» Witamy na platformie Ślubowisko.pl ! Zaloguj lub Zarejestruj się!

Forum - Wesele na 70 osob, ile wodki..itd??

16769Wyswietleń
19Odpowiedzi
12

• (11.03.2011 - 13:27)

Wiem ze istnieja podobne tematy ale nie długo wybieramy sie do hurtowni po alkohol i napoje i chciałabym uzyskac konkretna odpowiedz:) Wesele na 70 osob, bez dzieci. Termin wesela 24 wrzesnia.

1. Ile wodki liczyc na pare??( Ja policzyłam ze 140 plus 10 w zapasie, czyli to wychodzi ze na pare 4 butelki 0,5. Czy to nie za duzo??)

2. Ile wina?? ( Mało kto pije u nas wino wiec mysle ze z 10 butelek dla chetnych wystarczy? Doradzcie jakies dobre wino połsłodkie lub wytrawne.)

3. Ile piwa?? ( piwo na poprawiny i zupełnie nie mam pojecia ile litrow wziąść)

4. Napoje:(

To bedzie wrzesien, za pogoda sie nie trafi ale mysle ze bedzie jeszcze w miare ciepło. Czy wystarcza 3 litry na osobe?? Czyli 210 litrow?Np i jakte litry podzielic na soki, wode i napoje typu fanta, sprite, coca cola?? Prosze o rade..

• (11.03.2011 - 14:14)

My liczyliśmy średnio 0,5 l wódki na osobę, ale zapas oczywiście był - po pierwsze, żeby nie zabrakło, po drugie, rozdawaliśmy wódkę w prezencie. Poza tym znaliśmy dobrze swoich gości i ich preferencje i można było przewidzieć, kto wódki nie tknie, ale na przykład pija wino - staraliśmy się bardziej indywidualnie do tematu podejść. Zawsze jednak robi się górkę, choćby dlatego, że alkohol się nie psuje...

Piwa liczyliśmy chyba 3-4 butelki na głowę, stwierdziliśmy, że jakby co, do sklepu się podjedzie i dokupi, ale nie było takiej potrzeby. Napoje - wiadomo, jak gorąco i duszno, idzie więcej. Zdaliśmy się na doświadczenie obsługi wesela.

Ten post edytował 05.08.2012, 23:19
  • (18.03.2011 - 10:44)

Nam doradzono wstępmnie, aby policzyć tak:

• wódka - 0,7-1l/os. (wesele z poprawinami)
    • wino - w zależności od upodobań gości (ja na wesele ok. 60 os. kupię 15 butelek - 3* B/P/W, 3* CZ/P/W, 3* R/P/SŁ, 3* CZ/P/SŁ i 3* B/P/SŁ - każdego po trochę)
    • napoje - 3-4l/os; 2l soku i 1l napoju gazowanego + dodatkowo kilka litrów wody gaz.
  • Podgląd pary ślubnej
    (02.04.2011 - 07:52)

U nas jak bagiettka nam doradzano ze jesli wesele z poprawinami to tez tak 0,7 /1 l na osobe :) Ale niektorzy wcale nie piją , inni wolą winko ;) Wiec mamy 120 butelek na 60 os dorosłych wiec powinno wystarczyc :)+ kilka butelek w zapasie

Z napojami to patrząc na nasze rodzinki stwierdziłam ze wole jednak miec wiekszy zapas :) Tymbardziej ze nasze dzieciaki uwielbiają napoje , a wiadomo ze bedą biegac szalec skakac to i trzeba bedzie pragnienie ugasic;)

• (02.04.2011 - 21:39)

a wiecie, ze u mnie kobieta od sali powiedziala, ze 0,7 na pare zupelnie wystarczy?

ja nie wiem czy ona sie nie pomylila. Na weselu mojego brata bylo po 0,5 na osobe, ale to bylo 8 lat temu...

Ten post edytował 19.07.2012, 22:05
  • (02.04.2011 - 21:44)

Ja w dniu ślubu wolę być spokojna i nie martwić się czy aby napewno wódki wystarczy... Wolę zeby ewentualnie zostało... ;)

• Podgląd pary ślubnej
    (02.04.2011 - 22:08)

z tym liczeniem to naprawde czasami idzie "ogłupiec" ;/ jedni mowią na pare drudzy na osobe ;/ czasami wygodniej jest miec juz alkohol na sali w cenie , ale to wtedy chyba drożej wychodzi?:) chyba ze sie myle ?

Tak samo z napojami ;)

Ja chyba przesadziłam :P ale wole zeby zostało ! Niz miało braknąc i tego sie bede trzymac ;) Zresztą jak zostanie to wezmiemy na podroz poslubną i jeszcze na dni po powrocie wystarczy :P

Więc my kupiliśmy Pepsi (64l , moze jeszcze dokupimy ), Fanta (wyszło najwiecej:D 72l ) i Sprite 56 l :) Za litr Pepsi, Fanty i Sprite wyszło nam około 3zł za 2l :) wiec to nie duzo moim zdaniem :)

A dzis kupiliśmy Soki Pomaranczowe narazie :) 40 l:)

Chcemy jeszcze dokupić soki grejfrutowe , czarna porzeczka i jabłko :)

Ten post edytował Blondynusiaaa 02.04.2011, 22:12
  • (08.03.2012 - 04:21)

Na moje wesele wódke wybieram ja:) Liczymy 100osób czyli 0,7/os z poprawinami daje 100x0,7+ ewentualnie karton na bramy

Narzeczona planuje drinki wiec po 2-3 butelki

tequilli, whiskey, ginu, blue curacao+

piwa

no i oczywiście fontanna alkoholowa z cin-cin:)

• Podgląd pary ślubnej
    (08.03.2012 - 08:58)

moim zdaniem za duzo 140 butelek i 10 w zapasie na 70 osob to stanowczo za duzo chyba ze chce gratisy dwac przy powrocie do domu :D ja mam wesele na 80 osob (wraz z orkiestra rodzicami i nami) wiadomo rodzice nie beda pili, my sporadycznie a orkiestra max 2 flaszki  i mam 75 butelek 0,5l takze wychodzi na osobe po 0,5l

aha orocz tego wino, piwo takze spokojnie wystarczy

Ten post edytował kalifornia88 08.03.2012, 08:59
  • Podgląd pary ślubnej
    (10.03.2012 - 11:31)

mam wesele na 80osób dorosłych więc policzyłam po 0,7l na os z poprawinami napoi wiadomo dużo wina 20but półsłodkie a piwa jeszce nie kupiłam na poporawiny i nie bardzo wiem ile go jeszcze kupię a jeśli coś zostanie to nie szkodzi zawsze można zrobić następną imprezę... heh

• Podgląd pary ślubnej
    (10.03.2012 - 13:04)

Ja nie wiem jak my to w końcu liczyliśmy, ale proszone jest 130 osób dorosłych (pewnie 20 nie przyjedzie, a raczej na pewno nie), zamówiliśmy 192 butelki 0,5. Jakieś 20 butelek będzie rozdane (nie trafi na stoły). Na drugi dzień zostaje jakieś 40 osób dorosłych (nie ma poprawin, jest tylko obiad dla gości przyjezdnych) i będzie dodatkowo bimberek Dziadka  (20 butelek). Oprócz tego na weselu będzie wino i piwo. Część osób w ogóle nie pije wódki więc myślę że wystarczy spokojnie, a nawet myślę, że mamy tego za dużo.

Ten post edytował cocolada 10.03.2012, 13:06
12

Aby wypowiedzieć się musisz być zalogowany. Jeśli nie masz konta - zarejestruj się.

Nasi Partnerzy:
  • Magazyn Wesele
  • M&N Bridal
  • Hotel Książe Poniatowski
  • Hotel Rzeszów
  • Decoris&Art dodatki dla Panny Młodej
  • Polskie Szafiarki - blogi o modzie
  • Podziel się swoim szczęściem
  • Love my dress - blog
  • Perfect Moments - Kompleksowa organizacja ślubów
  • na-kawe.net
facebook