Jak poprawnie wypisać zaproszenia ślubne

Strona
1 2 3
z 3
Poprzednia

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

A my dla bardzo bliskiej rodziny wypisujemy bez nazwisk. ;)

Dla dalszej (tj. siostry matki mojego K., których on nie zna) już z nazwiskami. 

A jeśli chodzi o te osoby towarzyszące... Mój K. dostał zaproszenie w tamtym roku z osobą towarzyszącą, gdzie byliśmy już 1,5roku po zaręczynach, mieszkaliśmy razem od 2 lat i mieliśmy półrocznego synka. Dziwnie się poczułam. Dlatego sama unikam takich sytuacji i w przypadku, gdy wiem, że ktoś z rodziny żyje w nieformalnym związku, wypełniam imionami, ale bez nazwisk. :)

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

my niektórych nazwisk nie odmienialiśmy, bo po prostu brzmiały lepiej, albo szybciej nam mówiono, że ich nazwiska się nie odmienia. Najpierw wymienia się kobietę, później mężczyznę. Jesli chodzi o osoby towarzyszące to jak ktoś już jest zaręczony to powinno się wypisywać imiona i nazwiska obu osób.

Blanka2012

Panna młoda, Warszawa

WItam!

Mam pytanie... Przyjęcie weselne wyprawiamy na sali na działakch i mam problem z wypisaniem tego na zaproszeniu... 

Po uroczystości zaślubin serdecznie zapraszamy 
na przyjęcie weselne do SALI NA OGRÓDKACH DZIAŁKOWYCH ????przy ul. ……….. w ……..

Proszę o pomoc

jola29

Żona, Warszawa

Pierwsze imę kobiety a drugie mężczyzny. Co do nazwisk uważam, że nie powinno się niektóych odmieniać ze względu na to, że nie brzmią dobrze a wręcz komicznie;p Jeżeli chodzi o osoby w nieformalnych związkach to jestem za tym żeby pisać chociaż z imienia. Niestety dostaliśmy wiele zaproszeń (i to od osób, które znają nas jako parę), w któych mnie albo mojego A. wpisano jako osobę towarzyszącą i niezbyt nam się to szczerze podobało.

jola29

Żona, Warszawa

Blanka2012   

Myślę, że możesz napisać SALI NA OGRÓDKACH DZIAŁKOWYCH albo sali ZNAJDUJĄCEJ się na ogródkach dzaiłkowych...

Znacznie ułatwiłoby Ci wypisanie zaproszeń jeżeli sala miałąby jakąś nazwę ale z tego co zrozumiałam nie ma...

AlekSob

Żona, Warszawa

Polecam stronkę: http://www.odmiana-nazwisk.waw.pl/

Ja wedlug niej wypisywałam zaproszenia i nie ma błędów, bo sprawdzaliśmy z rodzinkami żeby gafy nie było.

dillerkaczekolady

Żona, Warszawa

Uważam, że najpierw powinno wpisywać się kobietę póniej mężczyznę.

Polskie nazwiska zakończone sa -ski -cki możesz spokojnie odmienić - z innymi różnie bywa więc bym nie ryzykowała.

Dodatkowo z innych cennych uwag:
- jeśli czyjegoś imienia nie jesteś pewna bo zawsze w rodzinie go zdrabiają to lepiej zapytać niż zrobić błąd. Do mojego taty wszyscy mówią Bogdan (a pełne imię to Bogusław) a wszyscy w zaproszeniach piszą mu Bogdan bo tak do niego mówią. Tak samo jest z imieniem Leszek (pełne imię mojego znajomego) a ludzie w zaproszeniach wpisują mu Lech np.

- dodatkowa sprawa z osobami zaręczonymi - uważam że powinno się wpisać oba imiona i nazwiska a nie partnera jako osobę towarzyszącą.
- to samo z osobami z długim stażem w związku - lepiej zapytać czy chcą na zaproszeniu osobę towazyszącą czy imię i nazwisko partnera :)

jasia

Żona, Warszawa

my z dłuższym stażem pisaliśmy oboje z nazwiska

ale jeśli chodzi o to czy najpierw kobieta zawsze to robiliśmy wyjątki

bo jeśli kuzyn ma dziewczynę jakiś czas to i tak wypisaliśmy pierwszego jego go bądz co bądz to jego w pierwszej kolejności zapraszamy

naali

Żona, Warszawa

Ja zawsze pisałam pierwszą kobietę.

Zaręczeni i z dłuższym stażem to oboje z imienia i nazwiska, a co do odmian ...

Z tym mam ciągle problem. :)

agnese90

Żona, Warszawa

Odnawiam temacik

Odmieniacie imiona i nazwiska na zaproszeniach? Z niektórymi naziwskami mam problem i się właśnie zastanawiam nad odminą :) Jak jest u Was ?

Anna Kozierska

Żona, Warszawa

Z założenia wszystkie nazwiska się odmienia, więc czemu nie? Zależy jaka jest forma zaproszenia. A raczej zaproszenia ze zdjęciem — na Empik Foto jest aplikacja, całość projektuje się online, a dopiero później zatwierdza i czeka na dostawę. To wszystko.

lub Anuluj
Strona
1 2 3
z 3
Poprzednia
Aby pisać wiadomości, musisz Wejdź na stronę

Osoby, które polubiły: