Strona
1 2
z 2
Poprzednia

Bożenka

Żona, Warszawa

też znam takie przypadki, ale pewnie mój T. to wszystko 10 razy przemyślał- jak go znam:)

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Ta trudna decyzja już za nami - kupiliśmy mały domek w zabudowie szeregowej - mieszkamy od miesiąca - na razie jest super - oczywiście domek na kredyt -  na wykończenie mieliśmy odłożone, metraż 70 m2 wiec ni wielki - tani w ogrzaniu itp, kawałek własnego ogródka i garaż całe życie mieszkaliśmy w blokach - jest pięknie, na chwile obecną nie żałujemy, a mieliśmy kupić mieszkanie w bloku i chyba los się do nas uśmiechnął:)

Original__flower

Panna młoda, Warszawa

Hehehe Aniołku , wiem , że to nieładnie ;)ale zazdroszczę Ci:D

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Dobrze, że  dostałam dom od taty i nie muszę się przejmować kredytem na 20, 30 lub 40lat.

renatka9009

Żona, Warszawa

ja z moim lubym planujemy sie budowac, na dzien dzisiejszy czekamy na zatwierdzenie przeksztalcenia dzialki na budowlana :) i za ok 2 miesiace pozwolenie ma juz byc, wiec wtedy projekt domu, kolejne pozwolenia i ogien :) planujemy budowe bez jakiegokolwiek kredytu, czesc pieniedzy mamy odlozone, wiec na wymurowanie starczyc powinno, poniewaz stwierdzilismy, ze lepiej zrobic dach dwu spadowy, cena takiego dachu wacha sie w granicach 25-35 tys. zl. a cena czterospadowego z jaskolkami przegracza 80 tys zl ;/ rodzice mowili, ze nam pomoga:) wiec mysle, ze bedzie dobrze :) zalezy nam na tum aby juz w tym roku zaczac budowe, zeby w dniu wesela zostalo wykonczenie wnetrz. nie chcemy mieszkac ani z moimi rodzicami ani z tesciami, ewentualnie na czas budowy :) aby nie ttracic pieniedzy na wynajem.

karolcia1990

Żona, Warszawa

My również palnujmey wybudować mały domek dla naszej małej rodzinki. Wybraliśmy projekt małego domku praterowego, z tej strony - projekty domów parterowych. Ja trochę miałam wątpliowści, czy parterowy czy z poddaszem,a le w końcu mąż przeforsował sowją wersję. A Wy wolicie parterowe czy z poddaszem?

Ulunia

Żona, Warszawa

A mnie się marzy domek z zielonym dachem , zobaczcie sami  http://www.dopoznania.pl/warszawa/pl/zielone_dachy_czyli_pluca.html

Mam nadzieję, ze to jest wykonalne, ale to nie ja będe decydować. Póki co to marzymy o budowie, ale to jeszcze potrwa.  Ale ten pomysł mi sie podoba i myślę, ze jest do wykorzystania.

Volciak

Żona, Warszawa

Nam udało się bez kredytu - mamy mieszkanie po rodzicach M.

Gdyby nie to, nie dalibyśmy sobie rady z kredytem. Tym bardziej, że ostatnio przez pół roku szukałam pracy...

Aga N.

Żona, Toruń

Kupno domu to trochę za duży koszt dla nas, a też jesteśmy na tyle zabiegani, że nie mielibyśmy czasu na te wszystkie obowiązki związane z domem. W najbliższej przyszłości planujemy za to kupno własnego mieszkania bydgoszcz.

finka

Żona, Warszawa

Budować dom? Jeśli mamy pewność, że wydolimy finansowo, to jak najbardziej tak! Na pewno jednak nie pakowałabym się w jakieś poważne kredyty z powodu budowy. Wychodze z założenia, że jak mnie na coś nie stać, to tego nie kupuję. Natomiast wiadomo, że jak już się decyzję o budowie podejmie, to pewne koszty można zminimalizować. Np. wiele materiałów czy sprzętu niezbędnego do tej inwestycji można kupić o wiele taniej w sieci. Dobry przykłąd to sklep elektrononline.pl, oferujący masę produktów związanych z elektryką. Niezłe ceny sprawiają, że większe zakupy tam mogą przynieść całkiem przyjemne oszczędności. Tak więc radzę powyższy adres zapamiętać :)

poczytna

Żona, Warszawa

Ja zdecydowanie stawiam na dom - budowę, albo kupno i wyremontowanie jakieś strarego. Wynika to z naszych potrzeb i chęci wychowywania dzieci w trochę innych warunkach niż blokowisko - do których oczywiście nic nie mam ;) Aczkolwiek trzeba przygotować się, że będzie to inwestycja całych naszych oszczędności życia. Dorosłe życie jest przerażające xP Zwłaszcza kiedy słyszysz o pitach,gdy nie masz pojęcia cóż to takiego izolacje przeciwwodne. Musisz codziennie wstawać do pracy, by utrzymać siebie i całą rodzine. Z jednej strony pięne, ale z drugiej na maksa przerażające, nie sądzicie ? Wracając do tematu to dom ! absolutnie budujcie dom. 

marta_andrzejak

Żona, Warszawa

My też stawiamy na budowę domu, o wiele bardziej się nam to opłaci niż kupno np. mieszkania. Na całe szczęście mamy łatwiejszy start bo posiadamy już działkę, a jeżeli chodzi o jakiekolwiek instalacje elektryczne to narzeczony w tych sprawach jest "obcykany" :) Zawsze kilka a nawet kilkanaście tysięcy do przodu :)
Czeka nas wiele wyrzeczeń ale coś trzeba z tym życiem zrobić.

monikafv

Żona, Warszawa

Fakt, lepiej zbudować dom od podstaw. Decydujemy wtedy o projekcie, o tym jakie będzie wykończenie wnętrz itd :) Fajna sprawa

wojowska1987

Żona, Warszawa

My po ślubie początkowo postanowiliśmy zamieszkać u rodziców i remontować lecz po obliczeniu remontu postanowiliśmy wybudować od nowa(zbyt duże koszty). Posiadamy projekt domu http://www.domywstylu.pl/projekt-domu-decyma_5.php i jesteśmy szczęśliwi że będziemy mieć swój kąt. Już na święta powinniśmy tam mieszkać. Jestem jak najbardziej za tym aby młodzi mieli swoje kąty.

marysia5

Żona, Warszawa

my też stawialiśmy dom, bardzo dużo pieniędzy to pochłonęło, ale było warto. Mój mąż nie umiałby mieszkać w bloku, dusi się w małej przestrzeni. Dom mamy średni, 100m2 użytkowych, garaż, jeszcze niedawno kupowaliśmy bramę http://www.castorama.pl/produkty/budowa/drzwi-zewnetrzne-okna-i-bramy-garazowe/bramy-garazowe.html bo mieliśmy atrapę, teraz wreszcie można z niego korzystać. Dom nie jest w 100% wykończony, ale cieszy, że swój, że dużo miejsca i brak sąsiadów za ścianą. 

Mirilla

Żona, Warszawa

My z przyszłym mężem już stawiamy dom

Znaleźliśmy firmę ekotrans.info.pl bardzo profesjonalna, roboty zaczęły się tydzień temu i powinni skończyć tuż przed ślubem

Polecam wszystkim!

Joanna Joanna

Panna młoda, Gdynia

Moim i mojego męża marzeniem jest zamieszkać na osiedlu pod miastem, z widokiem na Zatokę. Mam na myśli konkretne miejsce, a mianowicie Kosakowo, graniczące z Gdynią i piękne osiedle Harmony — jest to inwestycja gdynia deweloper

Balley

Żona, Warszawa

Ja mimo kosztów i ilości pracy zdecydowałam się budować dom. Teraz będziemy wybierać pokrycie dachu i najbardziej myślimy nad gont drewniany. Myślę, że najlepiej to będzie pasowało do stylu domu jaki chcemy uzyskać.

Monika Młynarska

Panna młoda, Olsztyn

To na pewno fajny pomysł, ale bez dużego wkładu własnego nie pchałabym się w budowę domu. Rynki finansowe póki co są mocne, ale coś może w ciągu najbliższych lat mocno drgnąć. Wtedy kredytobiorcy będą ugotowani... https://vindicat.pl/baza-wiedzy/co-powinna-zawierac-umowa-o-swiadczenie-uslug/
Poczytajcie trochę, źle się to może skończyć

AzaMag

Żona, Warszawa

Jestem za budową domu. Własny dom drewniany z bala z ogrodem to moje marzenie.

lub Anuluj
Strona
1 2
z 2
Poprzednia
Aby pisać wiadomości, musisz Wejdź na stronę

Osoby, które polubiły: