsorowany: PERFECT MOMENTS (wszelkie prawa zastrzeżone)

Maria Zając, 21.09.2009
Oceń artykuł:
 • 2.50/5

Komentarze:


 • 14.03.2014 11:42

  Ślub i wesele w plenerze to moje marzenie.


 • 05.12.2013 21:54

  piękna wizja, jeśli wesele jest zorganizowane w odpowiedni sposób i w odpowiednim miejscu to może być świetne!


 • brak zdjęcia
  (gość - ip: 83.31.220.*)    06.05.2012 19:05

  koszt duży, ale jaki klimat! a pogoda cóż, jak się trafi, i tak jak się wejdzie do namiotu to na głowę nie pada. ja mam dość wesel w zamkniętych pomieszczeniach, wszystkie takie same, jedno takie mialam, teraz czas na coś ekstremalnego:")


 • brak zdjęcia
  (gość - ip: 84.97.49.*)    07.06.2011 14:40

  Bardzo, ale to bardzo interesująca propozycja. Niesamowite przeżycie, które wygląda niczym amerykański film. Myślę, że trzeba trochę organizacji żeby wszystko wypaliło, ale można tego dokonać. Jak dla mnie plusy to, oryginalność, romantyzm, piękne zdjęcia no i świeże powietrze. Minusy to jednak, nigdy nie wiadomo jaka trafi nam się pogoda.


 • brak zdjęcia
  (gość - ip: 83.8.136.*)    31.05.2011 00:00

  Słuchajcie, a może zamiast się trudzić na własną rękę to lepiej wynająć taką specjalną firmę, która organizuje śluby i wesela? Moja koleżanka właśnie zleciła ślub takiej lasce z Royalday i to ona zajęła się wszystkimi sprawami organizacyjnymi. Czemu więc i ślub w plenerze nie zostawić komuś innemu do organizacji skoro tyle zachodu przy tym?


 • 08.05.2011 18:21

  Ślub w plenerze to moje marzenie. Szczególnie marzy mi się ślub latem na nadmorskiej plaży.


 • 02.03.2011 15:11

  To marzenie mojej narzeczonej:) Nie ukrywam, że też mi się podobają śluby w plenerze jednak dość trudno taką uroczystość zorganizować:/


 • brak zdjęcia
  (gość - ip: 77.254.157.*)    05.02.2011 15:14

  Ślub w plenerze np. na plaży na prawdę ślicznie i efektownie wygląda tylko problem czy się trafi w pogodę.


 • brak zdjęcia
  (gość - ip: 46.112.108.*)    16.01.2011 16:31

  Mrzy mi się taki slub w plenetrze niestety :( nie bezie go ale co tam


 • brak zdjęcia
  (gość - ip: 95.174.34.*)    01.11.2010 11:29

  w życiu nie zdecydowałabym się na wesele w plenerze , moim zdaniem najlepiej sprawdzają się te w zamkniętych pomieszczeniach .


 • 07.10.2010 13:31

  cóż mnie nigdy nie przekonują wesela w plenerze ...


 • brak zdjęcia
  (gość - ip: 195.117.37.*)    25.08.2010 18:55

  Bałabym sie zorganizowac taki slub, bo wiadomo jak to jest u nas z ta pogoda:/ Ale pomysl znakomity trzeba przyznac;)


 • 25.08.2010 13:40

  U nas ceremonia slubna odbędzie sie w plenerze na terenie osrodka w ktorym sie pobieramy.. tylko z informacji udzielonych od wlascicieli lokalu, lokalny ksiadz dostał nagane od kurii, więć on odpada! Musimy na własną ręke szukać !! Ale znajdziemy ;) Bo musimy! Nie wyobrażam sobie inaczej ;)Mamy czas caly rok ;] Pozdrawiam!


 • 28.07.2010 22:37

  Nadal mi się taki marzy, tylko ta cena mnie niestety przerasta.


 • 02.07.2010 22:40

  taki ślub przy ładnej pogodzie to po prostu marzenie! Ale trzeba mieć chody "u góry" ;);)


 • 06.06.2010 18:42

  Ciekawy pomysł :D


 • 10.02.2010 19:30

  Od zawsze marzyłam o takim ślubie ale u nas w Polsce to dużo zachodu zorganizować taki ślub (pozwolenie biskupa) a do tego jeszcze pogoda, ostatnimi czasy bardzo kapryśna.


 • 10.02.2010 09:42

  ja bym się nie odważyła ze względu na strach przed deszczem ;/


 • 09.02.2010 13:17

  fajny pomysł, ale dla tradycjonalistów odpada :)


 • 30.11.2009 11:31

  a ja bym chciała tak na powietrzu;-) tylko kto zapewni ładna pogodę;-)


 • brak zdjęcia
  (gość - ip: 78.133.217.*)    22.09.2009 15:06

  to chyba pierwszy art sponsorowany na ślubowisku- jak dla mnie nawet fajny, ale czegoś mi brakuje..

Dodaj komentarz

Wielkość liter nie ma znaczenia

Nasi Partnerzy:
 • Magazyn Wesele
 • Hotel Książe Poniatowski
 • Decoris&Art dodatki dla Panny Młodej
 • Polskie Szafiarki - blogi o modzie
 • Podziel się swoim szczęściem
 • Love my dress - blog
 • Perfect Moments - Kompleksowa organizacja ślubów
 • Belarto
facebook
dar-par pinterest