O co pytac przy wyborze sali weselnej?

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

tak jak wyżej: o co pytac właściciela sali weselnej przy jej oglądaniu? czym później organizator może mnie zaskczyc? chodzi mi np o przystrojenie stołów kwiatami itp. z czy mieliście problemy?podobnie z kościołem wiem, że w niektórych parafiach trzeba dopłaci za zapalenie światła w kościele. Trochę mi głupio o to pytac. Napiszcie co powinnam wiedziec?

goskaf1

Żona, Warszawa

Dobrze jest być przy liczeni talerzy itd, bo potem okaze sie po weselu , że została zbita jakaś waza czy cos... a tak na prawdę tej wazy nie było.

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

vanillia ja dalej nie wiem za co mam placic w kosciele, a bylam juz tam ze 3 razy sie pytac ;/ podobno jest czas. jak sie wkurze to zmienie kosciol i tyle

 

a ja pytalam czy ciasto jest w cene, tirt, napije-jakie, moze szampan, jaki wystroj ile gosci sie zmiesci itp]

 

lepiej pytaj o wszysctko co przyjdzie ci do glowy.a nie ze glupio pytac ;-)

martitkaa84

Żona, Warszawa

o jej!! płacić za światło w kościele?? hmm nie spotkałam sie z tym. U nas płaciłam osobno organiscie i za kwiaty i dekoracje ślubne z tym że akurat w tym samym dniu były 4 śluby więc wszyscy się spotkalismy i uzzgodnilismy jakie kwiaty i wogóle... więc cena automatycznie się obnizyła bo sie składalismy,  i wiadomo Koperta dla księdza. A na sali to sama sobie stroiłam mój stół bo oni chcieli dodatkową kase za to. zamówiłam więc piękną ikebane na nasz stół zeby ładnie wygladało. Na sali trzeba pytać o wszystko!! nawet o to czy światła podczas wesela są zapalone czy zgaszone bo różnie z tym bywa.

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

o 'ukryte koszty' mój konsultant wypytał o wszystko i nas uchronił, ale podobno można przepłacić za klimatyzację, zbite naczynia...

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Poprostu dowiedziec sie co jest w cenie:)U nas bylo wszystko,ale dekoracje swoja robilam bo ich mi sie nie podobala,po weselu sie okazalo,ze kilka talerzy,widelcy,kieliszkow zginelo(zapomnielismy przy odbiorze kluczy policzyc ile czego jest)zaplacilismy za to,ale do dnia dzisiejszego sadzimy,ze nas oszukano bo nikt nic nie wynosil bo obsluga pilnowala-nasz blad...Druga sprawa to wlascicielka dzien przed weselem powiedziala,ze poprawiny mozemy miec do 12-stej,a nie tak jak predzej bylo ustalone do 18-stej.

 

Wiec wybawilismy sie do bialego rana na weselu,a poprawiny byly w domku miejsca bylo dosc duzo wiec nie bylo problemu:)

 

Czytajcie umowy i sprawdzajcie wszystko dokladnie

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Co jest w cenie, a co musisz sama zapewnic. Czy sami stroją sale czy Ty masz to zrobic. O menu, o liczbe osób ktora się w sali zmieści.

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

warto sprawdzić, czy nie dopłaca się za klimatyzację - mojej koleżance doliczyli (o zgrozo) 500zł!!!!

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Podstawa to :

 

ile osób maksimum może być na sali i druga rzecz ile minimum, bo wiekszośc sal ma określone minimum (przykład; sala na 100 osób minimum 80 - cena od osoby 150 zł, a majac 70 osób od osoby bdzie trzeba zapłacić 170 zł i w takim wypadku nieraz lepiej doprosić paru gości bo i tak te same pieniadze a predzej sie zwróci koszt wesela)

 

kolejna ważna rzecz to co jest wliczone w opłate za sale:

- jedzenie ( ilośc dań gorących, ilość wędliny na osobę, ciasta, tort, chleb, owoce, napoje)

- czy posiadaja schowek np na alkohol

- menu goracych nań

- ogrzewanie , klimatyzacja

- co się dzieje z niekonsumowanym jedzeniem ( my mamy tak,że wszystko co nie zostanie skonsumowane możemy zabrać łacznie z tym co jest w lodówkach, bo w niektórych salach jest tak, że tylko to co jest na stołach, a to czasami jest tak, że na stołach jest mało nom a obsługa ma jedzenie dla siebie, a wkońcu płaci sie za to - bo jeśli płace za 10 kilo wedliny a zostanie zjedzone 5 to czemu tego 5 nie mozna zabrac skoro za to płaciliscie)

- czy ma się wgląd do kuchni ( sprawdzenie co jest w lodówkach (wedliny), ilośc owoców, soków i ciast

- rozliczenie stłuczonych naczyń - co jeśli obsługa potłucze naczynia a nie goście

- od której do której sala jest udostepniona dla wynajmujacych

- jak jest z opłata ZAIKSU

 

breendii

Żona, Warszawa

Jeśli chodzi o salę to moim zdaniem najważniejsze jest to by miejsce do tańczenia było tam gdzie goście będą tańczyć i by było jak najmniej stojących słupów bo bardzo przeszkadzają

justyna1

Żona, Warszawa

racja należy zapytać kto płaci jak coś się stłucze, co jest w cenie, czy tort i ciasta należy u nich zamawiać, jak z szampanem-czasem daje go restauracja

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

to zależy czy to restauracja czy dom weselny, ale zazwyczaj alkohol wstawia kazdy sam, a i trzeba pamietać zeby mieć paragon na alkohol bo zdarzaja sie kontrole służb celnych czy np ktoś niema nielegalnego alkoholu, taksamo wstawiajac stół wiejski trzeba sie dowiedziec czy ktos ma pozwolenie na wyrób bimbru bo za alkohol na weselu odpowiadaja państwo młodzi lub osoba która zamawiała sale.

lub Anuluj
Aby pisać wiadomości, musisz Wejdź na stronę

Osoby, które polubiły: