Operacja zaćmy w Czechach?

Strona
1 2
z 2
Następna

Milenka29

Żona, Warszawa

Moja babcia zmaga się od jakiegoś czasu z zaćmą i chciała leczyć ją w kraju, ale okazało się, że musiałaby na zabieg czekać ponad 2 lata. No, ale na rynku pojawiła się ostatnio możliwość usunięcia zaćmy w Czechach i zastanawiamy się, czy babci nie zapisać na taki zabieg, ale boimy się jakiś ukrytych kosztów. Znalazłam z mamą taką stronę: http://alfavision-zacma.pl/  Wie ktoś coś o tej klinice? Z góry dziękuję za wszelki odzew. 

esela

Żona, Warszawa

Znajoma, która pracuje w moim biurze rachunkowym za pośrednictwem tej strony miała usunięta zaćmę, takze mogę polecić ja w 100%

marysienka15

Żona, Warszawa

Ja nie czekałabym na operację w Polsce tylko jechałabym do Czech.Moja księgowa wałbrzychska tez operowała zaćmę za granicą i jest bardzo zadowolona. Także nie ma co zwlekać z podjęciem decyzji. 

 

 

 

 

dacenka

Panna młoda, Warszawa

optegra też ma taką usługę, można pojechać np. do Ostrawy w Czechach albo do Berlina i zrobić tam operację na zaćmę a potem dostać zwrot kosztów od nfz. ja uważam, że to jest bardzo proludzkie rozwiązanie a nie to, co proponuje nam nasz nfz, czyli 15 lat w kolejce do operacji…

Monika Bohatyrowicz

Gość na weselu, Kraków

ale z tymi operacjami to ja bym uważała, niestety słyszałam, że ludzie siedzą po zabiegu na korytarzu, delikatnie rzecz biorąc w kiepskich warunkach, a zaćma dotyka głównie osoby starsze więc warto im oszczędzić dodatkowego dyskomfortu. W Polsce też mamy dobrych specjalistów, jak np. dr Monika Szendzielorz z Centre De La Vision. Świetna specjalistka, a sam gabinet też bardzo dobrze wyposażony i można się poddać zabiegowi w bardzo dobrych warunkach.

Justyna Kamień

Żona, Warszawa

Tu się zgadzam z Moniką, moja mama miała u niej operację i wszystko poszło super. Jest bardzo miła i sympatyczna. A swoją pracę wykonuje rzetelnie.


________________
Pozdrawiam Justyna.500 plus Jasło

Alicja Skawińska

Panna młoda, Dębica

Moja babcia również miała zaćmę, ale zdecydowała się ma operację w wieku 80 lat. Operacja udała się i teraz już widzi dobrze. Czasem warto się zdecydować na operację..

_____________
Pomagam wujkowi w wypożyczalnia samochodów Dębica.

Aleksandra Nowicka

Panna młoda, Warszawa

Zaćma to poważna choroba i trzeba naprawdę przemyśleć dobrze taką operację, niesie ona za sobą też możliwość jakiś powikłań w sumie jak każda operacja.

_____________________
Prowadzę w internecie katalog biur rachunkowych

oftex Opole

Gość na weselu, Opole

Operacje zaćmy (katarakty) w Czechach:
www.oftex-opole.pl

Wiktoria Zabrzycka

Panna młoda, Warszawa

Mama miała operację w Lexum w czeskiej klinice. Wszystko załatwialiśmy tutaj w Krakowie, skad też jechała. Ogólnie nfz pokrywa koszty, w ramach leczenia transgranicznego, z tym na szczescie problemow nie ma. Ja też jechałam z mama — nie ma problemu by jechała osoba towarzysząca. Wszystko na miejscu było zapewnione. Ogólnie warto, bo czeka się nawet nie miesiac, a u nas terminy są na 2019.

Anna Pawłowska

Żona, Wałbrzych

Jeśli rzeczywiście czeka się tylko miesiąc, to może uda mi się moją mamę zapisać. Bo obecnie czeka na termin na 2018 rok. Może udałoby isę to zmienić na termin w Czechach :)

_____________________
Pozdrawiam Anna
księgowa Wałbrzych

Sandra Kamień

Żona, Kraków

Anna Pawłowska, księgowa Kraków
Niestety chyba nie da się tak zmieniać. Na anulowanie zapisu chyba sie czeka trochę czasu.

Kamila Dymarek

Żona, Toruń

optegra też ma taką usługę, można pojechać np. do Ostrawy w Czechach albo do Berlina i zrobić tam operację na zaćmę a potem dostać zwrot kosztów od nfz. ja uważam, że to jest bardzo proludzkie rozwiązanie a nie to, co proponuje nam nasz nfz, czyli 15 lat w kolejce do operacji…

_______________
Polecam: księgowa praca

Milena Gaja

Żona, Warszawa

Myślę tak samo jak @birka1, wykonywanie operacji tego typu zagranicą zawsze wiąże się z jakimś ryzykiem ponieważ w razie komplikacji ciężko będzie dochodzić swoich praw. Poza tym ceny czeskie i polskie są zbliżone, nie widzę większego sensu wyjazdu do sąsiadów, jeśli w Łodzi posiadamy bardzo nowoczesny oddział okulistyczny w Szpitalu Bonifratrów na czele z ordynatorem dr Piotrem Gozdkiem, znamienitym lekarzem. Moja siostra miała przyjemność u niego leczyć odklejoną siatkówkę w prawym oku, chwaliła tego specjalistę za rzetelność i profesjonalizm. Tak więc decyzja należy do Was, ale ja bym jednak wolała pozostać w granicach naszego kraju

Elizka13

Panna młoda, Warszawa

To prawda. Sama jednak zdecydowanie postawiłabym na tego rodzaju zabiegi w kraju. Zresztą czy to w Warszawie, czy w Siedlcach, możemy wybrać się do Centrum Mikrochirurgii Oka Laser http://www.okolaser.com.pl/14/zacma.html . Jest to nowoczesna klinika, wyposażona w najwyższej klasy sprzęt, gdzie to są przeprowadzane nawet najbardziej skomplikowane zabiegi w przypadku problemów z narządem wzroku. Przy czym jej dyrektorem jest profesor Jerzy Szaflik, jeden z największych autorytetów naszym kraju w dziedzinie okulistyki, a przy tym krajowy konsultant. Wielu moich znajomych, którzy mieli różne problemy ze wzrokiem poleca to miejsce, więc w razie potrzeby, na pewno warto się tam wybrać.

Anna Nowak

Gość na weselu, Dębica

Anna Pawłowska, 28 kwi 2017 10:20
Jeśli rzeczywiście czeka się tylko miesiąc, to może uda mi się moją mamę zapisać. Bo obecnie czeka na termin na 2018 rok
Rozwiń
Jeśli rzeczywiście czeka się tylko miesiąc, to może uda mi się moją mamę zapisać. Bo obecnie czeka na termin na 2018 rok. Może udałoby isę to zmienić na termin w Czechach :) _____________________ Pozdrawiam Anna księgowa Wałbrzych

Hej to i tak szybki termin dostałą twoja mama. Moja znajoma dostała termin 2023...
I nie ma wyjścia jak tylko operacja za granicą, która wyjdzie jej taniej niż tutaj prywatnie. Smutne to jest.
__________________
Sandra, 32 lata,księgowa Kraków

Anna Fila

Gość na weselu, Wałbrzych

Ja to jednak bym trochę uważała z takimi operacjami za granicą. Bo w razie komplikacji wątpię, ze potraktują cie na równi z mieszkańcami ich kraju. księgowa Wałbrzych

Kinga Koc

Żona, Warszawa

A po wybierać się do Czech skoro w kraju jest tyle godnych polecenia klinik, gdzie oferowane są zabiegi na zaćmę? Ja ze swojej strony proponuję przejrzeć ofertę na https://www.tourmedica.pl/kliniki/leczenie-zacmy/. Słyną z dobrych opinii i mają wiele dogodnych lokalizacji na terenie całego kraju.

Kamila Dymarek

Żona, Toruń

Anna Pawłowska, 28 kwi 2017 10:20
Jeśli rzeczywiście czeka się tylko miesiąc, to może uda mi się moją mamę zapisać. Bo obecnie czeka na termin na 2018 rok
Rozwiń
Jeśli rzeczywiście czeka się tylko miesiąc, to może uda mi się moją mamę zapisać. Bo obecnie czeka na termin na 2018 rok. Może udałoby isę to zmienić na termin w Czechach :) _____________________ Pozdrawiam Anna księgowa Wałbrzych

I jak udało wam się. Jest na to jakaś szansa?

___________________________

księgowa Wałbrzych

Kasia Nowak

Panna młoda, Katowice

Klinika AlfaVision to najlepszy wybór, moja babcia wykonała tam operację na zaćmę i szczerze polecam :)
____________
http://alfavision-zacma.pl/

lub Anuluj
Strona
1 2
z 2
Następna
Aby pisać wiadomości, musisz Wejdź na stronę

Osoby, które polubiły: