» Witamy na platformie Ślubowisko.pl ! Zaloguj lub Zarejestruj się!

Forum - Jaki garnitur na ślub?

43753Wyswietleń
70Odpowiedzi
1234567 »

• Podgląd pary ślubnej
    (02.04.2009 - 13:33)

Witam serdecznie.

Jaki garnitur jest najlepszy na ślub? Chodzi mi nie tylko o kolor, ale przede wszystkim o markę no i krój...

Chcielibyśmy z narzeczonym pochodzić i poszukać jakiś garnitur, ale nie wiemy, na co zwracać szczególnie uwagę podczas przymierzania Undecided

w sumie mamy jeszcze dużo czasu, ale rozglądnąć się nidgy nie zaszkodzi Smile

Ten post edytował 01.08.2012, 21:03
  • Podgląd pary ślubnej
    (02.04.2009 - 13:40)

Wpis został usunięty z powodu naruszenia regulaminu.

Ten post edytował 02.04.2009, 13:53
  • Podgląd pary ślubnej
    (03.04.2009 - 12:33)

najładniejszy garnitur jest z dwoma cięciami z tyłu i taliowaniem - każdy facet wygląda w takich BOSKO Laughing

Ten post edytował 22.10.2011, 05:37
  • Podgląd pary ślubnej
    (03.04.2009 - 12:48)

Ja z narzeczonym będziemy wybierać garnitur tak, aby pasował do sukienki :) przyjęło się tak, że do białej sukienki pasuje czarny lub grafit....

• Podgląd pary ślubnej
    (03.04.2009 - 13:27)

zdecydowanie odradzamy kupować garnitur w paski wysokim chłopakom - to ich jeszcze bardziej wydłuży Laughing

• Podgląd pary ślubnej
    (07.04.2009 - 13:41)

strasznie ciężko jest dobrać dobry garnitur... jesli Pan Młody jest wysoki i szczupły to w ogóle tragedia - doświadczyłam tego na własnej skórze niestetyUndecided

• Podgląd pary ślubnej
    (10.07.2009 - 00:57)

jako sprzedawczyni garniturów wypowiem się i dam kilka wskazówek:)rozmiar garnituru najlepiej dopasowac mierząc narzeczonego w klatce piersiowej (przewarznie panowie mają troszkę ponad 100cm) dzielimy to przez 2 to znaczy jeśli pan ma 100 cm w klatce piersiowej to potrzebuje rozmiaru 50. analogicznie rozmiar 48 będzie miał 96cm w klatce, a rozmiar 52 - 104cm itd. To w przypadku kiedy narzeczony nie jest bardzo wysoki, albo bardzo niski. W takich wypadkach też nie należy się martwic. Większośc markowych salonów (nie jestem pewna czy mają je wszyscy) posiada rozmiarówkę tzw. "wysoką" i "niską". Wysocy panowie powinni szukac garniturów w rozmiarch od 96 do 110 a niscy 24 do 27. nie będę tu tłumaczy jak przeliczy rozmiar dla siebie bo w tym przypadku jest to trochę trudniejsze, a na pewno sprzedający pomoże w dobraniu rozmiaru. Po co są w ogóle rozmiarówki wysokie i niskie, a no po to żeby każdy w garniturze łądnie wyglądał. Rozmiar dopasowuje się do klatki piersiowej po to żeby w ramionach garnitur dobrze leżał. Z ramionami w garniturze się nic nie zrobi (żadna krawcowa nie przerobi tej części, bo jest to zbyt pracochłonne). Wszystkie inne elementy można dopasowa do sylwetki: skrócenie nogawek (zwykle standardowo, bo producenci szyją troszkę dłuższe, ale i wydłużenie zazwyczaj max 4cm.; Najlepiej mierzyc na boso nogawki wtedy z tyłu stopy powinny by równo z ziemą - taka jest klasyczna długośc. skrócenie rękawów - czasem zdarza się, że trzeba przeszyc ostatni guzik wyżej. To też nie problem, dowiedz się tylko czy zostanie po tym ślad. wydłużenie rękawów max 4cm. rękaw powinien sięgac 1,5cm nad kostką od nadgarstka, chyba, że chcecie, żeby mankiet koszuli wystawał, to też ładnie wygląda. Taliowanie marynarki, nie przejmujcie się - krawcowe to specjalistki i dla nich to żaden problem. Pamiętajcie jednak, że Panu Młodemu nie może by ciasno w marynarce. Nie ma niestety możliwości poszeszenia marynarki w talii. co do spodni. Jeśli są za luźne w pasie to można je zwęzic. wygląda to tak, że zwęża się klin od pasa niżej między pośladkami więc zwężając pas zwęża się także biodra. Nie polecam zwężania większego niż 5cm. Możliwos poszeszenia spodni do4 cm.nie wiem czy wcześniej wspominałam: garniutry mają coś takiego jak "zapas materiału" poszeszanie ich nie wiąże się więc z wszywaniem kolejnego skrawka tkaniny,tylko przeszycie szwa dalej;)

Teraz skłąd garnituru. Powiem tak: im więcej procent wełny w składzie tym lepiej, zwłaszcza jeśli jest to "wełna wysokoskrętna" (numer ok 130). Chodzi o to, że przy produkcji tkaniny, nitki wełny na jednym odcinku były skręcane kilkadziesiąt razy- im więcej tym lepiej, bo tkanina jest bardziej sprężysta. Nie gniecie się i Pan Młody wysiadając z samochodu przed kościłem nadal ma gładkie plecy. Owszem nie ma tkanin które nie gniotą się wcale, ale lepiej unika sztucznych mieszanek. Ostatnio modny w garniturach stał się jedwab. Owszem, ma piękny połysk w połączeniu z wełną też "gniecenie się" też jest znośne. Nie polecam napomiast mieszek poliestru (czy też wiskozy) z bawełną - uwierzcie mi, że wygląda to strasznie, podobnie jak bawełna+jedwb.

Ale co dobre musi kosztowac. Musice się liczy z tym, że za "wełne wysokoskrętną" trzeba dużo zapłacic zwłaszcza jeśli jest to tkanina uszlachetniona z jedwabiem.Ale nie taki diabeł straszny....mam nadzieję, że trochę pomogłam :) miłego szukania ;) jeśli macie jakieś pytania odnośnie garniturów - zapraszam ;)

• (10.07.2009 - 17:28)

ja bym wybrała czarny

• (11.07.2009 - 19:55)

mój miał granatowy z troszkę dłuższa górą i wyglądał cudownie

• Podgląd pary ślubnej
    (11.07.2009 - 20:01)

Zdecydowanie ciemny garnitur

• (13.07.2009 - 22:30)

ciemny garnitur z dwoma rozcięciami z tyłu

1234567 »

Aby wypowiedzieć się musisz być zalogowany. Jeśli nie masz konta - zarejestruj się.

Nasi Partnerzy:
  • Dwór Korona Karkonoszy - Piękne Wesela, śluby
  • Magazyn Wesele
  • TV Love
  • M&N Bridal
  • Film-wesele.pl
  • Hotel Książe Poniatowski
  • Hotel Rzeszów
  • Decoris&Art dodatki dla Panny Młodej
  • Polskie Szafiarki - blogi o modzie
  • Portal dla singli Mydwoje.pl
facebook