» Witamy na platformie Ślubowisko.pl ! Zaloguj lub Zarejestruj się!

Forum - Jak poprawnie wypisać zaproszenia ślubne

48327Wyswietleń
48Odpowiedzi
12345

• Podgląd pary ślubnej
    (08.03.2011 - 19:17)

Witam ;)  Mam mały problem i liczę na Waszą pomoc :)

Właśnie zabrałam się za wypisywanie zaproszeń ślubnych i mam pytanie:

Które imię wypisujemy najpierw ? Damskie czy Męskie , a może to od czegoś jeszcze zależy ?

Doszłam już do wniosku , że dla bezpieczeństwa nie będę odmieniać niektórych nazwisk, ale nie wiem w jakiej kolejności pisać  Danutę i Andrzeja,,,, czy Andrzeja i Danutę...

Jak sądzicie?

Ten post edytował 30.07.2014, 14:35
  • Podgląd pary ślubnej
    (08.03.2011 - 19:27)

ja wypisywałam zaproszenia to najpierw pisałam kobiete a pozniej mezczyzne ;) tak chyba sie powinno wypisywac ;)

• (08.03.2011 - 19:27)

Najpierw wymienia się kobiete, a nazwiska się odmienia! To tak jakbyśmy nie odmieniali np słowa stół. Nie ma co się przejmowac reakcja ludzi-skoro nie wiedzą że w Polsce nazwisk asię odmienia to sie dowiedzą. Myśmy odmieniali. Poczytać najlepiej w słowniku jakie są zasady odmiany.

Ten post edytował 16.06.2011, 18:07
  • (08.03.2011 - 19:56)

Oczywiście, że najpierw piszemy kobietę, a potem mężczyznę. Nawet jeśli żyją w nieformalnym związku i to akurat mężczyzna jest członkiem naszej rodziny np. Annę Kowalską i Piotra Nowaka, mimo że Nowak to nasz brat. 

Wszystkie nazwiska ODMIENIAMY! Tak naprawdę bardzo, bardzo mało jest tych nieodmienialnych. Ja zapraszałam "Kupców", "Krzysztofków", "Malinów", a na kopertach pisałam Kupcowie, Krzysztofkowie, Malinowie.

Słownik się przydaje czasami, bo jest kilka "haczyków" np. Kozioł, więc państwo Koziołowie, a nie Kozły.

• Podgląd pary ślubnej
    (08.03.2011 - 20:55)

Zawsze pierwsze wpisuje się imię kobiety, a później mężczyzny. Co do nazwisk to wszystkie polskie oczywiście się odmienia (-ski, -ska), a co do reszty to trzeba uważać, bo niektórych się nie odmienia.

• Podgląd pary ślubnej
    (08.03.2011 - 22:29)

Dzięki dziewczyny ;) zaproszenia wypisane :) juz się nie mogę doczekać aż je rozdamy. Zrobiłam tak jak mówicie , najpierw imię żeńskie , potem męskie a nazwiska, te które potrafiłam i wiedziałam że się odmieniaja to odmienilam a te "bardziej kłopotliwe" zostawilam w podstawowej formie.

• Podgląd pary ślubnej
    (08.03.2011 - 22:52)

my raz dostaliśmy zaproszenie gdzie najpierw był wpisany mój A. a dopiero pozniej ja i powiem szczerze ze uraziło mnie to.

My bedziemy najpierw kobiete wpisywac a pozniej mezczyzne niezaleznie od tego czy sa czy nie sa małzenstwem.

Ten post edytował 19.03.2013, 22:30
  • (09.03.2011 - 09:59)

ja juz wypisałam wszystkie zaproszenia i najpierw była kobieta a potem mężczyzna... innej opcji nie było... niezależnie włąśnie od ich zażyłości :)

• (09.03.2011 - 10:57)

U nas zostały wypisane najpier k później m i niektórych nazwisk nie odmieniałam bo nie dało rady, a nie chciałam walnąć babola

• (09.03.2011 - 11:03)

no własnie, też jestem zdania, ze nie wszystkie nazwiska sie odmienia, bo niektóre po odmianie brzmią bardzo dziwnie...

Ten post edytował 06.03.2013, 09:18
  • (09.03.2011 - 14:07)

Ja nigdy nie odmieniam swojego nazwiska (Reja-Kupiec). Kiedyś mojej siostrze na dokumencie szkolnym odmienili (dla D. Reji). Jako nauczyciel spotkałam się z różnymi nazwiskami i uważam, że lepiej nie odmienić niż odmienić głupio.

Ja poczułam się urażona jak kiedyś znajomi mojego męża prosili go na wesele i dostał zaproszenie z osobą towarzyszącą, a byliśmy wtedy już zaręczeni. Uważałam, że to nie na miejscu, skoro młodzi nas dobrze znali i wiedzieli od ilu lat jestesmy razem.

Teraz to ja powinnam zaprosić "Krzyśka z żoną" :)

Ten post edytował Neyla 09.03.2011, 14:14
12345

Aby wypowiedzieć się musisz być zalogowany. Jeśli nie masz konta - zarejestruj się.

Nasi Partnerzy:
  • Magazyn Wesele
  • M&N Bridal
  • Hotel Książe Poniatowski
  • Hotel Rzeszów
  • Decoris&Art dodatki dla Panny Młodej
  • Polskie Szafiarki - blogi o modzie
  • Podziel się swoim szczęściem
  • Love my dress - blog
  • Perfect Moments - Kompleksowa organizacja ślubów
  • na-kawe.net
facebook