Drużbowie - takie same stroje?

Strona
1 2
z 2
Następna

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Od niedawna zauważyłam pewien trend, który wchodzi powoli do naszych polskich zwyczajów. Mianowicie chodzi mi o identyczne stroje drużbów (te same koszule, krawaty a nawet garnitury) i druhen (te same suknie i dodatki).

czy spotkałyście się z tym? a może mieliście coś podobnego na własnym weselu?

kto to organizuje i na jakiej zasadzie? i kto za to wszystko płaci?

marzena2210

Żona, Warszawa

u mnie druzbowie ubierali sie jak chcieli ale teraz widze ze tak robia ze druzba dobiera krawat do druhny.Pewnie sami sie dogaduja.

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

a kto ma za to płacić? państwo młodzi czy drużbowie sami sobie to kupują?

justyna1

Żona, Warszawa

ja miałam 1 świadkową i 1 świadka i nikogo poza tym i ubrali się jak chcieli

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

U mnie kazdy byl ubrany jak chcial:)

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

u na s będzie po jednej osobie. Mogą ubrać się jak chcą, ale moja świadkowa co już napomknęła, żeby się strojami dopasować. Jak chce proszę bardzo. Jak chce się dopasować to musi zapłacić sama. Pozatym ten strój u niej zostanie na zawsze to dalaczego ja miałabym płacić.

karlita

Żona, Warszawa

u nas po jednej osobie ...

 

to takie amerykańskie z tymi 10cioma druhnami ;) i po co to komu ??zbędny kłopot ...

 

ale z tym doborem krawatów to u nas na weselu już bylo widać nawet mój tata miał krawat pod kolor sukni mamy ;)

 

ze strojem to miałam tylko jedno zastrzeżenie - druhna nie moze mieć białej ani ecru sukni!!

 

byłam na weselu gdzie druhna miała suknię w kolorze szampana (jasne ecru) Panna Młoda miała też ecru suknie i szczerze to druhna miała bardziej bogatą suknie i wyglądało to koszmarnie!! w życiu bym nie pozwoliła na coś takiego!! tego dnia te kolory są zarezerwowane dla PANNY MŁODEJ!!

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Dobry pomyśł, tylko że to jest dodatkowy koszt i trzeba się z tym liczyć.

karlita

Żona, Warszawa

jesli chcesz mieć kilka druhen i w takich samych sukienkach to raczej sama musisz to zorganizować - szycie sukienek i pokrycie kosztów

 

u facetów jest prościej ;)

Perfect Moments

Organizator, Kielce

U nas był orszak:

3 drużbów i 3 druhny plus 2 male druhenki

 

Jesli robimy orszak slubny to powinien mieć te same ubrania.

Ale dotyczy to również sytuacji kiedy mamy tylko parę świadków - np krawat świadka powinien pasować do sukienki świadkowej a świadkowa powinna pasować stylem do panny młodej, jej bukiet powinien być np miniaturką bukietu panny młodej.

 

ładnie, estetycznie wygląda kiedy wszystko do siebie pasuje.

 

U mnie druhny miały identyczne fioletowe sukienki bombki :)

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

styl świadków powinien bycv dopasowany ja mam znajomych co brali ślub w Australii i mieli druchny w jednakowych sukienkach to oni płacili za te stroje,żeby były tak samo uszyte.

kamiska

Żona, Warszawa

u nas bedzie orszak 4 druchny ubrane tak samo i sama bede pokrywac koszty szycia sukienek

juti

Żona, Warszawa

Zgadzam się z Kariną.

Jeśli jest para to niech sobie szczególiki dopasują. U nas tak było: bordowa suknia - bordowy krawat.

Moja świadkowa była moim odwróconym odbiciem: ja - suknia ecru, bukiet bordo, świadkowa - suknia bordo, bukiet  - ecru. Fajnie to wyglądało.

W kwietniu to ja jej świadkuję i razem obmyśliłyśmy jaka ma być moja suknia, zeby pasować stylem do niej. Mój mąż będzie świadkiem, więc dla niego dobierzemy krawat w kolorze mojej sukni.

 

Taki układ wygląda elegancko i jest spójny.

Elewina1987

Żona, Warszawa

A ja bede miała 2 pary dróżbów. Mój brat z dziewczyną i mojego narzeczonego brat z dziewczyną. Dzxiewczyny sie dobrze znają i same bez mojej interwencji uzgodniły ze kupią takie same sukienki a chłopakom koszule i krawaty pod kolor! Płacą same bo stwierdziły ze i tak musiały by coś sobie kupić wiec nie ma problemu

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Ewelina w takim razie twoi znajomi mają super podejście :) Ja się kiedyś zastanawiałam nad wianuszkiem druhen w takich samych strojach, ale wiem, że każda z nich lubi co innego, w czymś innym dobrze wygląda, więc nie będę ich zmuszać, żeby tak samo się ubrały. Dlatego będę mieć tradycyjnie tylko świadkową zamiast 5-ciu druhen.

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

U mnie będzie świadkowa (siostra mojego przyszłego męża) i świadek (mój brat)...oboje są w tym samym wieku i bardzo się lubią...siwadkowa z naszymi meżczyznami wybiera sie na zakup garniturów więc dopasuje świadka do własnych potrzeb :))))

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

U nas było tradycyjnie, czyli mieszana para świadków. Moja przyjaciółka i przyjaciel mojego męża. Obydwoje w podobnym wieku, wysocy i szczupli.

Ze strojami było tak, że ja swojej świadkowej narzuciłam jedynie kolor sukienki i to nie konkretny odcień, poprostu powiedziałam jej, że chciałabym żeby była fioletowa, bo dodatki, czyli wiązanki i dekoracja auta będą właśnie w takim kolorze. Ocień fioletu nie był ważny, bo kwiaty były mieszane.

Co do krawatu, to poprosiłam świadkową, żeby po kupnie sukienki sama dobrała do niej pod kolor krawat dla świadka. Każde z nas mieszka w innym mieście, więc uznałam że tak będzie najłatwiej. Oczywiście wcześniej mój mąż uzgodnił ze świadkiem, czy oby nie ma nic przeciwko.

Od razu zaznaczyliśmy, że nie mamy nic przeciwko żeby nasz świadek po ślubie i pierwszych uroczystosciech weselnych przebrał się w inny krawat i po jakims czasie tak też zrobił:)

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Ja tez powiedziałam świadkowej jaką chciałabym by miała suknie..

Jak narazie ma tylko czerwone buty. ;)

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Wydaje mi się, że takie narzucanie wyglądu nei bardzo się spodoba drużbom. Każdemu co innego się podoba.

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

u nas od początku była mowa o parze świadków, ale ostatnio mój narzeczoy siedział ze swoimi kolegami (m.in. ze swoim świadkiem) i szukało sobie garniaka, znalazł świetny smoking - mega elegancki - i wszyscy stwierdzili, że uszyją sobie takie same:) więc jeśli oni będą mieli takie same smokingi to wypadałoby albym dobrała teraz druhne jeszcze jedną i żeby one miały podobne stroje - nie muszą byc identyczne ale podobne:) 

lub Anuluj
Strona
1 2
z 2
Następna
Aby pisać wiadomości, musisz Wejdź na stronę

Osoby, które polubiły: