Problem z podziękowaniami dla rodziców

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Witam,

chciałabym się Was poradzić w sprawie podziękowań dla rodziców...

otóż... zarówno mój tata jak i tata mojego narzeczonego nie żyją (19 lat i 11 lat odpowiednio)...

z błogosławieństwem nie mamy problemu bo pobłogosławią nas nasze mamy i moi dziadkowie (ewentualnie jeszcze nasi rodzice chrzestni)

nie wiem natomiast jak podziękować i komu ...

tylko mamom??? czy obojgu rodzicom???

co powiedzieć, aby nikt nie czuł się urażony i zakłopotany???

chcaiłabym powiedzieć coś od siebie, ale jestem osobą bardzo wrażliwą i szybko się wzruszam... podobnie jak mój narzeczony...

czy któraś z Was była w podobnej sytuacji???

proszę o pomoc...

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Hmm też mieliśmy problem z podziękowaniami, tylko że u mnie sprawa wygląda troszkę inaczej. z ojcem nie utrzymuje wogóle kontaktów, ciągle robi nam na złość, są same awantury jak już się spotkamy, wyzywa mnie itp. niby powiedział ze na ślub nie przyjdzie, że nam błogosławieństwa nie udzieli ale kto go wie jak naprawdę będzie. więc też nie wiedzielismy jak rozegrać  tą sprawę bo dla mnie wystarczy chwila i ryczę jak małe dziecko. Nigdzie nie jest powiedziane że podziekowania muszą być w dniu ślubu, dlatego my zdecydowaliśmy się że jakiś czas po ślubie zorganizujemy uroczystą kolacje tylko dla rodziców Tomka, mojej Mamy i nas i wtedy im podziękujemy. tak będzie dla nas wszystkich najlepiej i mniej stresująco. 

nika09

Żona, Warszawa

malgosia150188 ja nie jestem w podobnej sytuacji jednak podziękowałabym obojgu rodzicom (czyli mamie i tacie). W waszym przypadku mamy z całą pewnością włożyły większy trud w wasze wychowanie. Jednak bez waszych ojców nie było by was. Przed śmiercią zajmowali się wami a teraz zapewne spoglądają na was z nieba i czuwają nad wami. Można również dodatkowo podziękować dziadkom i rodzicom chrzestnym jednak jest to rzadko spotykane.  

 

Jeśli szybko się wzruszasz to, jeśli masz taką możliwość to przygotuj podziękowania w formie prezentacji PowerPoint. Jest to dobre rozwiązanie o ile na sali jest możliwość wyświetlenia jej.

 

Możesz takie podziękowanie również przeczytać. Zawsze przecież jest łatwiej przeczytać aniżeli je samemu powiedzieć.

 

Byłam również na takich weselach gdzie para młoda nie mówiła nic od siebie. Wyłącznie zespół oznajmił, że młodzi pragną podziękować rodzicom za trud włożony w ich wychowanie. Młodzi dali podarunki dla rodziców powiedzieli coś pocichł wyłącznie do rodziców i zatańczyli przy piosence.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

 

juti

Żona, Warszawa

Po za tym na ślubie i weselu będą osoby Wam bliskie, znające Waszą stuację rodzinną. Możecie przy podziękowaniach powiedzieć, że wiecie, że Wasi Ojcowie są przy Was w tak ważnym momencie życia i że będą czuwać na d Wami i waszymszczęśliwym związkiem.

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

wiecie co a może prosto z kościoła wybierzcie się na cmentarz, zapalcie świeczkę połóż kwiatki. 

SłonkoiMiś

Żona, Warszawa

Można też podziękować po błogosławieństwie, żeby uniknąć publixcznego występu jeśli ktoś sie stresuje. To nie ma być wymuszone i pod publike. To wasze osobiste podziękowanie i możecie zrobić jak chcecie, a ludzie nie powinni komentować, że czemu podziękowania nie było na sali.

nika09

Żona, Warszawa

Przesądy mówią, że Młodzi w dniu ślubu nie powinni iść na cmentarz jednak byłam na weselu gdzie ojciec Panny Młodej zmarł parę lat wcześniej i ona właśnie z przyszłym mężem udali się na cmentarz z kwiatami, ale jeszcze przed ceremonią w kościele.  

 

Wiadomi, że przesądy przesądami a człowiek i tak zrobi, co chce. Nie każdy musi w nie wierzyć. A zresztą jest ich tyle, że naprawdę… Ale na Sali weselnej w czasie podziękowań podziękowałabym również nieżyjącemu rodzicowi.

andzia1319

Żona, Warszawa

      małgosia150188 my jesteśmy w podobnej sytuacji - teść nie zyje 12 lat a mój tata 4 lata. Nie robimy podziękowań dla obojga rodziców tylko i wyłącznie dla naszych matek, i chcemy pdziękować również świadkom za zadbanie o wszystkie szczegóły i pomoc. Im więcej będzie osób, którym się dziękuje tymbardziej goście są znudzeni.

      Byłam na weselu gdzie byłby podziekowania dla rodziców, rodziców chrzestnych, dziadków i kucharek, szczerze powiedziawszy goście już po chrzestnych mieli dosyć, trwało to ok 1 godz.

      Moim zdaniem nie ma co, ojcom zawieziemy kwiaty na cmentarz i to będzie podziękowanie od nas, nic więcej nie mozemy zrobić. Pozdrawiam

nika09

Żona, Warszawa

Widzisz andzia1319 podziękowanie zmarłym rodzicom nie jest zbędnym podziękowaniem czy gadaniem. Owszem dziękowanie babciom, dziadkom itp. jest zbędne i faktycznie może znudzić gości weselnych. Jednak odrobina szacunku, jakim obdarza się rodziców w tym również tych nieżyjących nie powinna nikogo znudzić. Nikt nie każe nikomu wygłaszać płomiennych mów trwające po kilkanaście minut o tym, jacy to nasi rodzice są wspaniali. Ta chwila, jaką poświęcimy na wspomnienie zmarłego rodzica może sprawić przyjemność wielu osobom a i o nas dobrze świadczy. Możemy pokazać że ich kochamy mimo tego że są już nie obecni pośród nas. Ale tak naprawdę zależy to wyłącznie od Młodych. Jeśli Młodzi nie uważają za stosowne podziękować zmarłym rodzicom to wyłącznie ich sprawa…

 

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

dziękuję Wam za wszelkie porady dotyczące kwestii podziękowań... z pewnością z nich skorzystam...

wiem już napewno, że będziemy dziękować Rodzicom, Dziadkom (ze strony mojej mamy- bo tylko oni  żyją i są dla mnie bardzo ważni) oraz Rodzicom Chrzestnym- dużo im zawdzięczamy więc nie wypadałoby ich pominąć...

 

każdy z nich dostanie pamiątkowę księgę z życzeniami, a nasze mamy dodatkowo kosz ze słodyczami i winem...

 

zastanawiam się jeszcze nad piosenką podczas podziękowań... czy STO LAT wystarczy?? czy może znacie fajne piosenki o rodzicach/ dla rodziców???

oczywiście oprócz piosenek- "cudownych rodziców mam" czy też "preludium- to dzięki Wam"... bo one raczej nie wchodzą w grę...

 

jak myślicie???

nika09

Żona, Warszawa

Jest wiele pięknych piosenek. Fakt większość odnosi się do obojga rodziców. Ale można znaleźć coś wyłącznie dla mamy.

 

Kilka propozycji(z humorem i na poważnie):

Anna Jantar - Radość najpiękniejszych lat

Janusz Laskowski - Śnił mi się rodzinny dom

Kaja Paschalska - Dla Mamy

Seweryn Krajewski – Matka

Wojciech Młynarski - Nie ma jak u mamy

Majka Jeżowska - A ja wolę moją mamę

Wojciech Młynarski - Nie ma jak u mamy

Maryla Rodowicz - Co się stało z mamą

Mieczysław Fogg - Serce matki

Krzysztof Krawczyk - Tobie mamo

DZIĘKUJĘ MAMO, ŻE JESTEM - Janusz Żyłka

Dziękuję mamo  - Anna German

Violetta Villas - Do Ciebie Mamo

Mamo dla Ciebie jestem - Damian Holecki

''Ze starej płyty'' - Andrzej Frajndt

 

Posłuchaj tych piosenek może coś ci się spodoba.

 

 

 

 

 

 

 

nika09

Żona, Warszawa

Jeśli chodzi o piosenki dla obojga rodziców:

 

Bernadeta Kowalska - Kochani Moi Rodzice

Cliver - Podziękowania Dla Rodziców

Bayer Full - Walc dla rodziców

Anna Jantar, Natalia Kukulska - Radość najpiękniejszych lat

J.Kierok - Rodzicielska miłość

Kumpliki – Rodzice

Wojownicy nocy - Pierwsza miłość

Z. Wodecki – Oczarowanie

Mały chór wielkich serc - Dzięki Wam

Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski - Rodzina żeby śmiesznie było

Dwa Kamraty - Kochani rodzice

Janusz Żyłka – Dla mamy i taty

 

To tak z grubsza. Są to piosenki, które przychodzą mi aktualnie do głowy no i oczywiście po Polsku są. Jeśli interesują cię po Angielsku to napisz.

 

GR Film Studio

Fotograf, Olza

Najważniejszą kwestią jest co czujecie do waszych zmarłych ojców, to wasz dzień, nie patrzcie na to co wypada, co ludzie pomyślą, tylko na to co wam w głowie siedzi.

Mój ojciec zmarł 2 lata temu, był najwspanialszym człowiekiem na świecie, nie wyobrażam sobie żebym mu nie podziękował w takiej chwili.

 

Nie dziękowałbym jednak standardowo razem rodzicą, podziękowałbym matką, które będą przy was w tym dniu i bezpośrednio pomagają a dodatkowo wspomniałbym też o ojcach.

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

U nas to mój tato nie zyje – błogosławieństwo to moja mama i rodzice mego Daniela, a podziękowania cóz będą a owszem dla trojga a mojemu tatcie na drugi dzień kwiaty zawieziemy by też jakiś sposób podziękować……..

andzia1319

Żona, Warszawa

nika09 postaw się na miejscu żon, rodzeństwa, tu jest 19 i 11 lat od śmierci to tyeż inaczej, ale tak jak niektórzy mają mniejsze okres to nie jest fajnie w tak uroczystym dniu robić dzień żałobny, tak samo jakbyś dziękowała na każdych urodzinach zmarłemu rodzicowi, spróbuj a zobaczysz za zabawa już nie będzie taka sama. Wszyscy wiedzą, ze ma się tych rodziców w sercu, byłam na kilku weselach i na rzadnym nie było podziękowań dla zmarłych rodziców. Największym podziękowaniem bedzie podmodlenie się za ich dusze, pojechanie na cmentarz zapalenie znicza i postawienie kawiatów.

W takim dniu naprawdę trzeba tez pomyśleć o innych a nie tylko o sobie - "ja chce i nie obhcodzą mnie inni" - tylko goście mogą się źle czuć w takiej sytuacji.

Załobe nosi się w sercu jezeli chodzi o najblizszych i nie trzeba się z nią obchodzić podczas uroczystości. :)

nika09

Żona, Warszawa

andzia1319 to jest twoje zdanie. Ja mam odmienne i nie uważam, że dziękując zmarłemu rodzicowi zrobi się komuś jakąś przykrość a wręcz odwrotnie. Mam nadzieje, że oprócz Młodych inni również poczują ciepło w sercu. I nie chodzi tu o to by wygłaszać mowy na temat tego, jaki to mój tata był wspaniały tylko o to żeby przypomnieć, że mimo tego, że go nie ma wśród nas to ciągle ma się go w sercu i ciągle się go kocha.

Piszesz o tym, że w czasie uroczystości nie ma, co się obnosić z żabą. Ale tu nie chodzi o obnoszenie się z żałobą. Chodzi tu tylko o to by podziękować zmarłym rodzicom za to, że byli.

A tak na marginesie nie można porównywać urodzin ze ślubem. Teoretycznie tylko raz w życiu bierze się ślub a urodziny obchodzisz, co roku.

 

Każdy powinien zrobić to, co czuje. Jeśli uważasz, że takie podziękowania sprawią komuś przykrość to nie dziękuj. Ja bym podziękowała i tyle.

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Należy uszanować każde zdanie... Ja jednak podziękuję obojgu rodzicom i wspomnę o zmarłych ojcach, ale nie będę się rozgadywać na pół godziny tylko w krótkich kilku zdaniach... Poza tym wraz z narzeczonym pojedziemy na cmentarz odwiedzić groby naszych ojców, zostawimy wiązanki kwiatów i zapalimy znicze... I zrobimy to w piątek wieczorem PRZED naszym ślubem... Poza tym prawdopodobnie dzień po ślubie będzie msza św. za dusze naszych ojców...

 

A za piosenki dziękuję Ci nika09... coś wybiorę z tak pokaźnej listy :)

Jagna J

Gość na weselu, Warszawa

Ja dla rodziców zamówiłam w kwiaciarni skrzyneczke w której będą żywe kwiaty oraz dodatek w jednej miód w drugiej wino w trzeciej wódka (muszę 3 osobne podziękowania) A dla świadków zamówię ładne personalizowane skrzynki na wino i włoże swiadkowej wino lub Martini A świadkowi wódkę.

Jesli nie masz ochoty w bawienie się w takie rzeczy, polecam po prostu kosz ze smakołykami:
https://hej.mielec.pl/pl/694_artykuly_sponsorowane/57842_tanie-kosze-prezentowe-elegancki-upominek-biznesowy-w-przystepnej-cenie.html
Więcej informacji na tej stronie.

Jagna J

Gość na weselu, Warszawa

Moim zdaniem dobrze jest podarować coś co rodzicom się przyda. Sama zastanawiałam się nad kieliszkami, a narzutą. Postawiłam na to drugie bo mama wspominała, ze chciałaby coś takiego dla siebie dostać.

Ze swojej strony polecam zerknąć sobie tutaj:
https://fsns.pl/w-jaki-sposob-wybrac-koc/

Na stronie jest kilka podpowiedzi, jak wybrać odpowiedni koc. Polecam szukać w sklepach online, znajdziecie o wiele lepsze jakościowo wyposażenie.

lub Anuluj
Aby pisać wiadomości, musisz Wejdź na stronę

Osoby, które polubiły: