Chcesz założyć swoją agencję ślubną? Marzy Ci się praca konsultanta ślubnego?

Strona
1 2
z 2
Następna

Perfect Moments

Organizator, Kielce

Założenie własnej agencji ślubnej:

 

Koszty:

Początkowe:

· strona internetowa – ok. 2 000zł – 4 000zł · hosting, domena – ok. 600 zł rocznie · opracowanie identyfikacji wizualnej (księga znaku, logotyp etc.) –nawet do 10 000 zł · materiały reklamowe(wizytówki, ulotki, foldery, kartki, plakaty, bannery etc ) - ok. 10 000zł Miesięczne/roczne: · pozycjonowanie (kilka haseł) ok. 8 000zł rocznie (efekty widoczne po kilku miesiącach) · kampania reklamowa w portalach ślubnych – ok. 3 000 – 8 000zł rocznie · kampania reklamowa w magazynach ślubnych, np. sponsorowany artykuł 2 stronicowy, jednorazowo – ok. 3 000zł - 15 000zł · koszty operacyjne działalności – paliwo, telefony, Internet, prawnik – ok. 1 500 zł miesięcznie Przychody: Założenie (uśrednione) - nowopowstała agencja ślubna musi być tańsza niż doświadczona, działająca na rynku firma. Znając rynkowe realia, można określić, że pobiera ok. 3000zł za usługę kompleksową ( organizacja ślubu i wesela wraz z koordynacją ) czyli 1 wesele = 3000zł przychodu I rok działalności - jest mała szansa na to by zdobyć klienta ale być może uda się zorganizować wesele kuzynce, przyjacielowi lub koleżance z byłej pracy – zakładam 2 wesela ( tj 6000zł) II rok działalności - jeśli I rok był udany – ok. 5 wesel(15 000 zł)

Przy złej polityce marketingowej lub niesprzyjających warunkach ekonomicznych - przez 2 lata może nie być w ogóle klientów.

 

Praca jest bardzo wdzięczna, miła i przede wszytskim nie jest nudno! trzeba być kreatywnym i bardzo wytrwałym, cierpliwym. Konsultantka ślubna musi być osobą na poziomie, kulturalną, spokojną.

To praca bardzo stresująca i odpowiedzialna.

Ale jak się kocha to co się robi to jest to wielka przyjemność!

 

Szkoda tylko, że jest to tak mało popularna usługa - tylko 0,01 % par młodych korzysta z usług agencji slubnych a tych w Polsce jest kilkaset!

 

Jeśli chcesz to robić najlepiej wybierz się na szkolenie do profesjonalnej agencji, dowiesz się wszytskiego i zdobędziesz dyplom!

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Moja przyjaciółka ostatnio wpadła na pomysł że ona zostanie konsultantka ślubną. Oczywiście pomysł jest bardzo suchy bo nie wie ona z czym to się je itp. Sama jest studentką socjologii (na półmetku studiów) i w zasadzie strasznie spodobał jej się pomysł z takim własnie zawodem.

 

Ps. 3 000 za organizacje, koordynacje, wsparcie itp to wcale nie jest wiele. A ile nerwów, pieniędzy (biorąc pod uwagę że konsultant korzystając ze swoich znajomości może zawsze załatwić dużo rzeczy taniej), czasu można oszczędzić.

 

Tak naprawdę to dopiero tu na slubowisku dowiedziałam się jak + - wygląda sprawa z konsultantami i w ogóle o perfect m.

 

Myślałam sobie dużo o tym i uważam że jak przyjdzie w KOŃCU ten mój dzień to ja bardzo będę chciała miec przy sobie taką konsultantkę która mi pomoże. I zdecyduję się na Agencje. Z reguły ślub potrafi kosztować nas pow. 30 tyś. spokojnie więc co znaczy dodatkowe 3 000 ?

 

Fakt że wymarzyłam sobie ślub specyficzny... nie wierze że uda mi się w prztyszłości zrobić to samej. (Slub na plaży + standing party na molo) bez pomocy się nie obejdzie.

 

:)

Perfect Moments

Organizator, Kielce

Jakby co to PM jest chętna...ślub na plazy i super impreza na molo! Świetny pomysł :)

 

Cieszę się, że są takie osoby, które doceniają nasza pracę, zaangażowanie i czują, że my jesteśmy im potrzebni.

Dziękuję w imieniu całej branży!

juti

Żona, Warszawa

A ja nawet jak mnie Charlston nie zaprosi, to i tak się wbijam na krzywego!

Muszę to zobaczyć!!!

 

Tym bardziej skoro znajoma firma miałaby organizować imprezę!!! ;-)

 

Ale faktem jest, że jak ktoś jest albo pasjonatem jakiejś dzidziny lub ma nietypowy pomysł, to firmie będzie dużo łatwiej ogarnąć całosc i poorganizować pewne rzeczy niż takiemu zwykłemu człowieczkowi z ulicy.

Ja poszłam w tradycję, tyle, że nieco ją unowocześniłam i dodałam motyw przewodni, jako symbol, którego bardzo pilnowałam. Więc było to do ogarnięcia.

Ale gdybym miała bardziej odjechany pomysł, pewnie skusiłabym się na firmę, bo sama nie dałabym rady.

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Ho Ho :)

nie będzie potrzeby wbijac się na krzywego :D;)

Oczywiście mój ślub ( mam nadzieję że nastąpi jednak ) to kwestia kilku  lat napewno. Mam nadzieję że wtedy nadal tu wszyscy będziemy, że rozdam zaproszenia co niektórym ;) że PM zrobi mi ślub marzeń ;) i że wszystko będzie pięknie ;)

 

Bosz. Przez to całe ślubowisko wkręciłam się w temat z tymi ślubami :D

juti

Żona, Warszawa

Hehe! To może nie za kilka lat a za rok może dwa...

Kto wie. Jak sie tak wkręcisz w temat to....

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Jak tak ciućki mi dobre wyjdą z kim trzeba :>

juti

Żona, Warszawa

Wyjdą, wyjdą...

Każdy ma gdzieś tam swoją 2 połówkę. Może to nie będzie Lenny, ale napewno będzie ciacho. ;-)

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Zobaczymy co się ugotuje-upiecze z Pana +7lat ;)

juti

Żona, Warszawa

Hehehe... oby czuwał nad tym dobry szef kuchni! ;-)

Miracle_eve

Panna młoda, Warszawa

Jak zwykle Pani Charlston daje czadu :)

Swoją drogą - ślub na plaży to musi być piękna sprawa, ale pewnie droga:/

juti

Żona, Warszawa

Hmmmm.... z tego co pisała Karinka na temacie ślub w plenerze, wcale nie wydaje się tak drogo.

Perfect Moments

Organizator, Kielce

 Poszukujemy chętnych osób do prowadzenia oddziałów Perfect Moments w:

Trójmieście

Wrocławiu

Białymstoku

Rzeszowie

Opolu

Lublinie

Gorzowie

Toruniu/Bydgoszczy

Jesli ktoś jest zainteresowany zapraszam:

biuro@perfectmoments.pl

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Wiecie, co ja Wam powiem,że te firmy co kompleksowo chcą organizować wesela to raczej nie u nas w Polsce.Ludzie kroją koszty jak tylko mogą.A wiadomo przecież, że za każde pośrednictwo się płaci- jak by nie było.Jeżeli nie bezpośrednio do firmy, to poprzez usługodawców przy zawyżonej stawce usługi. W Lublinie były takie 3 firmy, wszystkie padły jak muchy. Ludzie chcą sobie wszystko sami załatwiać poprzez swoje układy , koneksje, znajomości itd. Taka firma ma sens wtedy, kiedy jest praca dla wszystkich,  ogólny dobrobyt itd, a nie w kraju, gdzie mamy obecnie prawie 13% bezrobocie i ogólne zubożenie społeczeństwa.I ogólnie mówiąc młode pary nie chcą pośredników. Trzeba też sobie zdać sprawę jeszcze z jednej rzeczy: że jak organizujesz komuś, to bierzesz za to pełną odpowiedzialność, a wiadomo jacy niektórzy usługodawcy są, w jaki sposób prowadzą swoje usługi. A komuś coś się nie spodoba i taka firma zbiera tylko joby od zleceniodawców. A w cholerę taki interes....

Perfect Moments

Organizator, Kielce

Они умерли как мухи, потому что это Booom открыть свадебное агентство и лиц, которые не имеют знаний, опыта и денег, как к истине в PR такие компании принять для него .... и я не ушел. Есть сотни таких компаний в Польше.

 

Но есть агентства, свадьба, как у меня, как несколько других (большой, бег 7-6-5-4 лет). поэтому есть клиенты, которые нас нравятся :)

 

Для удовлетворения готовы, который все хотел, чтобы начать такую ​​компанию, но, честно говоря, не совершая ошибок, я решил начать обучение.

 

Добро пожаловать!

 

Компания Совершенные Моменты, действующие на польском рынке в течение четырех лет (с 2006 года), предлагает обучение свадебных консультантов, претендующих на работу, которые хотят начать свой ​​бизнес, а также для тех, кто уже работает в этой профессии, и хотите улучшить свои навыки . Мы хотим поделиться своими знаниями и накопленным опытом. Во время обучения обсуждаются вопросы, касающиеся консультанта, методы привлечения клиентов, методы поиска и сотрудничества с субподрядчиками, выдает предмет комплексного и частичного организации свадеб, координация свадьбы, а также в качестве консультанта работа по этике, мы говорим о методах эффективной рекламы, PR, вопросы, касающиеся сочинять сценарии свадьбы, контракты с клиентами и субподрядчиками, способы расчетов с клиентами и субподрядчиками, методов работы и организации работы, и т.д. Обучение длится целых три дня включают еду, учебные материалы, и каждый из участников получает диплом, что, безусловно, полезны в поисках работы в профессии или при открытии собственную свадьбу агентство в качестве рекомендации. У нас есть шанс, чтобы запустить учебную группу в апреле - детали непосредственно со мной: karina.komorowska@perfectmoments.pl~~HEAD=dobj~~V Стоимость трехдневного обучения 2200,00 злотых . Участники покрывают расходы: - проезд - проживание (znaleziene позволяют удобные номера) я прошу информацию, если кто заинтересован в проведении подготовки. Для пройдет обучение, мы должны собрать около 10-15 человек. Если кто заинтересован я пошлю учебный предложение. С уважением, Карина Коморовская кошка

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Jeszcze jedno szkolenie i sposób na życie dla szkolących. Wszędzie szkolenia: krawiec na szewca a szewc na krawca. I krawiec i szewc roboty nie ma.

Ja Ciebie Karina nie zniechęcam do tych działań, ale naprawdę trzeba się zastanowić nad tym beznesem.

W kraju, gdzie nie ma tzw klasy średniej i duże bezrobocie ludzie będą cieli koszty organizacji wesela, a może być i tak,że wesel będzie coraz mniej, albo będzie tak jak na zachodzie- tam takich wesel nie ma.Ludzi poprostu nie będzie na to stać. A przecież na codzień trzeba jakoś przeżyć. I to co napisalem wcześniej: ludzie nie chcą korzystać z pośredników. Każdy tak wszystko wie,że nie potrzebuje żadnych porad.Więc takie firmy, agencje wg mnie nie mają racji bycia.

Zgadzam się Z Tobą, co mi odpowiedziałaś na początku dlaczego te firmy padły.Ale i to o czym powtórnie napisałem.

Perfect Moments

Organizator, Kielce

Ale jednak są agencje slubne ( m.in. nasza ), które mają klientów...skoro istnieja od kilku lat na rynku.

 

Tymi klientami są m.in. ludzie:

 

którzy mieszkają za granicą i po prostu nie mają jak fizycznie zająć się tymi przygtowaniami do ślubu

 

którzy bardzo dużo pracują

 

którzy po prostu nie umieją tego zorganizować ( nie każdy ma zmysł organizacyjny )

 

Średnia klasa w Polsce jest, nie przesadzaj :)

 

A poza tym przeciez konsultant slubny to nie jest jakiś luxus, nasze usługi nie są drrogie!!!

Za rok mojej ciężkiej pracy ( czasem są to 2 lata, czasem jest to pół roku ) Para Młoda płaci mi np 5000zł.

Czy to jest dużo?

 

 

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

5000 zł za rok jak mówisz Twojej pracy nad taka parą:  Dla jednych bardzo dużo, dla niektórych to może nic.

Ja tylko wiem jedno, ludzie tną koszty, a tym bardziej, jeżeli w grę wchodzi jakiś pośrednik, a wiadomo,że za tym idą koszty. Skoro twierdzisz,że masz tyle pracy, to chwała Ci za to , widać,że jakoś Ci się udało przebrnąć w tym całym gąszczu. Tylko też bierz pod uwagę, że wiele spraw za młodych nie zrobisz. Może jest to i opłacalny beznes, ale ile takich par w roku może skorzystać z takiej firmy? Pisałem wcześniej, jak to jest w naszych stronach.

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

5 000 za wszystko? od A do Z? Za tyle czasu? To naprawdę mało. Jak wspomniano czasami jest to rok, czasami 2 lata - to na pewno zależy. Jakby przeliczyć to na godziny - czyli ile czasu dana osoba-konsultant poświęca danej parce - to przecież śmieszne pieniądze za wkład, czas i poświęcenie jakie wnosi w Akcję Ślub. Już nie razo tym pisałam - że jak odliczy się wszytsko to co można oszczędzić dzięki rozległym znajomościom takiej agencji to tak naprawdę może można wyjśc jeszcze na 0.

 

Mam nadzieję że świadomość, że konsultant to jakiś luxus dla celebrytów lub dla mieszkańców "dalekich krajów" niedługo się zmieni.

 

Wystarczy popatrzeć na sprawę z innej perspektywy.

 

Ludzie biorą kredyty na ślub, wcześniej odkładają kasę, pomagają im rodzice itp. Czy to osoba z klasy średniej czy nie.Taka kwota jest w zasięgu każdego zdrowo myślącego człowieka. Wystarczy chcieć sobie pomóc. Jeśli ktoś chce się bawić w Zosie Samosię - może czasami tylko na tym stracić, bo przeciez nie ma wiedzy jak zająć się tematem organizacji.

Warto zwrocic uwagę, że większość "biznesów z których korzystamy" bierze się z naszych własnych potrzeb.

 

eh.

 

 

Perfect Moments

Organizator, Kielce

Konsultant ślubny na prawdę załatwi wszystko bo nawet rozmawiamy z księżmi, z urzędnikami zatem nie ma takiego elementu, którym byśmy się nie mogli zająć.

Oczywiście zawsze decyduje klient.

 

Konsultant ślubny na pewno zadba o rabaty dla swojego klienta - a na pewno ma je większe niż osoba " z ulicy".

Na pewno oszczędzamy czas - coś co przeciętnemu człowiekowi zajmie kilka tygodni ( wiadomo : nie zna branży, musi sprawdzić wiele ofert zanim podejmie decyzje, spotkania, telefony, maile etc.. ) konsultantowi zajmie 1 dzień a swojemu klientowi przedstawia konkret.

 

Ja sama żałuję, że nie oddałam organizacji swojego ślubu komukolwiek z mojej firmy - ale stwierdziałam, że skoro sama się tym zajmuje to nie będzie żaden problem. Prawda jest taka, że SZEWC BEZ BUTÓW CHODZI. Nie miałam czasu na organizację mojego ślubu, w tym czasie organizowałam wiele innych wesel, szkoliłam konsultantów, rozwijałam firme...

I mimo, że wszystko wypadło OK to wiem, że mogłoby być lepiej :)

Ocywiście do samej koordynacji miałam 2 osoby - bez tej usługi nie wyobrażam sobie wesela.

 

Za granicą 60-90% par młodych korzysta z usług konsultantów ślubnych - oby było tak w Polsce :)

 

lub Anuluj
Strona
1 2
z 2
Następna
Aby pisać wiadomości, musisz Wejdź na stronę

Osoby, które polubiły: