Gdzie trzymać oszczędności?

SłonkoiMiś

Żona, Warszawa

Pytanie jak w temacie. Co polcacie? Co się najbardziej opłaca? Lokaty, konta, obligacje?

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

my mielismy w polbanku konto oszczędnościowe i myśle,że była to dobra decyzja bo procent był fajny i odsetki naliczane były codziennie.

SłonkoiMiś

Żona, Warszawa

A co z takim luższym oszczędzaniem? Czy takie konto się opłaci?

Darika

Żona, Warszawa

Jesli zastanawiacie się gdzie ulokować oszczędnosci to polecam strone: www.comperia.pl. Z artykułów na stronie mozna się dowiedzie w co warto inwestować, wybrać odpowiadającom wam forme: Giełda, złoto, lokaty, kono oszczednościowe i zapoznać z najkorzystniejszymi ofertami banków. Sama w ten sposób znalazłam najlepszą lokate na rynku, umieszczajac na niej nasze oszczędności przeznaczone na wesele i teraz tylko sprawdzam jak rosną :). Musze jednak dodac, że zysk z lokat to nie kokosy,koszty inflacji + niewielki zysk, ale sa najpewniejsze.

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Dlatego bardziej niz lokata opłaca się konto oszczędnościowe bo jak Ci sa potrzebne pieniądze nie musisz zrywać umowy płacić jakiś karnych odsetek itd. na koncie oszczędzasz, ale wypłacasz kase kiedy chcesz też i to chyba najlepsze jest na takie luxne oszczędności jak dla mnie.

Darika

Żona, Warszawa

Odsetki z lokaty są porównywalne do tych z kąta oszczędnościowego. Dlatego najlepiej zastanowić się nad plusami i minusami danej formy oszczedzania i co nam bardziej odpowiada. Kąto oszczędnościowe ma ten plus, jak napisała Kikaiala02, że możesz wypłacac pieniądze kiedy potrzebujesz, jednak z otwarciem takiego konta zazwyczaj związane są jakies wymagania, jak otworzenie rachunku ROR w danym banku. W moim banku otworzenie k. o. nie jest zbyt korzystne. Chcąc skorzystac z lepszej oferty muszę otworzyć kolejne konto osobiste, z prowadzeniem którego związane są różne opłaty, tak zresztą jak z prowadzeniem k. o. Nasze wesele jest w przyszłym roku wiec spokojnie mogłam ulokowac większość kapitału na lokacie półrocznej, mogę ją później przedłużyc na kolejne trzy miesiące lub pół roku. Ale co dla mnie było najwazniejsze, założyłam ją przez internet, całą zwiazaną z nim obsługę prowadze przez neta i wybrałam najlepszą oferte na rynku niemając konta w tym banku i nie musząc go zakładać. Dlatego nawet oszczędzanie trzeba dopasować do swoich potrzeb i możliwości :).

digidongi11

Żona, Warszawa

Czy ktoś może mi polecić jakieś konto oszczędnościowe? Szykuję się jako młoda mama na 500+ i chciałabym oszczędzać na mojej dzieci, żeby te pieniadze na siebie zarabiały. Jak wpisałam konta oszczędnościowe w internecie to wyskoczyły mi strony bankiera i m.in. ta http://konta-oszczednosciowe.blogspot.com

zastanawiam się, które oferta lepsza w tych analizach. Nie chciałabym się jakoś niemiło zakoczyć.

patka431 W.

Żona, Sandomierz

popytaj w bankach credit agricole czy ipko . :)  Z doswiadczenia wiem ze w Ipko jest cos takiego,bo maz mial kiedys tam takie cos ze odkladalo mu sie itd. 

jaros1

Żona, Warszawa

Po tej lekturze www.facebook.com/groups/261343580883765/ bardzo prawdopodobne, że inwestowanie na giełdzie.

Sympatyczna

Żona, Warszawa

Ja pieniądze trzymam w domu. Teraz właśnie przeglądam sobie tutaj: https://www.szafy-sejfy.pl/category/sejfy-gabinetowe sejfy, chcę jakiś nabyć. Wtedy już w ogóle będę czuła się bezpiecznie.

Dorota Bednarek

Żona, Szczecin

Niestety, ale zarówno obligacje, jak i lokaty są mało opłacalne. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zainteresowanie się pożyczkami prywatnymi. Jeśli szukałabyś portalu internetowego, który umożliwiłby inwestowanie w nie, wejdź na https://www.fastinvest.com/pl (na stronie znajduje się kalkulator, umożliwiający oszacowanie zysków z inwestycji).

Maja Kaczmarek

Żona, Warszawa

Uważaj na konta bankowe, niestety banki lubią sobie żonglować oprocentowaniem i potem możemy zamiast oszczędności mieć długi: parę słów na ten temat:
https://vindicat.pl/baza-wiedzy/jak-wyglada-procedura-windykacji-naleznosci/

Julka Malarz

Gość na weselu, Warszawa

No ale według Ciebie w jaki inny sposob opłaca się oszczędzać? W skarpecie? Wtedy to dopiero jest głupie oszczędzanie bo po pierwsze nasze pieniądze z powodu inflacji traca na wartości. Po drugie trzymanie większych sum w domu jest niebezpieczne.
Zerknijcie sobie tutaj jakie są najlepsze promocje na konta bankowe — niektóre banki maja naprawde dobre oferty:
millenium bank — 2,7% na koncie oszczednościowym
nest bank 4% lokata

Anna Kozierska

Żona, Warszawa

80 proc. możecie mieć na lokatach, a resztę na płynnych instrumentach. Ja tak mam w XTB — na surowcach i forexie. Jeśli macie chociaż minimalne pojęcie na ten temat, to warto spróbować, choćby na demie, żeby się przekonać, czy to na pewno dla was. Pod względem inwestycyjnym okres wygląda naprawdę dobrze — można na tym całkiem nieźle zarabiać, ale bez wiedzy niczego nie zdziałacie.

Martha Azer

Panna młoda, Warszawa

Ja na koncie oszczędnościowym. Dużego oprocentowania z tego nie ma, ale lepsze to niż trzymanie pieniędzy w skarpecie.

lub Anuluj
Aby pisać wiadomości, musisz Wejdź na stronę

Osoby, które polubiły: