» Witamy na platformie Ślubowisko.pl ! Zaloguj lub Zarejestruj się!

Forum - Chcesz założyć swoją agencję ślubną? Marzy Ci się praca konsultanta ślubnego?

21987Wyswietleń
38Odpowiedzi
1234

• (05.01.2010 - 15:24)

Założenie własnej agencji ślubnej:

Koszty:

Początkowe:

· strona internetowa – ok. 2 000zł – 4 000zł · hosting, domena – ok. 600 zł rocznie · opracowanie identyfikacji wizualnej (księga znaku, logotyp etc.) –nawet do 10 000 zł · materiały reklamowe(wizytówki, ulotki, foldery, kartki, plakaty, bannery etc ) - ok. 10 000zł Miesięczne/roczne: · pozycjonowanie (kilka haseł) ok. 8 000zł rocznie (efekty widoczne po kilku miesiącach) · kampania reklamowa w portalach ślubnych – ok. 3 000 – 8 000zł rocznie · kampania reklamowa w magazynach ślubnych, np. sponsorowany artykuł 2 stronicowy, jednorazowo – ok. 3 000zł - 15 000zł · koszty operacyjne działalności – paliwo, telefony, Internet, prawnik – ok. 1 500 zł miesięcznie Przychody: Założenie (uśrednione) - nowopowstała agencja ślubna musi być tańsza niż doświadczona, działająca na rynku firma. Znając rynkowe realia, można określić, że pobiera ok. 3000zł za usługę kompleksową ( organizacja ślubu i wesela wraz z koordynacją ) czyli 1 wesele = 3000zł przychodu I rok działalności - jest mała szansa na to by zdobyć klienta ale być może uda się zorganizować wesele kuzynce, przyjacielowi lub koleżance z byłej pracy – zakładam 2 wesela ( tj 6000zł) II rok działalności - jeśli I rok był udany – ok. 5 wesel(15 000 zł)

Przy złej polityce marketingowej lub niesprzyjających warunkach ekonomicznych - przez 2 lata może nie być w ogóle klientów.

Praca jest bardzo wdzięczna, miła i przede wszytskim nie jest nudno! trzeba być kreatywnym i bardzo wytrwałym, cierpliwym. Konsultantka ślubna musi być osobą na poziomie, kulturalną, spokojną.

To praca bardzo stresująca i odpowiedzialna.

Ale jak się kocha to co się robi to jest to wielka przyjemność!

Szkoda tylko, że jest to tak mało popularna usługa - tylko 0,01 % par młodych korzysta z usług agencji slubnych a tych w Polsce jest kilkaset!

Jeśli chcesz to robić najlepiej wybierz się na szkolenie do profesjonalnej agencji, dowiesz się wszytskiego i zdobędziesz dyplom!

Ten post edytował 10.04.2012, 15:30
  • Podgląd pary ślubnej
    (06.01.2010 - 09:03)

Moja przyjaciółka ostatnio wpadła na pomysł że ona zostanie konsultantka ślubną. Oczywiście pomysł jest bardzo suchy bo nie wie ona z czym to się je itp. Sama jest studentką socjologii (na półmetku studiów) i w zasadzie strasznie spodobał jej się pomysł z takim własnie zawodem.

Ps. 3 000 za organizacje, koordynacje, wsparcie itp to wcale nie jest wiele. A ile nerwów, pieniędzy (biorąc pod uwagę że konsultant korzystając ze swoich znajomości może zawsze załatwić dużo rzeczy taniej), czasu można oszczędzić.

Tak naprawdę to dopiero tu na slubowisku dowiedziałam się jak + - wygląda sprawa z konsultantami i w ogóle o perfect m.

Myślałam sobie dużo o tym i uważam że jak przyjdzie w KOŃCU ten mój dzień to ja bardzo będę chciała miec przy sobie taką konsultantkę która mi pomoże. I zdecyduję się na Agencje. Z reguły ślub potrafi kosztować nas pow. 30 tyś. spokojnie więc co znaczy dodatkowe 3 000 ?

Fakt że wymarzyłam sobie ślub specyficzny... nie wierze że uda mi się w prztyszłości zrobić to samej. (Slub na plaży + standing party na molo) bez pomocy się nie obejdzie.

:)

• (06.01.2010 - 15:22)

Jakby co to PM jest chętna...ślub na plazy i super impreza na molo! Świetny pomysł :)

Cieszę się, że są takie osoby, które doceniają nasza pracę, zaangażowanie i czują, że my jesteśmy im potrzebni.

Dziękuję w imieniu całej branży!

• (06.01.2010 - 17:05)

A ja nawet jak mnie Charlston nie zaprosi, to i tak się wbijam na krzywego!

Muszę to zobaczyć!!!

Tym bardziej skoro znajoma firma miałaby organizować imprezę!!! ;-)

Ale faktem jest, że jak ktoś jest albo pasjonatem jakiejś dzidziny lub ma nietypowy pomysł, to firmie będzie dużo łatwiej ogarnąć całosc i poorganizować pewne rzeczy niż takiemu zwykłemu człowieczkowi z ulicy.

Ja poszłam w tradycję, tyle, że nieco ją unowocześniłam i dodałam motyw przewodni, jako symbol, którego bardzo pilnowałam. Więc było to do ogarnięcia.

Ale gdybym miała bardziej odjechany pomysł, pewnie skusiłabym się na firmę, bo sama nie dałabym rady.

• Podgląd pary ślubnej
    (07.01.2010 - 08:44)

Ho Ho :)

nie będzie potrzeby wbijac się na krzywego :D;)

Oczywiście mój ślub ( mam nadzieję że nastąpi jednak ) to kwestia kilku  lat napewno. Mam nadzieję że wtedy nadal tu wszyscy będziemy, że rozdam zaproszenia co niektórym ;) że PM zrobi mi ślub marzeń ;) i że wszystko będzie pięknie ;)

Bosz. Przez to całe ślubowisko wkręciłam się w temat z tymi ślubami :D

• (07.01.2010 - 12:45)

Hehe! To może nie za kilka lat a za rok może dwa...

Kto wie. Jak sie tak wkręcisz w temat to....

• Podgląd pary ślubnej
    (07.01.2010 - 13:16)

Jak tak ciućki mi dobre wyjdą z kim trzeba :>

• (07.01.2010 - 13:20)

Wyjdą, wyjdą...

Każdy ma gdzieś tam swoją 2 połówkę. Może to nie będzie Lenny, ale napewno będzie ciacho. ;-)

• Podgląd pary ślubnej
    (07.01.2010 - 14:00)

Zobaczymy co się ugotuje-upiecze z Pana +7lat ;)

• (07.01.2010 - 14:32)

Hehehe... oby czuwał nad tym dobry szef kuchni! ;-)

• (26.01.2010 - 17:13)

Jak zwykle Pani Charlston daje czadu :)

Swoją drogą - ślub na plaży to musi być piękna sprawa, ale pewnie droga:/

1234

Aby wypowiedzieć się musisz być zalogowany. Jeśli nie masz konta - zarejestruj się.

Nasi Partnerzy:
  • Magazyn Wesele
  • TV Love
  • M&N Bridal
  • Hotel Książe Poniatowski
  • Hotel Rzeszów
  • Decoris&Art dodatki dla Panny Młodej
  • Polskie Szafiarki - blogi o modzie
  • Portal dla singli Mydwoje.pl
  • Podziel się swoim szczęściem
  • Love my dress - blog
facebook