Aparat ortodontyczny

Strona
1 2
z 2
Następna

patio92

Żona, Warszawa

Hej dziewczynki;*

 

Od zawsze borykam się z moimi krzywymi zębami:/

Mam teraz wreszcie możliwość założenia aparatu na zęby,ale...

Za 9 miesięcy ślub i jak to będzie wyglądało na zdjęciach?

Poczekać z aparatem do po ślubie czy iść z drutami na zębach?:*

dopi2015

Żona, Warszawa

Ja bym poszła z drutami. Do tego czasu zęby się już znacznie wyprostują. Wolałabym mieć zęby proste w drutach niż krzywe bez nich... Zresztą teraz są takie świetne aparaty, możesz kupić nawet transparentny.

Mój narzeczony teraz nosi, zdejmuje w grudniu ale gdyby miał na ślubie wcale by mi to nie przeszkadzało. Na zdjęciach też mi to nie przeszakdza. :)

patio92

Żona, Warszawa

Dziękuję Dopi za odpowiedź;)

Wiem ,że są teraz photoshopy itd i nawet jeśli to dało by się go wykorektorować;)

dopi2015

Żona, Warszawa

Patio pomyśl sobie w ten sposób, że to inwestycja w siebie. Będziesz mieć piękne, proste zęby. A w dzisiejszych czasach niektórzy zakładają nawet aparat dla szpanu i ozdoby, więc to żaden wstyd czy rzecz do ukrycia. Ja pewnie nie będę się umiała przyzywczaić do tego, że mój nie ma aparatu. ;)

magdaimarcin

Żona, Warszawa

patio to zalezy od ciebie czy chcesz miec cos na zebach czy bedziesz sie krepowac. bo jezeli nie wyobrazasz sobie siebie w nich w tym dniu to ja bym poczekała. ale jezeli nie przeszkadza ci to to zakładaj smiało:) rob tak zebys nie załowała w tym dniu:)

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Ja bym chyba jednak poczekała ale to ze względu na to, że nie czułabym się komfortowo. Chodzi mi coćby o sytacje gdy jakiś fragment jedzenia wcisnie się w szczelinę między aparatem a zębami... no nie wiem każda z nas jest inna ;) 

agatka90

Żona, Warszawa

Ja czekam z aparatem. Założę po ślubie. Niby żaden wstyd, ale jak dla mnie aparat jest okropny i nigdy nie chciałabym mieć czegoś tak brzydkiego na zdjęciach ślubnych. Faktem jest, że istnieją ceramiczne itp, ale koszt takiego aparatu przewyższa moje możliwości finansowe, nie wspominając o tym, że dłużej się je nosi itp, bo mniejsze siły można do nich przyłożyć. Jak będę zakładać aparat to tylko druciak i po ślubie :) Widziałam ostatnio zdjęcia koleżanki ze ślubu i wszystko pięknie wyglądało prócz odbijającego się aparatu :( A szkoda, bo tak piękna dziewczyna i zdjęcia też. Dla mnie to żaden szpan nosić aparat, bo wśród moich znajomych praktycznie każdy go nosi :)

patio92

Żona, Warszawa

To samo za mną przemawia Agatka;)

Do moich krzywych zębów już każdy jest przyzwyczajony a po weselu na spokojnie sobie go załóże;)

Ja chcę ceramiczny taki nie widoczny;)

żanka

Żona, Warszawa

Patio. Ja założyłam aparat w lipcu poprzedniego roku. Bardzo chciałam mieć zdjęty do ślubu, udało się tylko górny łuk. Ja nie mam ceramicznego, tylko normalny, bardziej widoczny. Ja osobiście czułam sie w obu łukach bardzo dobrze, nie krępowały mnie. Dół został na ślub, chciałam go zdjąć, ale z perspektywy czasu ciesze się, że tego nie zrobiłam, bo dołu akurat nie widać ;) Są jeszcze wersje od wewnętrznej strony tak, że są zupełnie niewidoczne, ale koszt też jest dużo wyższy. Może pomyśl nad tym?

Tylko nawet jeśli teraz się na niego nie zdecydujesz - załóż go po ślubie, to znacznie poprawia komfort życia i swoje samopoczucie :)

ewa91

Żona, Warszawa

Kochane, ja nosiłam aparat przez kilka lat- zwykły, nie taki ceramiczny. I weim,że gdybym miała mieć slub z nim na zębach to nie histeryzowałabym :D Wszyscy przez te 9 miesięcy się przyzwyczają, a ty sama nie poczujesz różnicy. Fakt ząbki będą już proste:PAaa jeśli chodzi o problem z jedzeniem, u mnie żadne tzw resztki nie zostawały. Poprostu trzeba się nauczyć jeść w aparacie :P Powodzenia :*

 

P.S Znam osoby, które nosiły aparat tylko pół roku.

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Ja jednak zrobiła bym to po weselu. No nie wyobrażam sobie czyścic go co chwile w dniu ślub i przyzwyczajać. 

ewa91

Żona, Warszawa

Kochana zrobisz jak uważasz, ale tego ceramicznego nie ma naprawdę widać :)

 

P. S ja miałam aparat założony dzień przed wigilią- jadłam normalnie i nie musiałam biegać i czyścic :P

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Patio nie wiem co zrobiłabym na Twoim miejscu, bo sama modlę się żeby zdjąć aparat przed ślubem, ale ja noszę go już ponad dwa lata, powoli się przekonuję, że jak nie uda się zdjąć przynajmniej góry, świat się nie zawali i wezmę ślub z aparatem na zębach. jedno mogę powiedzieć, naprawdę warto nosić aparat, koszt jest niemały ale tak jak zostało już powiedziane komfort psychiczny duży, bo jednak krzywe zęby są kompleksem i nie wierzę jeśli ktoś twierdzi, że jemu to nie przeszkadza. Trzeba oczywiście dbać o zęby bardziej podczas noszenia aparatu, ale bez przesady, że jedynym zajęciem jest ich czyszczenie, jeść oczywiście trzeba się nauczyć i jedzenie sporadycznie trafia między druty :)

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Ewa no mojego narzeczonego siostra właśnie biega cały czas i ciągle cos poprawia. 

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Blondi, może bardziej siedzi to w jej głowie i chodzi sprawdzić czy resztki jedzenia nie zostały, mi sporadycznie jakieś pokarmy zostają, ale nie latam co 5 minut do lusterka sprawdzać, po prostu po każdym posiłku staram się myć zęby i używam nici dentystycznych, ale to chyba nic nadzwyczajnego, bo robiłam, to równiez przed założeniem aparatu. Tak czy siak jak jest możliwość to aparat trzeba zakladać, bo WARTO.

ewa91

Żona, Warszawa

Zgadzam się z Dysią. Naprawdę polecam.  Pomimo tego,że bardzo długo nosiłam i włożyłam w niego mase pieniędzy. Wreszcie mogę się normalnie śmiać bez skrępowania. W dzisiejszych czasach wiele osób nosi aparat i nikogo to już nie dziwi.

martita100

Panna młoda, Warszawa

Ja chyba jednak bym poczekała, bo moim zdaniem na zdjęciach bardziej będzie się rzucał w oczy aparat niż krzywe zęby. Koleżanka ze studiów, też nosiła aparat, początkowo miał być to tylko rok, ale niestety, jej wada okazała się powazniejsza i noszenie aparatu wydłużyło się do dwóch lat:) Na szczęście miała możlwiość zdjęcia go tuż przed ślubem. Moim osobistym zdaniem, skoro tak długo aparatu nie nosiłaś, to kolejne 9 miesięcy zwłoki nie będzie aż tak straszne:)

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Może macie racje osobiście nie nosze bo nie miałam problemu z tym po prostu wniosek wysuwam po siostrze Jego. 

agatka90

Żona, Warszawa

Poczekaj po ślubie założysz! Do ślubu Ci się zęby nie wyprostują, więc nie dość, że będą krzywe to jeszcze z aparatem ;) Ja też czekam na "po ślubie" :)

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

na pewno zmianę już bedzie widać, ale Agatka ma rację, że na zdjęciach nie będzie widać, że zęby są prostrze tylko, że jest na nich aparat. No i oczywiście nie można wierzyć ortodoncie jeśli mówi, że wystarczy np. rok, bo zwyczajnie nie jest on w stanie przewidzieć jak będą zachowywać się zęby :)

 

lub Anuluj
Strona
1 2
z 2
Następna
Aby pisać wiadomości, musisz Wejdź na stronę

Osoby, które polubiły: