Kiedy zaproszenia ?

Strona
1 2 3 4
z 4
Poprzednia

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Oczywiście zgadzam się, że wypadek losowy może się zdarzyć i dzień przed slubem, ale wydaje mi się, że im późniejsze potwierdzenie, tym pewniejsze. Bo róznie to bywa, czasem bywa tak, że na miesiąc wcześniej nie wiesz czy dadzą Ci wolną sobotę w pracy, nie każdy pracuje tak, że wszysktie soboty ma wolne. U nas na sali też chcieli tak wczesne potwierdzenie, ale dogadaliśmy się z nimi. Na miesiąc wczesniej chcieli orietacyjną liczbę gości, a na tydzień przed weselem juz pewną listę. I przynajmniej na tym nie straciliśmy, bo ze wszystkich potwierdzonych osób odpadała nam tylko jedna- kuzynka męża, ale ona była w zaawansowanej ciąży i nie spodziewała się, że zacznie wcześniej rodzić:)

magdaimarcin

Żona, Warszawa

my rozwozilismy  zaproszenia na dwa miesiace przed slubem:) a potwierdzenie mielismy na dwa tyg przed slubem:)

UsAgI917

Żona, Warszawa

my bedziemy rozwozic 2 miesiace przed slubem a potwierdzenie miesiąc przed, z racji tego ze nie wiemy ile potrzebujemy kotylionów, i musimy zamówic plan stołów. 

Ela1994

Żona, Warszawa

Ja teraz szukam zaproszeń, mamy ślub w sierpniu ale dostarczać bedziemy od maja bo chcemy żeby goście nam do 1 lipca potwierdzili.

ewelinamack

Żona, Warszawa

U nas z racji tego, że mieszkamy za granicą - to zaproszenia rozwoziliśmy przy okazji urlopu w Polsce w styczniu. Ślub we wrześniu. Fakt, może troszkę wcześniej, ale pózniej nie było by kiedy.

wilcza_jagoda

Żona, Warszawa

wikipedia:

Czas

O zaproszenia ślubne należy zadbać z odpowiednim wyprzedzeniem. Poszukiwania firmy poligraficznej, bądź pracowni artystycznej powinno rozpocząć się nawet rok przedślubem, aby zbadać wszystkie oferty (np. poprzez zamawianie próbek) i zaplanować odpowiedni projekt. Przygotowywanie projektów i ich realizacja przez przedsiębiorstwo, które specjalizuje się w produkcji zaproszeń trwa mniej więcej trzy miesiące. Okres ten może być krótszy przy zaproszeniach tradycyjnych. Niezbędnym czynnikiem jest poproszenie firmy-realizatora o określenie terminu wykonania zlecenia. Gotowe zaproszenia wysyłamy, bądź dostarczamy osobiście minimum na 6-8 tygodni przed datą ślubu. Dobrze jest jednak zaproszenia rozdać na 3 miesiące przed weselem, aby goście mogli się odpowiednio przygotować. Zawiadomienia możemy wysłać nieco później, bo nawet 4 tygodnie przed uroczystością. Dodatkowo szczególną uwagę przy tworzeniu i wypełnianiu zaproszeń należy zwrócić na odpowiednią odmianę i formę nazwisk gości oraz na zabezpieczenie się w dodatkowe zaproszenia i koperty, w razie pomyłki, bądź niespodziewanego uzupełniania listy gości[7].

marta_andrzejak

Żona, Warszawa

Ślub mamy pod koniec sierpnia ale z racji, że jest to jeszcze okres wakacyjny chcemy zaproszenia zacząć rozwozić już w połowie kwietnia. Wiadomo, najbliższa rodzina wie o uroczytości, znajomych poinformowaliśmy już wcześniej aby wiedzieli, że szykuje się przyjęcie :)

Mamy również gości z zagranicy, oni zostali poinformowani o uroczytości rok przed z racji aby mogli zaplanować podróż etc, jednak mamy ze sobą stały kontakt i oficjalne zaproszenie otrzymają w terminie podobnym jak goście miejscowi :)

Spotkałam się z sytuacją, w której Państwo Młodzi, ślubują 2 września, a zaproszenia chcą już zacząć rozwozić :) Kwestia gustu, gości oraz miejsca w którym ma się odbyć uroczystość :)

czerwcowa16

Żona, Warszawa

W zeszłym roku moja koleżanka brała ślub i zaproszenia rozdawali 5 miesięcy wcześniej.

My właśnie wysłaliśmy zaproszenia pocztą do osób, z którymi nie możemy się spotkać, a osobiście część już wcześniej rozdaliśmy, kilka nam jeszcze zostało, chcemy rozdać max do połowy marca. Ślub końcem czerwca. Na 6-8 tygodni przed ślubem to wg mnie już pozoamiatane zwłaszcza w sezonie letnim, wtedy to my musimy już szukać dodatkowych noclegów dla gości (jeśli nam będą potrzebne, bo większość mamy na sali), a nie dopiero wysyłać zaproszenia. 

Wszystko zależy od tego, czy organizuje się przyjęcie na 50 osób, czy wesele na 100-120, czy będą poprawiny, czy goście są miejscowi/przyjezdni. My musimy wcześniej wszystko wiedzieć, bo mamy mało miejscowych gości, a mase przyjezdnych musimy wiedzieć jaki transport im załatwić, wspomniane już noclegi, miesiąc przed weselem mamy powiedziec na sali ile gości będzie i wpłacić pieniądze.

Osobiście jako gość wole dostać zaproszenie wcześniej, bo mogę sobie zaplanować czas, wg mnie zbyt późne zapraszanie gości jest nieeleganckie (gość może odebrać to jako doproszenie go bo ktoś odmówił). 

Każdy robi jak uważa.

Slubiweselle_pl

Żona, Warszawa

Jeżeli chodzi o zaproszenia ślubne to powiny byc one wręczone gościom minimum 3 miesiące przed ślubem,tak sie już przyjęło,ale znam pary które chcą dać je wcześniej,powiedzmy na 4-6 miesięcy przed ślubem.

Magdalena Trzmiel

Żona, Rzeszów

3 miesiące w zupełności wystarczy. Jeśli nie bierzesz ślubu w okresie urlopowym, to nawet miesiąc wcześniej będzie ok ;) To moje zdanie.
A jakby ktoś szukał dobrej i taniej drukarni, która robi ładne zaproszenia ślubne to polecam . Powodzenia w przygotowaniach ;)

lub Anuluj
Strona
1 2 3 4
z 4
Poprzednia
Aby pisać wiadomości, musisz Wejdź na stronę

Osoby, które polubiły: