Organizacja wesela zza granicy

Strona
1 2
z 2
Poprzednia

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Hej hej

jestem juz troche madrzejsza w temacie. Ksiedza mamy super fajnego i mozna sie z nim kontaktowac nawet droga mailowa... |:)

nie wiem tylko jak jest wlasnie z oplatami za spisanie protokolu przedmalzenskiego (to tzw zapowiedzi)

w Polsce niby co laska a tu naprawde nie wiem...

wyglada na to ze bede musiala do Ks Jurka maila napisac :)

nie warto zalatwiac w kosciele wszystkiego z duzym wyprzedzeniem

a to dlatego ze metryka chrztu jest wazna tylko 6 miesiecy od czasu jej wyjecia

wiec lepiej sie z tym wszystkim az tak nie spieszyc i pojsc pisac protokol ze zgromadzonymi dokumentami

potem oni to wszystko wysylaja przez Misje do zainteresowanych parafii w Polsce

tuz przed slubem trzeba tylko do parafii w ktorej bedziecie zawierac zwiazek malzenski

doniesc zaswiadczenie z USC i zaswiadczenie o spowiedzi

wszystkiego dokladnie dowiecie sie na spotkaniach ale naprawde jest to wszystko duzo prostrze

niz sie wydaje... w internecie pisza bardzo tresciwie na temat slubu konkordatowego

i jak sobie poczytalam jakie sa formalnosci to sie zlapalam za glowe

zalatwiajac wszystko w Londynie unikniemy conajmniej polowy =)

dadara

Żona, Warszawa

czesc

My tez mieszkamy w Londynie i takze najblizsza parafie mamy na Balham. slub planujemy na sierpien 2012 i ciesze sie, ze znalazlam watek ktory rzeczywiscie bedzie nam pomocny. mam kilka pytan dla scislosci:

jakie dokumenty nalezy zlozyc w kosciele na Balham zeby moc rozpoczac nauki przedmalzenskie z wyjatkiem aktu chrztu i bierzmowania?

jesli ukoncze juz nauki (narzeczony mial w szkole sredniej:/) oraz zakonczymy spotkania w poradni i zbierzemy wszystkie dokumenty do wyslania to czy ksiadz w kociele w polsce w ktorym chcemy sie pobrac moze zarzadac jeszcze czegos (np. swiadectw ze szkoly sredniej)?

maryna

Panna młoda, Warszawa

hej. a my robilismy nauki w south norwood. nie składaliśmy żadnych dokumentów aby móc rozpocząc nauki. zadnego aktu chrztu czy bierzmowania, nic, absolutnie nic. po ostatniej nauce dostalismy od ksiedza zaswiadczenie że odbębniliśmy nauki. i z tym zaświadczeniem do naszego księdza w polsce. i to wszystko!!!

nauki w tym kosciele trwają 4 niedziele ( po wieczornej mszy zostajemy z księdzem  na godzinkę i rozmawiamy, słuchamy, pytamy.......) a księża są bardzo sympatyczni :-)

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

No i czy ktos placil w koncu za spisanie protokolu w Londynie??? Bo my spisujemy jutro i nie wiemy czy trzeba placic i ile!!!??? Pomocy

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

-> dadara: nie potrzeba zadnych dokumentow zeby przystapic do nauk w parafii na Balham

nauki to 3 spotkania z ktorych 3, ostatnie to poradnia malzenska

wtedy tez nalezy uiscic oplate £20 za nauki i odbiera sie papierek

dokumenty beda dopiero potrzebne przy spisywaniu protokolu

ale to bedziecie dopiero spisywac na 6 miesiecy przed slubem tak wiec nie macie sie czym na razie martwic

jesli zdecydujecie sie spisywac protokol w Londynie to wszystkie papiery zostana wyslane do waszej parafii za posrednictwem Misji i ksiadz w waszej parafii nie ma prawa zadac zadnych dodatkowych dokumentow!

wszystkie szczegoly co i jak poda wam ks Jurek na pierwszym spotkaniu przedmalzenskim

x

-> magisek - domyslam sie ze juz jestescie po spisywaniu protokolu? poradz prosze jak jest z tymi oplatami?

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Faktycznie jestesmy juz po spisywaniu protokolu i nic nie zaplacilismy. Nie pytalismy ksiedza czy jestesmy mu cos winni, a on sam nie prosil, wiec tak to sie skonczylo. Niestety nie poradze Wam czy wypada cos dac, bo sama nie wiem. Mojej kolezance w Forest Gate ksiadz powiedzial, ze spisanie protokolu bylo w cenie nauk slubnych. Ja mialam nauki w Devonii, a protokol w Hammersmith. Ja bym na Waszym miejscu nie wychylala sie z oplatami, no chyba, ze ksiadz poprosi.

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Dzieki! =) bedziemy udawac glupkow hehehe

choc nie ukrywam ze troche to wszystko krepujace

ewelinamack

Żona, Warszawa

My mieszkamy w Holandii. Z racji tego, że w PL będziemy przed samym ślubem, nauki załatwiamy na miejscu. W styczniu bylismy na urlopie i bylismy u księdza w kościele gdzie ma się odbyć ślub. Spisał już z nami przedślubny protokół.

W tym tyg zaczęliśmy nauki przedmałżeńskie i jak się okazało, protokół ten musimy spisać w Holandii, ponieważ przebywamy tutaj dłużej niż 3 miesiące i wg prawa należymy tutaj do parafii.

Wczoraj rozmawialismy z tym księdzem który prowadzi nauki, powiedzieliśmy mu, że protokół już mamy w PL spisany. On zdziwiony. Bo ksiadz z Polski nie miał prawa takiego protokołu z nami spisać... I mogłoby się później okazać, że nasze małżeństwo jest nieważne...

Więc gdyby nie te nauki, to byśmy nawet o tym nie wiedzieli...

Ale z drugiej strony, nie rozumiemy czemu tak jest... Skąd ksiądz wie, ile mu czasu jestesmy za granicą... Czy to jest w takim razie konieczne?

cytrynaa

Żona, Warszawa

Pierwsze coś takiego słyszę. Czy w takim razie my mieszkając w Irlandii musimy odbywać nauki w kościele i Irl czy dotyczy to tylko protokołu? 

ewelinamack

Żona, Warszawa

chyba tylko tego protokołu... nauki robimy w NL, bo nie mielibysmy kiedy zrobić w PL...

Jolanta Derczak

Panna młoda, Cisownica

Moim zdaniem nie ma sensu wynajmować agencji ślubnej, z doświadczenia wiem że najlepiej jest samemu się zająć rzeczą którą chcemy mieć zrobioną dobrze. Moja znajoma niedawno organizowała swoje wesele, wszystkim zajmowała się sama, tylko mąż jej pomagał. Wynajęli namioty weselne w firmie http://www.vitabri.pl/ i zorganizowali całość w ogrodzie rodziców jej męża. Bawiłam się bardzo dobrze, z tego co widziałam to inni goście również. To dobry pomysł.

Elizka13

Panna młoda, Warszawa

Powiem szczerze, że sama też uważam, że jednak nie ma to jak samodzielne zajęcie się przygotowaniami do ślubu i wesela. Nie wygenerujemy dodatkowych kosztów, a przy tym dopilnujemy wszelkich kwestie. Oczywiście poza rezerwacją sali, nie możemy zapominać o takich na pozór mało ważnych detalach jak karty z numerami stołów , które jednak są bardzo ważne, jeżeli chcemy uniknąć chaosu po wejściu gości na salę weselną. W ofercie Papier i Tusz znajdziemy bardzo wiele pięknych propozycji tego typu, które na pewno świetnie zgrają się z dekoracjami na stołach:).

Nati Buk

Żona, Kraków

Mieszkam w Danii, a ślub organizowaliśmy pod Krakowem, gdzie wszelkie działania przejęła Pracownia Artis. Wyszło pięknie i bezstresowo.

lub Anuluj
Strona
1 2
z 2
Poprzednia
Aby pisać wiadomości, musisz Wejdź na stronę

Osoby, które polubiły: