» Witamy na platformie Ślubowisko.pl ! Zaloguj lub Zarejestruj się!

Forum - nauki przedmałżeńskie i przedślubne

4535Wyswietleń
41Odpowiedzi
12345

• Podgląd pary ślubnej
    (06.06.2011 - 21:43)

Szczerze mówiąc nie wiem czy taki wątek juz jest- ja nie znalazłam.

Powiedzcie proszę kiedy załatwialiście tą papierkową robotę i jak radzicie sobie  obserwacjami:)

Ten post edytował 21.07.2013, 23:20
  • Podgląd pary ślubnej
    (06.06.2011 - 21:46)

Myślę, że takimi sprawami należy się zająć dobre 4 miesiące przed ślubem najpóźniej!

• Podgląd pary ślubnej
    (06.06.2011 - 21:49)

no my właśnie trochę się zagapilismy i dopiero zaczynamy nauki przedślubne;/ a do slubu 46 dni..... te obserwacje są chyba najgorsze...;/

• (06.06.2011 - 21:51)

Kurs przedmałżeński mozna nawet zrobic rok wczesniej, przedslubny 3 miesiace przed. 

• (06.06.2011 - 22:00)

A o jakie obserwacje chodzi?

• Podgląd pary ślubnej
    (06.06.2011 - 22:01)

my zrobiliśmy kur 2 lata przed ślubem, jeszcze w czasie studiów, bo wiedziałam, ze później nie będę miała na to czasu :) i nie mam :D

• (06.06.2011 - 22:02)

My mieliśmy tylko nauki przedmałżeńskie, szczeże pierwszy raz słyszę o kursie przedmałżeńskim, to na szczęście nie jest u nas wymaganę. Odbywaliśmy je prawie 3 miesiące wcześniej, ponieważ w naszej prafii odbywa się to w dziwnych terminach tzn. w pierwszą sobotę miesiąca, w drugą niedzielę miesiąca, w trzecią niedzielę miesiąca oraz w pierwszy i trzeci piątek miesiąca. Zajmuje to więc cały miesiąc.

• Podgląd pary ślubnej
    (06.06.2011 - 22:17)

Nataly kurs przedślubny polega na 6 spotkaniach (3 grupowe i 3 indywidualne) najpierw przychodzimy do kościoła tam ksiądż mówi co ma do powiedzenia a pozniej przechodzimy do poradni naturalnego planowania rodziny....tzn dostalismy chyba 4 książeczki w tym 2 do wypęlnienia. W nich zapisuje się obserwacje swojego cyklu miesięcznego w celu rozpoznania dni płodnych i nie...... jednym słowem-kupa zachodu. Codzienne rano o stałej porze mierzenie temperatury nie wspominając o innych przykrych (przynajmniej dla mnie) warunkach obserwacji.

Powiedzcie przeprowadzacie to wszystko sumiennie czy raczej troche "ściemniacie"??:)

• (06.06.2011 - 22:25)

O rany - to jakaś masakra.

Ja raczej na pewno sfałszuję statystyki;)

Nie mowiąc juz o tym,że biorę tabletki, i nie mam dni płodnych ;p A komu potem sie pokazuje te książeczki? Jakiś ginekolog to ogląda?

• (06.06.2011 - 22:36)

Ja tam nie mam zamiaru prowadzić żadnych obserwacji, kiedyś próbowałam, ale to kompletnie nie dla mnie.Uważam,że nikomu nic do tego,kiedy ja mam dni płodne itd., więc po prostu naściemniam i tyle. Nie wyobrażam sobie,żeby jakaś pani z poradni, czy nie daj Boże ksiądz analizowali moje intymne sprawy.

A jeśli chodzi o te nauki to też zależy od diecezji-bo u nas w lubelskiej jest 10 konferencji przedmałżeńskich+3 spotkania w poradni+dzień skupienia

Akurat niedługo zamierzamy z narzeczonym zrobić te nauki, żeby mieć z głowy, bo potem na roku akademickim kompletnie nie będzie na to czasu

• Podgląd pary ślubnej
    (06.06.2011 - 23:17)

wiesz co ja jestem tego samego zdania a tu chciałam Was zapytac jak to u Was:)

co do nauk to dzielą się na dwa etapy. Przygotowanie dalsze i bliższe. Dalsze0nauki przedmałżeńskie- polega na "odbębnieniu" 10 spotkań tylko w KOściele. I te nauki można robić już po bierzmowaniu nie koniecznie z tą osobą z która się bierze ślub a nawet samemu.(Warto zwrócic uwagę czy nie było tego w szloke średniej):). Bliższe to właśnie to  o czym pisałam wyżej. ogląda je Pani z poradni, a wierzcie mi. one są nie do przegadania. Ona wie najlepiej i nikt inny  nie ma prawa do swoich racji. Ja juz nawet przestałam dyskutowac dla swietego spokoju:) a już broń Boże nie mówcie o tabletkach bo to antyreligia:)

12345

Aby wypowiedzieć się musisz być zalogowany. Jeśli nie masz konta - zarejestruj się.

Nasi Partnerzy:
  • Dwór Korona Karkonoszy - Piękne Wesela, śluby
  • Magazyn Wesele
  • TV Love
  • M&N Bridal
  • Hotel Książe Poniatowski
  • Hotel Rzeszów
  • Decoris&Art dodatki dla Panny Młodej
  • Polskie Szafiarki - blogi o modzie
  • Portal dla singli Mydwoje.pl
  • Podziel się swoim szczęściem
  • Love my dress - blog