Ile płacicie za ślub?zapowiedzi...

wiolka16129

Żona, Warszawa

Ile płacicie za ślub i za zapowiedzi w Warszawie czy ktoś się orientuje?

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Nie wiem czy to coś pomoże, ale u nas w Kobyłce (25 km od Warszawy) płaci się 1000 zł. Z tymże jest to barokowa, dość oblegana bazylika mniejsza.

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Też jestem ciekawa, ile nas to wyniesie

nikaaa_87

Żona, Warszawa

My bierzemy ślub na wsi praktycznie i bedzie nas to kosztować min. 1000 zł. Chcieliśmy wziąć  ślub w innej parafii, bo w parafii mojego P. ksiądz ma dość olewcze podejście, a organista beczy, ale za same zapowiedzi bierze 300 zł (tzw. półślubek!!!). 

U nas ( jestem ze śląska) zapowiedzi kosztują 100 zł, a ślub 500... Mogliby ujednolicić cennik, odprowadzać podatki, wtedy nie byłoby takiej samowolki...

wiolka16129

Żona, Warszawa

Dokładnie widzę,że każdy liczy tak jak mu wygodnie,moja kumpela w zeszłym roku w sierpniu płaciła w warszawie 400zł za ślub 200zł za zapowiedzi, 150zł za dekoracje i 200zł za organiste, miała narzucone za dekoracje i organiste słub i zapowiedzi co łaska więc dała tyle ile uważała za słuszne :D

narzeczona00

Żona, Warszawa

Ok 1000zł

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

To zależy do parafii. W niektórych księża maja gotowy cennik, ale gdzie mówią co łaska to już wasza sprawa

My zapłaciliśmy:

Kościół gdzie braliśmy ślub:

100 zł zapowiedzi

100 zł kościelny(w tym kwiaty przy ołtarzu)

100 zł organista + my mieliśmy 5 osób ze scholi daliśmy im po flaszce

200 zł daliśmy za ślub (ksiądz powiedział cołaska to dałem mu tyle)

 

Kościół Pana Młodego

100 zł zapowiedzi

100 zł zaświadczenie (tzw. półślubek)

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

U nas jak na razie wygląda to tak:

 

- zaklepanie daty i godziny 7 mies. przed ślubem - 0 zł

- zapowiedzi w parafi, gdzie odbędzie się ślub - 100 zł

- akt chrztu z parafii Pana Młodego - 20 zł

- zapowiedzi w parafii Pana Młodego - 50 zł

 

Teraz pozostaje nam zapłacić za ślub, dac organiście i kościelnemu, z tego co planujemy:

- ślub 400-500 zł

- kościelny 50-100 zł

- organista 100-150 zł 

 

 

Asiczka

Panna młoda, Warszawa

U mnie wyglądało to tak w narzeczonego mieścinie ks krzyknął 200 zł, ciotki jego mówiły nam że ks bierze za pogrzeb 1200 a za ślub 1500 jak poszlismy do mojej parafii ( pochodzę z miasta) ks powiedział że za zapowiedzi ludzie daja 50 zł a jeśli chodzi o ślub to czy to z organistą i dekoracjami kościoła czy bez to naprawde sprawa indywidualna i co łaska ale nie w sensie że jest minimum jakieś aż sama byłam w szoku mimo że znam proboszcza to wiedziałam że nie będzie sie czaił ze mna ale od razu powiedział że ludzie dają co łaska i on nie wyznacza żadnej kwoty

Asiczka

Panna młoda, Warszawa

dodam tylko że 200 zł u mego narzeczonego za same zapowiedzi 

dominika2013

Żona, Warszawa

Radom:

Ślub: 500 zł (zapowiedzi w cenie)

zapowiedzi u narzeczonego: nie wiemy, ale planujemy dać 50 zł, jak księdzu nie podpasuje to 100 zł

organista:  200 zł

strojenie przez siostry: 300 zł

 

dokumnety nie mam pojęcia

 

a czy płaci się za poradnie rodzinną i nauki przedmałżeńskie?

tweety0607

Żona, Warszawa

Jeśli idzie o opłaty w kościele to indywidualna kestia ksiądz który udziela nam ślubu bierze 600zł, ale w kościele na wsi w mieście u tego samego księdza(ma dwa kościoły pod sobą) to już 800zł... Dodam że w urzędzie zostawiłam już82 zł za zaswiadczenie i 44 za akty urodzenia dwa bo bierzemy slub w innej gminie niż się urodziliśmy. A zapowiedzi, no właśnie my mieszkamy obydwoje w nowym Dworze, w zasadzie ja jestem zameldowana w szczytnie, ale tam nie mieszkam, w sobote sama się dowiem ale może któraś z was wie jak to jest z tymi parafiami? Liczy się to gdzie mieszkasz, chodzisz do kościoła czy jestes zameldowana? W sumie wydaliśmy już 206zł za same papierki potrzebne księdzu i szczerze powiem że nie przewidziałam tego w budrzecie, jakoś nie pomyślałam o tym wcale.

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Nasz ślub będzie w małej miejscowości 100 km od Warszawy. Ksiądz bierze od 700 zł. w górę, kościelny 400 zł i organista chyba już 500 zł. Dodatkowo dekoracja kościoła za 600 zł. Za każdą zapowiedź 50 zł.

Jedynie za nauki nie płaciliśmy.

Zaś mój kolega z pracy, brał ślub w Warszawie okolice Grochowa i ksiądz oddał jemu część pieniędzy, gdyż stwierdził, że im- Młodym bardziej kasa się przyda.

 

pauulinka123

Żona, Warszawa

Ślub i zapowiedzi : 600zl

Organista :200 zł

Kościelny: 100 zł no i do tego trzeba doliczyć dekoracje i jakąś oprawę muzyczną ślubu ale to nie wiem ile będzie kosztowało

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

organista 100zł

zapowiedzi 0 zł

ślub - damy w kopercie pieniądze na tace (jeszcze nie wiem ile), bo ksiądz nie chciał pieniędzy za ślub wziąć

 

więc jak widać na naszym przykładzie to wszystko zależy od księdza...

 

 

dodam jeszcze, że za żadne dokumenty. które braliśmy w kancelariach też nic nie płaciliśmy

tylko nauki przedmałżeńskie jeszcze wyniosły nas 100zł

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

organista 100zł

zapowiedzi 100zł

ślub 400zł

lub Anuluj
Aby pisać wiadomości, musisz Wejdź na stronę

Osoby, które polubiły: