Karol Pruski

Karol Pruski

Fotograf, Sochaczew

karol-photoagency@home.pl
www.karol-photoagency.pl
ul. Staszica 49

Fotograf Karol Pruski, Sochaczew

Karol Pruski

Sochaczewianin, fotografik, artysta. Lokalnemu środowisku znany przede wszystkim jako autor niekonwencjonalnych, odważnych i czesto kontrowersyjnych zdjęć ślubnych. Człowiek niezależny, w jego studiu fotograficznym na Staszica pracuje wyłącznie on sam, nigdy nikomu nie zleca do wykonania żadnego etapu z procesu tworzenia zdjecia. Z zasadniczego powodu — jest perfekcjonistą, a poza tym nad zdjeciem pracuje do konca. Z artystycznego punktu widzenia pomysł, przygotowanie modeli do fotografii i zrobienie zdjecia, są dla niego tak samo ważne, jak późniejsza aranżacja laboratoryjna.

W czasie rozmowy z Karolem Pruskim odniosłam wrażenie, że jest człowiekiem lubiącym mówić o swojej twórczości, przekonanym do jej wartości,, skłonnym do interpretowania i kategoryzowania tego, co robi. Jednoczeonie jestem przekonana, że fotografia stanowi sens jego życia, podporządkował jej czas, pieniądze, myśli i duszę. Jedyną jej rywalk1, jaką zdołałam znaleźć w starym domu Pruskich / z klimatycznym widokiem na Bzure / jest… muzyka.

Sochaczewski fotografik lubi eksperymenty. Chyba żaden nurt stylistyczny współczesnej fotografii, a jednoczeonie żadna nowinka techniczna nie pozostajć mu obce. W tym sensie fascynuje go możliwość tworzenia walorów fakturowych zdjęć — ułudy reliefu, drzeworytu, czasami lodowej, krystalicznej powierzchni czy przeżartej czasem i pleśnią starej fotografii. Także lubi kolory, wrecz korzysta z ich wszelkich odcieni z rozmachem i wielką odwagą.

Prace z portfolio

 • Lubię to
  0
 • Lubię to
  0
 • Lubię to
  0
 • Lubię to
  0
 • Lubię to
  0
Zobacz wszystko w portfolio (5 zdjęć)