Zaproszenia ślubne i odmiana nazwisk - jak to zrobić?

Strona
1 2 3 4 5 6 7 8 9
z 9
Poprzednia

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

np. Agate kozak-sandal i Marka sandal

ja tak pisalam jak mialam ze kobieta miala dwuczlonowe nazwisko :)

tak gdzies nawet przeczytalam ze tak sie pisze wtedy na zaproszeniu :)

Kamila88

Żona, Warszawa

to pewnie tak właśnie zrobię bo nie mam za bardzo innego wyjścia :)

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Witam wszystkich!

Niedługo wychodzę za mąż i jestem na etapie dawania zaproszeń do druku. Postanowiłam postawić na poprawność gramatyczną i odmieniać nazwiska ale mam trochę problemów.

Baaaaardzo proszę o pomoc przy odmianie nazwisk w liczbie mnogiej tj. np Sz.P. Adama i Ewę...

Nazwiska:

- Ożóg

- Rakocy

- Juda

- Turek

- Warchoł

- Huszcza

- Naja

- Zima

- Pikor

- Szydełko i Matejko

- Jasnos

Goni mnie czas i nie mam go za bardzo na szukanie odmiany każdego nazwiska z osobna:(

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Ahha i zapomniałam o jednym...Czy są jakieś nazwiska co do których istnieją twarde zasady,  że się ich nie odmienia????

Kamila88

Żona, Warszawa

CorpseBride ja bym chyba tych nazwisk nie odmieniała bo jakoś nic mi do nich nie pasuje

Mohito

Żona, Warszawa

Cześć Dziewczyny,

nie wiem czy ktoś już zamieścił tą stronę ale myślę, że bardzo się przyda przy wypisywaniu zaproszeń
http://www.odmiana-nazwisk.waw.pl/

veritas

Żona, Warszawa

Ja jeżeli miałam wątpliwości, to po prostu kontaktowałam się z dana osobą i pytalam. Wolałam tak, niż popełnić jakaś gafę.

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Wg. mnie te nazwiska można spokojnie odmienić, tylko w przypadku "Zima" może trochę dziwnie brzmieć. Co do "Pikor", "Warchoł" i "Szydełko "- odmieniaja się na 100%, bo mam znajomych z takimi nazwiskami i oni odmieniają. Zresztą zawsze myślałam, że odmieniamy wszystkie polskie nazwiska i nie ma czegos takiego, jak wybieranie,że jedno brzmi brzydko a inne nie.

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Ja albo bym sprawdzała w internecie, albo zasięgnęła informacji u osoby której nazwisko sprawiłoby mi kłopot. 

Skotii

Żona, Warszawa

u mnie też zapowiadają się małe komplikacje z odmianą nazwisk :) ale jeżeli czegoś nie będę wiedziała to będę po prostu pytać :) i może jakoś dojdę do ładu i składu :) na razie mam w planach zacząć drukowanie od najprostszych nazwisk, trudniejsze zostawię sobie na koniec :) 

UsAgI917

Żona, Warszawa

Ja już jestem po weselu mojego brata, także moja wszystko wiedzaca mama napewno mi w tym pomoże po raz 2;)

weselniczka

Żona, Warszawa

Fakt niektóre nazwiska ciężko jest odmienić... Lepiej kogoś zapytać niż na zaproszeniu z bykiem napisać....

 Mohito-bardzo fajna stronkę podała. Ja z pewnościa skorzystam z niej jak nie będę wiedziała jak odmienić :) pozdrawiam 

lub Anuluj
Strona
1 2 3 4 5 6 7 8 9
z 9
Poprzednia
Aby pisać wiadomości, musisz Wejdź na stronę

Osoby, które polubiły: