» Witamy na platformie Ślubowisko.pl ! Zaloguj lub Zarejestruj się!

Forum - Pierścionek - na której ręce, na którym palcu nosić?

116797Wyswietleń
110Odpowiedzi
123456789 »

• (29.10.2009 - 14:28)

Tak sie ostatnio zastnawiałam, jak to jest z pierścionkami - na której ręce wy nosicie, czy ma to jakieś znaczenie, czy to ma być palec serdeczny, czy lewa ręka, czy prawa? Jak to jest... :)

Ten post edytował 27.04.2014, 23:54
  • Podgląd pary ślubnej
    (29.10.2009 - 15:35)

Polska tradycja mówi, że pierścionek zaręczynowy nosi się na palcu serdecznym prawej ręki. Po ślubie przekładamy pierścionek na palec serdeczny ręki lewej, albo środkowy ręki prawej.

Niektóre panie noszą pierścionek razem z obrączką na palcu serdecznym, a inne od razu zakładają pierścionek zaręczynowy na palec środkowy prawej ręki, zostawiając wolne miejsce na obrączkeWink

Na zachodzie natomiast Panie noszą pierścionek zaręczynowy, a później obrączkę na lewej ręce (palce tak samo jak u nas) - od strony serca Surprised

A taka na prawdę to każdy nosi tak jak mu się podoba i jest mu wygodnie Sealed

Ten post edytował nemi 10.02.2014, 20:16
  • Podgląd pary ślubnej
    (29.10.2009 - 15:54)

P.S. Ja się rozpisuje...a taki temat był już poruszany na  Naszym ślubowiskowym forumEmbarassed

http://slubowisko.pl/forums/topic/3291/na_ktorej_rece_pierscionek

Ten post edytował 04.10.2014, 22:05
  • (08.12.2009 - 17:43)

Pierścionek zaręczynowy jak i obrączkę nosi się na PRAWEJ ręce na palcu serdecznym.

Na lewej ręce onrączkę noszą tylko wdowcy.

Ten post edytował 04.09.2014, 10:23
  • Podgląd pary ślubnej
    (31.08.2010 - 14:04)

Zgodnie z tradycja pierścionek zaręczynowy po slubie z ręki prawej przekła da się na lewą.

Ten post edytował 29.09.2014, 20:37
  • Podgląd pary ślubnej
    (08.03.2011 - 14:57)

przypadkiem trafiłam na ten wątek i nie zgodzę się z wypowiedziami. Obrączkę rzeczywiście nosi się na palcu serdecznym PRAWEJ ręki. Natomiast z pierścionkiem zaręczynowym jest odwrotnie. Powinno się nosić na palcu serdecznym LEWEJ ręki. Jak jest w rzeczywistości, to inna sprawa, bo sama noszę na prawej ręce, bo tak mi jest wygodniej. Nawet ostatnio brałam udział w konkursie, gdzie właśnie było takie pytanie i młodzi odpowiedzieli źle, czyli, że na prawej ręce.

Ten post edytował 06.04.2013, 22:36
  • Podgląd pary ślubnej
    (08.03.2011 - 17:14)

obraczke na lewej noszą wdowcy lub podobno innego wyznania. ja zareczynowy nosze na srodkowym palcuprawej dłoni. nie wiem skad sie to wzielo ale spotkalam sie paroma osobami kore nosza obraczke na lewej dloni bo uwazaja ze od serca powinno sie zakladac...

Ten post edytował 26.12.2013, 20:52
  • (08.03.2011 - 18:54)

Ja nosze na lewej rece (od serca ), bo taka jest tradycja kraju , w ktorym mieszkam ,a jak jestem w Polsce u rodzicow , to przekladam na prawa reke ,bo taka jest tradycja w Polsce. W sumie to nie ma znaczenia ,bo ja wiem,ze jestem zareczona i moi najblizsi tez wiedza ,wiec prawa czy lewa reka nie robi roznicy...pozdrawiam :*

Ten post edytował 24.12.2013, 21:53
  • Podgląd pary ślubnej
    (08.03.2011 - 19:08)

Ja podobnie jak madziarka w Polsce będę nosić obrączkę na prawej ręce, ale zagranicą po lewej, bo tak się nosi w większości krajów na świecie, właśnie od strony serca :) Ta idea bardziej mi się podoba, ale nie chcę, żeby w Polsce były jakieś niedomówienia.

Ten post edytował aloha 08.03.2011, 19:08
  • (28.04.2011 - 13:26)

Hehehe to mnie dziewczyny zażyłyście :D Nie myślałam o takich rzeczach :D ale chyba nie ma to jakiegoś znaczenia - powinno nie powinno - w Polsce raczej utarło się że obrączka tylko na serdecznym palcu prawej ręki - tak jak zakłada się ja podczas przysięgi. Ale zaręczynowy to chyba jak komu wygodnie ... Ja miałam na środkowym palcu prawej ręki ale latem moje place mają tendencję do puchnięcia więc zakładam na serdeczny i już :D

Ten post edytował 14.12.2012, 16:03
  • (28.04.2011 - 19:32)

A ja noszę pierscionek zaręczynowy na lewej ręce Smileponieważ mój Narzeczony nie wiedział, że palec u prawej ręki mam aż o 4 rozmiary większy niż u lewej Smile i nadzwyczajnie w swiecie na prawą ręke mi on nie wejdzie :). Ale nie ukrywam, że wole go nosić na lwej ręce bo nigdy nie nosiłam pierscionków na prawej ręce i prawą ręką sie witam a przy mocniejszym uscisku palce mogą boleć :/ i dlatego troche mnie przeraża noszenie obracxki na rece prawej :). al ezapewne przyzwyczaje sie :) :D

123456789 »

Aby wypowiedzieć się musisz być zalogowany. Jeśli nie masz konta - zarejestruj się.

Nasi Partnerzy:
  • Magazyn Wesele
  • M&N Bridal
  • Hotel Książe Poniatowski
  • Hotel Rzeszów
  • Decoris&Art dodatki dla Panny Młodej
  • Polskie Szafiarki - blogi o modzie
  • Podziel się swoim szczęściem
  • Love my dress - blog
  • Perfect Moments - Kompleksowa organizacja ślubów
  • na-kawe.net
facebook