Jak zwracac się do teściów po ślubie??

Strona
1 2 3
z 3
Poprzednia

Pipmcia

Żona, Warszawa

Ja nie będę mówiła do swoich teściów - mamo, tato..Będę się zwracała bardziej oficjalnie Panie XYZ po nazwisku oczywiście. Wiem, że to mało kiedy się praktykuję ale jakoś tak w artykule ze strony zagranicznej to przeczytałam, że w Stanach tak czasem ludzie mówią do teściów.

Co sądzisz o aktualnych ofertach z rynku nieruchomości? Planujesz urządzić mieszkanie pod wynajem? Koniecznie zobacz http://ryneknieruchomoscipl.blog.pl/2015/04/21/mieszkanie-na-wynajem-jakie-wiaze-sie-z-nim-ryzyko/. Jeśli nie ryzykujesz, nie zyskujesz!

Martiniia

Żona, Warszawa

Ja miałam tak że po cywilnu bo aktualnie po takim jestem to zwracam się przez pan i pani bo jeszcze się nie nauczylam żeby mówić mamo i tato ale myślę że po ślubie Kościelnym już oficjalnie będę mówiła mamo czy tato jakoś cięzko mi sie przyzwyczaić..

Siedzisz w swoim pokoju i patrzysz na ściany? To znak, by coś zmienić! Wyremontuj swój pokój z http://juliagorecka.soup.io/post/559355266/Jak-zmieniam-sw-j-pok-j-na. Nadaj czterem ścianom blask.

trilli

Żona, Warszawa

wiecie co to nie jest na prawde łatwe-ale trzeba sie ogarnac i w koncu zrobic ten pierwszy krok- Ja np po slubie staralam sie mowi bez osobowo:)ale ktoregos dnia weszlam do domu tesciow i powiedzialam dzien dobry mamo dzien dobry tato no i sie bardzo ucieszyli na prawde wiec mysle ze tak juz soatwnie. Jesli chodzi o mojego meza heh no to ma z tym porblem bo nie umie powiedziec do mojej mamy mamo-nie moze z siebie tego wydusic mowi ze to samo przyjdzie kiedys...hmmmmmmmmmmmmm nie wiem co o tym myslec szczerze mowiac:/czy go naciskac czy co..czy wyluzowac i dac mu wolna reke-sama nie wiem?

Elenor

Żona, Warszawa

Trilli

Ja mam tak samo ;) Przy czym jeszcze ani razu mamo ani tato nie powiedziałam :) Mój M to już wogóle nie wiem czy to kiedykolwiek nastąpi. Serio...próbuje go wziac troche żartem ale widze że ma opory. Ogólnie M jest skryty i małomówny.Tak naprawde jaki jest wiem tylko ja, a i ze mną jeszcze tak naprawdę otwarcie nie rozmawia mimo że tyle lat razem. Ja go rozumiem i nie naciskam.Zawsze go wciagam w rozmowe. Mój M nigdy o nic nie poprosił mioch rodziców czy to kawa czy herbata jakoś tak sam z siebie nie potrafi. M rodzice od poczatku traktują ich jak syna i szczerze to sama chciałabym miec takich teściów ;) Otatnio nawet rozmawiałam z tatą że szybko nie powie do nich tata albo mama. Rodzice mu powiedzieli że jesli nie chce mowic do nich mamo/tato to żeby mówił po imieniu ale to tez nie przechodzi. Zobaczymy jak to będzie. Kiedys musi yc ten pierwszy raz. Niedługo świeta , może wtedy cos u niego zaskoczy ;)

Gabryśka

Żona, Warszawa

Ja swoich przyszłych teściów nie znoszę, nigdy do nich nie będę mówić Mamo/Tato, nawet, jeśli zaproponują, w co wątpię....

asiuleczek

Żona, Warszawa

Moje wesele dopiero w 2017 roku, ale już teraz czasem się stresuje. Nie wiem, jak to będzie. Bezosobowo się nie da mówić, a mamo i tato nie wiem, czy przejdzie mi przez gardło. 

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Ja do przyszłej teściowej zamierzam mówić bezosobowo. Wszystko wyjdzie w praniu, po prostu poczekam aż powie mi jak powinnam się do niej zwracać . 

Melka2001

Żona, Warszawa

Ja mówie czasami po imieniu :) najczęściej po prostu: Pani Jolu :)

gosiak33

Żona, Warszawa

Najczęściej po imieniu, czasami mamo :) Ale trochę czasu nam zajęło, żeby zejść z tej oficjalnej stopy po ślubie - prawie dwa lata! Myślę, że teściowa się musiała do mnie przekonać, bo teściem nie miałam takich problemów.

Miła

Żona, Warszawa

Moja tesciowa mnie nie lubi . Tylko dlatego ze jestem już po jednym nieudanym małżeństwie ( nie mieliśmy dzieci ) , a jej syn jest kawalerem.ma sporo obiekcji do tego ze jestem rozwodka. Myślałam ze bardziej mnie zrozumie gdyż sama jest aż.. po 3 rozwodach !!A obecnie w 4 związku ...cóż życie :( dlatrgo na pewno nie będę jej mówić mamo .nie przejdzie mi to przez gardło .

Melka2001

Żona, Warszawa

Teściowa :P albo mamo… wszystko zależy od nastawienia.

lub Anuluj
Strona
1 2 3
z 3
Poprzednia
Aby pisać wiadomości, musisz Wejdź na stronę

Osoby, które polubiły: