Ile wydaliście na organizację wesela??

Strona
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
z 13
Poprzednia Następna

aaa83

Panna młoda, Warszawa

Moim zdaniem duże znaczenie ma miejscowość, w której robimy wesele.

Nie spotkałam się z ceną za orkiestrę 5-7 tys. za 1 dzień wesela. Moja orkietra składa się z 4 osób (w tym wokalistka) i płacę 3 tys. A byłam na weselu, gdzie grali i nie miałam wątpliwości, gdy ich zamawiałam.  

Cena od talerzyka - 160 zł. Ceny w moim mieście od 120-180.

Kamerzysta+Fotograf (jedna firma)- chyba 2000 (niestety zgubiłam umowę przy przeprowadzce).

Strój Pana Młodego 1400 (to jak najbardziej przeciętna cena za strój wizytowy w sklepach w centrum mojego miasta)

Strój Panny Młodej -  2000 (szyję u prywatnej osoby)

Samochód - pożyczam od taty, koszt 0 zł, gdyż w mojej okolicy jest tylko jeden naprawdę fajny - ciemnoróżowy buick, ale był zajęty :(,

a inne albo nieładne, albo za małe (dosłownie Panna Młoda siedzi ściśnięta) albo się psują w dniu ślubu. Koszty dojazdu z innych miast są zbyt duże, albo nie chcą przyjeżdzać bo im się to nie opłaca.

Piszę tylko o zabytkowych samochodach, bo innych opcji nie braliśmy pod uwagę. 

Dodam, że nie szukaliśmy oszczędności - to chcemy i tak płacimy.

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Dlatego też mnie zastanawia jakim sposobem niektórzy na liczbę 150 osób wydają 25 czy 30 tys. złotych?! Nie wiem na czym tu trzeba by oszczędzić by zmieścić się w tej kwocie.

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Hmm...akurat za foto plus kamera płacę 3500 zł i to mało jak na usługi większości firm, które mi się podobały (ceny były po 5000 zł za foto i film - Rzeszów), a ja mam ekipę z małej miejscowości, ale równie są dobrzy. Zespół po znajomości 2800 tylko za jeden dzień także to na plus. Zaproszenia, winietki, ksiega gosci, zawieszki na alkohol - robię sama. Jedziemy samochodem mojego chrzestnego. Goście śpią u swojej rodziny i u nas w domu rodzinnym.  Sala, jedzenie (owoce, napoje, swojska chata, grill plus 3 gorące posiłki, zimna płyta z wędlinami, sałatkami i serami plus część dekoracji czyli obrusy, serwety, wazony, pokrowce na krzesła )- 22 500 zł. Ciasta, słodycze - 3500 zł (ciasto na stół, ciasto do paczek dla gości na pożegnanie, słodycze dla dzieci), Tort 500 zł. Alkohol - 3500 zł (wino, wódka i kilka butelek na szwedzki stół czegoś innego). To już wychodzi 36 300 zł. Gdzie dekoracje, gdzie suknia, gdzie garnitur, dodatki, atrakcje jakies ewentualne, fryzjer, kosmetyczka itp itd. Opłaty w Kościele....wyjdzie 45 000 jak nic.

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Tak myślę nadal i w sumie można ciąć koszty. Sala ludowa, samemu z kobietami z rodziny gotowac, zastawe wypozyczyc, swinie i cielaka ubic, ciast samemu upiec. Tak robiła kuzynka i wydała 15 000 na wesele przy 80 osobach. 

koliberek

Panna młoda, Warszawa

zalezy co wliczamy w koszty. TOTAL: 21 tyś ale w tym suknia (nowa), buty, welon, fryzjer, manciure, pedicure, makijaż, garnitur i dodatki panamałodego, fotograf, kwiaty do sali i bukiet ślubny, opłaty w kościele, obrączki, zaproszenia, profejsnonalny dj, tort weselny, alkohol, przyjęcie na 66 osób w bardzo fajnej sali w stylu meksykańskim z wypasionym menu w stylu mexico (a nie jakies tam schabowe i surówka), więc chyba nie jest to wygórowana kwota. ;)

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

a nam przy 150osobach wychodzi nie wiecej niż 25tys, oszczędzamy ale na tym na czym mozemy oszczędzic.

270tys w życiu bym tyle na wesle nie wydała, wolałabym wybudowac dom choć za takie pieniadze to bym go nawet urządziła. 

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

A ja mysle, ze jesli gruzlowa stac na takie wesele i takie sie jej marzy, to dlaczego nie???

W koncu zarobic 60 tysiecy euro za granica jest latwiej niz 60 tysiecy zl w Polsce. A mysle ze i ona i Antonia wiedza na co moga sobie pozwolic, a na co nie. Jesli mnie byloby stan na takie wesele, to tez bym zaplacila gosciom z Australii, zeby przylecieli do Polski i nie musielibysmy organizowac drugiego wesela.

aaa83

Panna młoda, Warszawa

Uważam że dziewczyny, którym uda się zorganizować względnie tanie wesele powinny pamiętać o wpisywaniu w CV "ZDOLNOŚCI ORGANIZACYJNE", bo nie sztuką jest wydać mnóstwo pieniędzy i mieć wyjątkowe wesele, a zrobić tanie a zarazem bardzo udane wesele to już jakieś osiągnięcie.

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Racja :-) Popieram Twoją wypowiedź. Czasem trzeba być kreatywnym i przedsiębiorczym. Choć nie wszystko jednak da się zrobić po kosztach. 

Kasia_Skrocka

Żona, Warszawa

Zgadzam się z aaa83, nie sztuką jest wydać mnóstwo kasy na wesele, sztuką jest się zaangażować się  organizację i zrobienie super imprezy w rozsądnej cenie. ;)

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Też zgadzam się z aaa83. My na 130 osób prawdopodobnie zmieścimy się w 50 tyś. i absolutnie nie chcę przekroczyc tej kwoty.

Ja mieszkam w małej miejscowości dlatego ceny są troche mniejsze niż np. we Wrocławiu czy Warszawie. 

My też mamy to szczęście, że rzeczy których nie chceliśmy na weselu są właśnie najdroższe:) 

Bo od początku chceliśmy Dj (2 osoby w tym wodzirej) koszt z poprawinami 1700 zł. Nie chcieliśmy kamerzysty (choc fotograf będzie filmował nasze wejście do kościoła i przysięge) więc już jakieś 1000 zł odpada. Fotografem jest kolega z pracy mojego narzeczonego i nie chce za to ani grosza (choc napewno mu cos damy) ale w zamian zaprosiliśmy go z dziewczyną i wszystko mają zapewnime jak goście a nie jak obsługa. Nie podobała nam się, żadna firma dekoratorska z naszego miasta dlatego stroimy sami kościół i stoły na sali bo sala sama w sobie jest strojna więc nie trzeba żadnych dodatków. No i nie chcemy miec kwiatów na stołach tylko świece.

Kasia_Skrocka

Żona, Warszawa

a powiedźcie mi ile będzie płacić za dekorację sali? Kompletnie nie orientuję się w cenach i nie wiem jak reagować na stawki podawane mi przez ludzi tym się zajmujących.

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

To wszystko zależy od tego jakie dekoracje masz na myśli, z jakich kwiatów itd. My będziemy płacić ok. 1200 zł. i wchodzi tutaj duża ścianka podświetlana za nami, dekoracja naszego stołu i dekoracja stołów gości-po 1 dużej kompozycji kwiatowej i po 2 świeczniki na jeden stół+organza na stół. Wydaje mi się, że nie jest aż tak źle. Jak się dowiadywalam w innych kwiaciarniach i firmach to mówili podobne ceny.

katherin19

Żona, Warszawa

1000zł dekoracja sali, którą dekorują właściciele. sala jest nowo wybudowana i właściciele boja sie wpuszczac dekoratorów, ale nie podoba mi się jak stroja sale, więc bedzie jazda jak im powiem że chce dekoratora:P

cayn

Żona, Warszawa

U nas sala sama w sobie ma ten charakter wesela i elegancji więc za duzo nie trzeba tam dokładać, głównie chodzi nam o dekoracje stołów ale o to ma się już zatroszczyć włascicielka sali (koszt 300zł) tylko musimy się jeszcze zdecydowac na kolor w jaki ma to być. I chyba wystarczy, nie chcemy przesadzać 

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

U mnie dekoracja sali jest wliczone w cene "za osobe", ale nie beda robic duzo - kwiaty i swiece na stolach, schody przyozdowbione organtyna, wejscie usypane platkami roz, plus lampiony w nocy. W sumie sala jest w kolorze cegly (hotel to strary mlyn) i sa tam drewniane stropy, wiec nie ma co udziwniac.

koliberek

Panna młoda, Warszawa

No własnie ja tez oszczędzałam na czym się da. I uważam że 21 tyś na 66 os. ze wszystkim, łączenie z ubraniem itp to nie dużo jak na Warszawę przynajmniej.

A to koleżanka w prezencie robi mi makijaz bo włąsnie skończyła skzołe, teściowa skończyła kursy florystyczne i zrobi mi bukiet . Druga psiapsiółka zrobi manicure i pedicure, do fryazjera mam znizkę bo kupowałam vouher na grouponie, byłam sprawdzilam i jestem zachwycona, fotografem jest kolega z pracy , dj-em będzie właściciel lokalu bo to jego hobby więc bierze symboliczną kwotę, alkohol załawtia mi bez marży w hurtowni, a on ma akcyze więc i taniej kupuje, dekoracje daje mi gratis, gratis tez szampan i tak dalej i tak dalej. naszukałam się nie powiem, ale jestem zadowolona

SERCE7

Żona, Warszawa

my mamy miec na weselu 180 osób. zapłacilismy wszystkie zaliczki, ubrania, obraczki i cala reszta (bo wszystko sbie zapisuje co do grosza na kalkulatorze slubnym na te strnce) juz wydalismy ponad 20 tysiecy. lokal nam an dzis pliczyl ok 30 tys. z wszystkimi czekoladowymi fontannami, fajerwerkami i innymi rzeczami wiec mam nadzieje ze w 50 tys, sie zmiescimy.

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

my mamy na 60 osób i mam nadzieję, że zmieścimy się w 25tys. Narazie wszystko idzie zgodnie z planem, ale pewnie dojdą jakieś niespodziewane wydatki:)

Za dekorację sali płacimy 400 zł, bo dekoruje restauracja. Mamy inną opcję za chyba 800zł, tam jest więcej dekoracji, ale chyba na to się nie zdecydujemy. Tańsza opcja też jest ładna. Jeszcze jesteśmy przed wyborem dekoracji, więc dopiero się okaże.

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

My na ok 110 osób będziemy płacić ok 20 tyś. myslę, że kwota nie jest wygórowana. sala znajduje się w domu kultury, po kapitalnym remoncie! więc nic nie trzeba troić a wygląda pięknie. mamy swojego kucharza, który robi cudeńka z jedzenia i do tego wszystko jest pyszne!, tort w zaprzyjaźnionej firmie zamawiamy, dekoracja kościoła będzie tylkodelikatnie zaznaczona. Najwięcej wynosi nas orkestra. wesele jest 2-dniowe.:D

lub Anuluj
Strona
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
z 13
Poprzednia Następna
Aby pisać wiadomości, musisz Wejdź na stronę

Osoby, które polubiły: