Pierścionek - na której ręce, na którym palcu nosić?

Strona
1 2 3 4 5 6
z 6
Następna

milkaa

Żona, Warszawa

Tak sie ostatnio zastnawiałam, jak to jest z pierścionkami - na której ręce wy nosicie, czy ma to jakieś znaczenie, czy to ma być palec serdeczny, czy lewa ręka, czy prawa? Jak to jest... :)

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Polska tradycja mówi, że pierścionek zaręczynowy nosi się na palcu serdecznym prawej ręki. Po ślubie przekładamy pierścionek na palec serdeczny ręki lewej, albo środkowy ręki prawej.

Niektóre panie noszą pierścionek razem z obrączką na palcu serdecznym, a inne od razu zakładają pierścionek zaręczynowy na palec środkowy prawej ręki, zostawiając wolne miejsce na obrączke;)

Na zachodzie natomiast Panie noszą pierścionek zaręczynowy, a później obrączkę na lewej ręce (palce tak samo jak u nas) - od strony serca

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

P.S. Ja się rozpisuje...a taki temat był już poruszany na  Naszym ślubowiskowym forum

Perfect Moments

Organizator, Kielce

Pierścionek zaręczynowy jak i obrączkę nosi się na PRAWEJ ręce na palcu serdecznym.

Na lewej ręce onrączkę noszą tylko wdowcy.

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Zgodnie z tradycja pierścionek zaręczynowy po slubie z ręki prawej przekła da się na lewą.

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

przypadkiem trafiłam na ten wątek i nie zgodzę się z wypowiedziami. Obrączkę rzeczywiście nosi się na palcu serdecznym PRAWEJ ręki. Natomiast z pierścionkiem zaręczynowym jest odwrotnie. Powinno się nosić na palcu serdecznym LEWEJ ręki. Jak jest w rzeczywistości, to inna sprawa, bo sama noszę na prawej ręce, bo tak mi jest wygodniej. Nawet ostatnio brałam udział w konkursie, gdzie właśnie było takie pytanie i młodzi odpowiedzieli źle, czyli, że na prawej ręce.

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

obraczke na lewej noszą wdowcy lub podobno innego wyznania. ja zareczynowy nosze na srodkowym palcuprawej dłoni. nie wiem skad sie to wzielo ale spotkalam sie paroma osobami kore nosza obraczke na lewej dloni bo uwazaja ze od serca powinno sie zakladac...

madziarka

Żona, Warszawa

Ja nosze na lewej rece (od serca ), bo taka jest tradycja kraju , w ktorym mieszkam ,a jak jestem w Polsce u rodzicow , to przekladam na prawa reke ,bo taka jest tradycja w Polsce. W sumie to nie ma znaczenia ,bo ja wiem,ze jestem zareczona i moi najblizsi tez wiedza ,wiec prawa czy lewa reka nie robi roznicy...pozdrawiam :*

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Ja podobnie jak madziarka w Polsce będę nosić obrączkę na prawej ręce, ale zagranicą po lewej, bo tak się nosi w większości krajów na świecie, właśnie od strony serca :) Ta idea bardziej mi się podoba, ale nie chcę, żeby w Polsce były jakieś niedomówienia.

malwacubi

Żona, Warszawa

Hehehe to mnie dziewczyny zażyłyście :D Nie myślałam o takich rzeczach :D ale chyba nie ma to jakiegoś znaczenia - powinno nie powinno - w Polsce raczej utarło się że obrączka tylko na serdecznym palcu prawej ręki - tak jak zakłada się ja podczas przysięgi. Ale zaręczynowy to chyba jak komu wygodnie ... Ja miałam na środkowym palcu prawej ręki ale latem moje place mają tendencję do puchnięcia więc zakładam na serdeczny i już :D

aneczka84

Żona, Warszawa

A ja noszę pierscionek zaręczynowy na lewej ręce :)ponieważ mój Narzeczony nie wiedział, że palec u prawej ręki mam aż o 4 rozmiary większy niż u lewej :) i nadzwyczajnie w swiecie na prawą ręke mi on nie wejdzie :). Ale nie ukrywam, że wole go nosić na lwej ręce bo nigdy nie nosiłam pierscionków na prawej ręce i prawą ręką sie witam a przy mocniejszym uscisku palce mogą boleć :/ i dlatego troche mnie przeraża noszenie obracxki na rece prawej :). al ezapewne przyzwyczaje sie :) :D

Justyna19

Żona, Warszawa

Ja również pierścionek zaręczynowy noszę na środkowym palcu prawej dłoni.

Sabinka

Żona, Warszawa

Ja zaręczynowy noszę  na serdecznym palcu prawej ręki ale po ślubie przekładam na lewą stronę a na prawej będę miała obrączkę.

Nataly

Żona, Warszawa

Ja pierścionek zaręczynowy noszę na serdecznym palcu prawej ręki, jak chyba większość ślubowiczek ;)

I  po ślubie też zostanie na tym samym palcu, dojdzie jedynie obrączka :)

Na czas ślubu jedynie przejdzie zaręczynowy na lewą rękę :)

Lonia89

Panna młoda, Warszawa

A ja noszę na środkowym palcu prawej dłoni,z tego co wiem to zwyczaj jest wlasnie taki ze powinno sie go nosic na serdecznym palcu prawej dłoni,  a pózniej jak dojdzie obraczka to go przełozyc na srodkowy.Ale Mój kochany kupił mi pierscionek o rozmiar wiekszy wiec , jest zaduzy na serdeczny , dlatego nosze na srodkowym , niedlugo dojdzie obraczka i nie bede musiała nic przekładac. Zreszta prawda jest taka ze kazdy nosi na takim palcu na ktorym mu najwygodniej:) wiec nie ma reguły.

Sabinka

Żona, Warszawa

Ja na środkowym nosić nie mogę bo się nie zmieści, a obrączki dołożyć nie chcę na ten sam palec bo pierścionek jest duży i razem z obrączką brzydkoby wyglądało.

Nataly

Żona, Warszawa

No, jak uznam, że obrączka z pierścionkiem się gryzą, to zaręczynowy przejdzie na lewą rękę :)

katherin19

Żona, Warszawa

Teraz noszę zareczynowy na prawej, w dniu slubu przeloze na lewą, a na prawą obrączkę.:) palce serdeczne.

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Do ślubu nosiłam pierścionek na serdecznym palcu prawej ręki. W dniu slubu przełozyłam go na serdeczny palec lewej ręki i tak noszę do dziś:)

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

A ja noszę obrączkę na prawej ręce na serdecznym palcu zgodnie z "komendą"podajcie sobie prawe dłonie :D Natomiast pierścionek mieści mi się jedynie na środkowym palcu lewej ręki, bo na środkowy prawej brak szans wcisnąć, a z serdecznego lewej spada.

lub Anuluj
Strona
1 2 3 4 5 6
z 6
Następna
Aby pisać wiadomości, musisz Wejdź na stronę

Osoby, które polubiły: