» Witamy na platformie Ślubowisko.pl ! Zaloguj lub Zarejestruj się!

Forum - Kiedy wymienić dokumenty po ślubie?

12805Wyswietleń
40Odpowiedzi
1234

• Podgląd pary ślubnej
    (07.04.2009 - 15:51)

Witam Laughing

Poczatkiem maja wychodzę za mąż i chciałabym się dowiedzieć, kiedy muszę wymienić dokumenty?

I jakie to są dokumenty?

• Podgląd pary ślubnej
    (08.04.2009 - 08:08)

dowód osobisty koniecznie trzeba wymienić chyba do 3 tyg od zawarcia związku małżeńskiego. Wystarczy przyjść ze skróconym aktem urodzenia Smile

• Podgląd pary ślubnej
    (08.04.2009 - 15:35)

przede wszystkim musisz dać znać swoim bankom oraz urzędowi skarbowemu.

• Podgląd pary ślubnej
    (14.04.2009 - 11:19)

hehe no tak Tomku i Ewo - urząd skarbowy przede wszystkim Smile w końcu coś tam się pozmienia.... no i nie wolno zapomnieć o poinformowaniu np uczelni, pracodawcy i przychodzni, w której jestes zarejestrowana jako pacjentka

• (22.04.2009 - 20:31)

Wiecie ta wymiana dokumentów najgorsza.....tyle tego trzeba będzie załatwiać prawo jazdy, paszport ( bo przecież jeszcze jednak się przydaje), dowód osobisty, wszędzie pozgłaszać...... :( no ale trzeba będzie przez to przejść....czego się nie robi, dla nazwiska przyszłego męża;););)

• Podgląd pary ślubnej
    (22.04.2009 - 20:37)

no tak - trochę tego załatwiania będzie, ale faktycznie warto Smile chyba trzeba będzie zrobić takąliste miejsc, gdzie trzeba będzie się zgłosić od razu z dokumentami by wymienić na nowe nazwisko...

• Podgląd pary ślubnej
    (24.04.2009 - 08:24)

im szybciej - tym lepiejSmile przynajmniej potem łatwiej Ci będzie załatwić różne sprawy, jak juz będziesz miała wyrobione dokumenty z nowym nazwiskiem...

• (08.06.2009 - 17:23)

hmmm nie stresuj się ;)

ja dowód wymieniłam ponad rok po ślubie ;) wcześniej nie miałam jakoś czasu ... ustawowo jest na to 3 miesiące ;)

trzeba wymienić

dowód

prawo jazdy

powiadomić banki o zmianie danych

na uczelni zmiany dokumentów

zameldowanie - jak zmieniasz adres

to chyba takie najwazniejsze ;)

• Podgląd pary ślubnej
    (09.06.2009 - 08:54)

karlita a u mnie w gminie powiedzieli, że jak się nie zgłoszę w 2 tyg po ślubie to mój dowód będzie unieważniony... na szczęście złożyłam wniosek w czasie, ale Ci którzy nie zdążyli pewnie nie są zadowoleni...A całą resztę dokumentw moge wymienić dopiero jak będę miała nowy dowód bo bez tego ani rusz Smile

• (09.06.2009 - 09:31)

magdalenko bo chyba od tego roku zmienili przepisy ;)

ps jak często posługujesz się dowodem ;)

• Podgląd pary ślubnej
    (09.06.2009 - 10:02)

Dowód? Hmm... używam go raczej od czasu do czasu, ale bez niego nie mogę niestety wymienić dokumentów w banku, w bibliotece czy nawet w świecie książki... tyle zachodu z tym wszystkim, że człowiekowi się nie chce Undecided

1234

Aby wypowiedzieć się musisz być zalogowany. Jeśli nie masz konta - zarejestruj się.

Nasi Partnerzy:
  • Magazyn Wesele
  • M&N Bridal
  • Hotel Książe Poniatowski
  • Hotel Rzeszów
  • Decoris&Art dodatki dla Panny Młodej
  • Polskie Szafiarki - blogi o modzie
  • Podziel się swoim szczęściem
  • Love my dress - blog
  • Perfect Moments - Kompleksowa organizacja ślubów
  • na-kawe.net
facebook