Strona
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
z 15
Poprzednia

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

DK2014 dużo płaciliście? Jak to w ogóle wygląda? Notariusz o coś pyta?

pantera83

Żona, Warszawa

Niestety jest u nas w kraju jeszcze przeświadczenie, że intercyzę podpisuje się na wypadek rozwodu- chociaż i samo takie podejście nie jest głupie, bo to, że ktoś nie ma zamiaru się rozwodzić to nie znaczy, że życie nie spłata jakiegoś niemiłego figla...tak naprawdę nikt nie wie co będzie za 15 lat.

A komornik to nie tylko kredyt, który ktoś zaciąga, czasami dzieci dowiadują się o różnych niezałatwionych rzeczach swoich rodziców dopiero po ich śmierci. Czasami komornik to zapomniany rach. za telefon, pomyłka przy zeznaniu podatkowym itp.,niewypłacalny klient przy działalności gosp. który w danym momencie może i nam szkody narobić.

Nie powinno się patrzeć na intercyzę jak  na brak zaufania do współmałżonka, przecież dalej można mieć wspólne konto :)

DK2014

Żona, Warszawa

Zero pytan tylko o dane nawet nie pytał nas dla czego to robimy, zapoznał nas co znaczy intercyza i że zawsze w banku, przy kredytach i zakupie mieszkan mam to pokazywać. Koszt był niecałe 400 zł ale jak dla mnie to bezpieczne. 

DK2014

Żona, Warszawa

Tu koleżanka wypowiada się na temat rodziców, jeśli wiemy że taka osoba ma długi warto isc podpisać z nimi u notariusza przedsmiertne rezygacje z dziedziczenia po nim. Gdyz nawet twoje małe dzieci je otrzymuja jak sa niewazne ze ty zrezygnowałas... 

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

DK no właśnie my młodzi jesteśmy i tak zastanawiam się co powiedzieć, nie chcę, żeby się na nas głupio patrzył. 

ponko

Żona, Warszawa

DK2014 a pytaliście się jak wygląda sprawa, gdy jeden współmałżonek bierze kredyt sam nie okazując dokumentu intercyzy? Bo znam takie przypadki (chociaż oczywiście w naszym przypadku nie przyjmuję tego do wiadomości :))

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Ej ja coraz bardziej myślę nad spisaniem intercyzy fakt faktem komornik czuwa nadal i sie dowiedziałam ze długi są większe niż myślałam;/ ja to w sumie goła i wesoła jestem nie mam nawet konta w banku ale mylślę o przyszłości żeby wrazie co ....

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Milka to jaki to problem? Lepiej się zabezpieczyć, jak on będzie spłacał długi to Ty będziesz miała całą swoją pensje i nie będzie brakować na chleb 

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Tylko w naszej sytuacjo jest dość głupio wszystko ułożone bo jest tak firma jest na mojego M a w sumie zarządzą nią też jego brat bo miał jakiś tam zakaz sądowy na prowadzenie jakiś tam działalności więc mój M ma firmę na siebie a długi zaciąga i spłaca jego brat .Tylko że też na mojego M bo na firme są brane.. I o tak o . Długi na jego konto a spłaca jego brat.;/

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

I w razie jak coś nie wypali  jak jego brata kryzys finansowy dopadnie to kogo się bank czepi? mojego M bo na niego wszystko jest...

DK2014

Żona, Warszawa

Mój nawet jak by poszedł itak by nie dostał wiec dla mnie to mały problem.... dokumenty mam pokazywać za każdym razem w Banku, jak kupuje mieszkanie, biorę kredyt itd... wtedy zaznaczaja to osobiście nie podał nam takiego przykładu ale raczej z jego rozmowy wynika że poprostu trzeba wtedy wiecej załatwiać jak chodzi o dokumenty ale nas chroni to ..... 

Jestem z ukochany zadowolona z podpisania i nie załuje... a niedługo moj teśc podpisze dokumenty z których ukochany zrzeka się majątku przed smieciom,,  

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

ja jestem jak najbardziej za

mam blisko siebie rodzine, w ktorej nagle milosc sie skonczyla kiedy kobieta trafila na wozek inwalidzki i to mi uświadamia, ze nie ma sensu liczyc na jakiegokolwiek czlowieka w perspektywie całego zycia

jmalinowska

Żona, Warszawa

Intercyza jest dobra w różnych kontekstach — najzwyczajniej w świecie warto ją podpisywać w takich przypadkach jak zadłużenie przyszłego współmałżonka czy w sytuacji kiedy prowadzi on firmę która mogle nagle popaść w długi — bez intercyzy długami obarczanie są obie strony małżeństwa. Krótko mówiąc miłość miłością — ale intercyza to taki wentyl bezpieczeństwa, taka spółka z o. o. :)

Poza tym poczytajcie wątki w poniższych kategoriach na tym forum finansowym:

Jak widzicie windykacja czy ściąganie należności to nic przyjemnego.

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Myślę, że nie ma w tym nic złego. Intercyzna nie oznacza, że się nie ufa czy też nie kocha. Ja zamierzam ja podpisać ze względów praktycznych. Oboje na tym skorzystamy. 

Piotr Barski

Pan młody, Żory

Majątek wspólny utrudnia egzekucję przeciwko współmałżonkowi który zrobi dług.Wspólnego na przykład domu nie można zlicytowac za dług jednego ze współmałżonków. Jednak "dożarty" wierzyciel (a częściej jego prawnik) ma i na to sposób . Dobrze zapoznać się z takimi i innymi niuansami i zdecydować. Ja przykładowo wchodzę do małżeństwa z wysokim kredytem który póki co regularnie spłacam ale nigdy nie wiadomo.

Jolanta Derczak

Panna młoda, Cisownica

Ja uważam, że intercyza jest świetnym rozwiązaniem – podpisaliśmy ją wspólnie ze swoją małżonką po to, aby zabezpieczyć zgromadzony przez siebie kapitał. Jeśli poszukiwałabyś kogoś, kto mógłby dla Ciebie sporządzić intercyzę, proponowałbym skontaktować się z notariuszem

Martha Azer

Panna młoda, Warszawa

Intercyza jest pewną ostatecznością, ale obecnie zdobywa coraz szersze grono zwolenników, co ma uchronić przed długami partnera. Ma to też swoje minusy, na przykład gdyby chciało się ubiegać o kredyt: http://finansierra.pl/blog/rozdzielnosc-majatkowa-a-zdolnosc-kredytowa-czy-ma-znaczenie. Niestety ale wpływa to na zdolność kredytową i ją zaniża.

lub Anuluj
Strona
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
z 15
Poprzednia
Aby pisać wiadomości, musisz Wejdź na stronę

Osoby, które polubiły: