» Witamy na platformie Ślubowisko.pl ! Zaloguj lub Zarejestruj się!

Forum - Jak zrobić winietkę na stół?

42372Wyswietleń
47Odpowiedzi
12345

• Podgląd pary ślubnej
    (01.06.2010 - 18:17)

Wiem, wiem, nie patrzcie tak, ale jak to coś zrobić i jakie koszta trzeba ponieść?

• Podgląd pary ślubnej
    (01.06.2010 - 18:59)

Wystarczy kupić specjalne kartki :D wydrukować na nich Imiona i Nazwiska gości..

Powycinać kwadraty i zgiąć w pół ;D np. ;)

• (29.06.2010 - 14:25)

Ja moje robiłam baaardzo długo ale zamarzyłam sobie, że wykonam je ręcznie i dopięłam swego....

Co myślicie ?

Ten post edytował Martyna75 29.06.2010, 14:26
  • Podgląd pary ślubnej
    (29.06.2010 - 14:28)

Martyna twoje winietki są bardzo ładne- możesz powiedzieć jak przykleiłaś te kokardki? Chciałabym zrobić coś podobnego tylko że w kolorze niebieskim, ale nie za bardzo wiem jak się za to zabrać. Będę wdzięczna jeśli dasz dokładną instrukcję wykonania takiej winietki :)

• (29.06.2010 - 14:53)

Najpierw musisz wydrukować - jak chcesz mam gotowca. Mogę tez wysłać Ci czcionkę taka jak my mieliśmy. Potem oczywiście wycinasz i skąłdasz na pół - najlepiej lekko naciąć od środka w miejscu załamania wtedy ładnie wygląda.

Potem docinasz najpierw tą wstążeczkę która "biegnie" naokoło i przyklejasz ją z przodu na dwustronną mocą tasmę klejącą. Potem docinasz te dwie które tworzą kokardkę - jedna większa druga mniejsza, na końcu tą króciutką - pionową która zespala te dwie "poziome" i również przyklejasz je na tasmę dwustronną - jak jest mocna to naprawdę trzyma i jesli chcesz no na kropelkę ..."Kropelki" przyklejasz cyrkonię ( w każdej pasmanterii są - tylko najlepiej penseta albo wykałaczką...

gdybyś miała pytania to pisz na gg 3977178 chętnie podpowiem - uwielbiam takie praktyczne prace.

mam nadzieję, że zrozumiesz coś z tych opisów..

• (29.06.2010 - 14:54)

tą samą czcionką robiłam podziękowania dla rodziców i pierwszą stronę do księgi gosci - też mam gotowca jakby coś

• Podgląd pary ślubnej
    (29.06.2010 - 14:57)

Pięne winietki Martyna75! Perfekcyjne wykonanie:) Gratuluje!

• (29.06.2010 - 14:58)

dziękuję - gdyby ktoś chciał gotowca - to znaczy ramki do wycinania i czcionke to się polecam

• Podgląd pary ślubnej
    (29.06.2010 - 15:42)

Dzięki, mniej więcej łapię :) A czy te kokardki jakoś zaprasowywałaś żeby się tak trzymały? Chodzi mi o ich zgięcia. I czy tą taśmę dwustronną miałaś takiej szerokości jak wstążki? Bo ja mam taką szeroką i szczerze mówiąc nigdy nie widziałam wąskiej, a boję się, że jak się wezmę za jej przycinanie to tylko wszystko zepsuję. Chociaż z drugiej strony mogę przykleić wstążke do taśmy i wtedy przyciąć taśmę do wstążki...

Co do czcionki i ramek to najpierw zapytam moje tatę, który trochę zajmuje się grafiką, czy ma jakąś ładną czcionkę, jeśli nic nie będzie miał to zgłoszę sie do ciebie :) Ja bym chciała jeszcze w środku każdej winietki umieścić podziękowanie za przybycie, bo winietki mają być częścią upominków dla gości

Ten post edytował 29.08.2010, 16:30
  • Podgląd pary ślubnej
    (29.06.2010 - 15:50)

Te winetkisą wręcz śliczne :))

• (29.06.2010 - 15:53)

moja miała ok 1 cm szerokości. możesz oczywiście zaprasować. taśmę do wstążki po całej długości jest ciężej przyciąć ... próbowałam :( poz tym nie wygląda fajnie.

Ja najpierw zrobilam jedną potem ją... rozkleiłam z powrotem żeby miec gotowca i taśmą sklejałam tylko końce wstążki. najpierw na winietkę  Z PRZODU !!! tu gdzie napis przyklejalam taśmę - tak na środku i do tego oba końce wstążki. w ten sposób od spodu wygląda ładnie, a z przodu maskuje to kokardka

12345

Aby wypowiedzieć się musisz być zalogowany. Jeśli nie masz konta - zarejestruj się.

Nasi Partnerzy:
  • Magazyn Wesele
  • M&N Bridal
  • Hotel Książe Poniatowski
  • Hotel Rzeszów
  • Decoris&Art dodatki dla Panny Młodej
  • Polskie Szafiarki - blogi o modzie
  • Podziel się swoim szczęściem
  • Love my dress - blog
  • Perfect Moments - Kompleksowa organizacja ślubów
  • na-kawe.net
facebook