winietki- jak zrobić?

agnieszkap1986

Żona, Warszawa

być może był już taki temat, ale nie mogłam go znaleźć. Planuję wykonać samodzielnie winietki dla gości, ale zupełnie nie wiem jak się za to zabrać;/ może miałby ktoś gotowe szablony? byłabym wdzięczna, bo czas mnie trochę goni..

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Mój K sam zrobił kilka winietek, ale i tak się okazały zbędne później,ale najlepiej zamów sobie gdzieś jakąś próbkę winietki co Ci się podoba i to będzie Twój szablon tak najłatwiej.

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

http://slubowisko.pl/forum/sprawy-organizacyjne/jak-zrobic-winietke-na-stol,26855

 

Ja robiłam sama winietki - najpierw trzeba zaprojektowac winietkę, czyli jakie ma mieć ozdoby. Potem trzeba zrobić szablon w jakimś programie graficznym. Potem wydrukować, pociąć i naciąć lekko na zgięciu, żeby lepiej się składała. Następnie przygotować jakieś ozdoby - ja miałam kokardki. Przykleić ozdoby i gotowe :) Oto moje winietki:

agnieszkap1986

Żona, Warszawa

śliczne są te winietki Aloha:) cudeńko

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Nie takie znowu cudeńko, bo trochę krzywe ;) Ale tak jeszcze dla pomocy podam Ci link do mojego wpisu na blogu z instrukcja zrobienia kokardek:

http://slubowisko.pl/blog-slubny/aloha/jak-zrobic-kokardki-do-winietek-fotoinstrukcja,3069

Perfect Moments

Organizator, Kielce

Najlepiej winietki kupić gotowe lub zrobić u grafika, w drukarnii.

Koszt to 0,50gr - 1zł lub 2 zł, nie są to duże koszty a jednak jakościowo lepsze i macie czas na zupełnie inne rzeczy :-)

Nie bierzcie sobie na głowę zbyt wielu rzeczy bo stres przed ślubem jest ogromny :)

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

A mi właśnie te przygotowania sprawiają najwięcej frajdy ;)

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Zgadza się,wtedy mamy dużą satysfakcję z tego,ż ewykonaliśmy coś zupełnie sami,a takei winietki są jak najbardziej w naszym zasiegu. Potrzeba na to tylko pomysłu,czasu i cierpliwoci.

Darika

Żona, Warszawa

My mamy ślub w przyszłym roky w czerwcu i chcę aby motywem przewodnim była wiosna i wymyśliłam sobie takie winietki

 

 

 

Darika

Żona, Warszawa

Myśle, że nie będzie trudno je zrobić :).

Nataly

Żona, Warszawa

Aloszka, jak naciąć lekko na zgięciu? Nie umiem sobie tego wyobrazić

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Specjalnym bardzo ostrym nożem do papieru i kartonu. Ja nacinam lekko swoje zaproszenia, a później je zaginam - jest wtedy łatwiej i estetyczniej :)

Nataly

Żona, Warszawa

Dzięki Ostrowia :)

Ja winietki mam zamiar robić sama, więc wszystkie wskazówki mile widziane :)

anna_hubert

Żona, Warszawa

Gdy robiłam winietki w tamtym roku dla koleżanki to koszt jednej wyniósł 17 gr. W życiu nie zapłaciłabym za nią 1 lub 2 zł, po co?

Najprościej to zrób sobie normalna tabelkę w wordzie, podziel na 6 części (najlepszy rozmiar, bo ani nie za duże, ani nie za małe) i wpisz imiona i nazwiska (ustaw je w dolnej części każdej z kratek) i wydrukuj.

Potem wystarczy pociąć i pozginać (ja przed zgięciem każdą winietkę dokładnie na lini gdzie miała być zgięta "rysowałam" przy linijce kreskę niepiszącym dlugopisem, wtedy robił się taki mini rowek i dużo łatwiej i ładniej się te winietki składały)

potem wystarczy przykleić jakąś ozdobę, albo wstążki jak miała aloha, albo jakieś aplikację typu serca, gołąbki, obrączki...

i już :)

natka778

Żona, Warszawa

Też kiedyś miałam taki pomysł własnoręcznego wykonania winietek. Jednak stwierdziłam, że zajmuje to zbyt dużo czasu, a wybór na rynku jest ogromny. My zamówiliśmy winiteki na Allegro (Creocards) w bardzo przystępnej cenie. A wyglądały tak: http://zaproszenia-slubne.com.pl/index.php?id_category=109&controller=category&id_lang=7

 

Jednak mam nadzieję, że jeszcze kiedyś (bez okazji, tylko dla siebie) podejmę się tego małego wyzwania :). 

pozdrawiam

Liliana Przybyłowicz

Żona, Bydgoszcz

Ja też robiłam sama winietki ślubne i byłam bardzo zadowolona. Znalazłam pomysł na winietki weselne z szyszek na stronie https://slub-i-wesele.pl/oryginalne-winietki-weselne/ i wykorzystałam go na swoim weselu. Bardzo polecam tę stronę, bo można znaleźć dużo inspiracji <3

Katarzyna Polak

Panna młoda, Kraków

ja wykorzystałam winietki ze strony https://stronawesela.pl/winietki-slubne jestem bardzo zadowolona
:) polecam zerknąć może będą dobrą inspiracją

lub Anuluj
Aby pisać wiadomości, musisz Wejdź na stronę

Osoby, które polubiły: