GARNITUR FRAK CZY SMOKING DO MUSZKI?

juska1403

Żona, Warszawa

kOCHANI POMOCY! POTRZEBUJE RADY- MOJ NARZECZONY KONIECZNIE CHCE UBRAC MUSZKE NA SLUB. JEDNAK CZY KONIECZNY JEST DO NIEJ SMOKING? CZY WYPADA POJSC W ZWYKLYM GARNITURZE?

Oldziunia

Żona, Warszawa

Moim zdaniem Narzeczony powinien przymierzyc garnitur i załozyc muszke, byc mzoe bedzie pasowac ;) Ciezko okreslic bo nie kazdemu pasuje muszka :) Nawet jak załozy smoking :]

mrmlody

Panna młoda, Warszawa

Juska,

 

muchę można dobrać do każdego stroju. Do fraka wieczorowego obowiązuje tylko biała mucha (czarna jest dla kelnerów), do smokingu obowiązuje współcześnie w zasadzie tylko czarna mucha. Do innych strojów np. fraka dziennego (żakietu), a przede wszystkim garnituru również można założyć muchę, ale zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem jest unikanie białego i czarnego koloru. Do garnituru na ślub najlepsza będzie uroczysta, satynowa srebrna jedwabna mucha wiązana (lub np. lawendowa). Do niej będzie pasować i granatowy, i grafitowy, i szary garnitur (koszula najlepiej z listwą zakrywającą guziki).

 

Mucha może pasować każdemu tak jak każdemu mężczyźnie pasuje krawat, trzeba tylko wybrać jej odpowiedni kształt (podobnie jak z węzłem krawata).

juska1403

Żona, Warszawa

Dziekuje za wypowiedz:) 

Czyli czarna mucha i garnitur raczej odpada?

pantera83

Żona, Warszawa

A ja się zastanawiam jak połączyć smoking z krawatem...Co prawa znalazłam coś takiego i powiem, że mi się podoba... a co Wy o tym myślicie?

mrmlody

Panna młoda, Warszawa

Juska,

 

powiedziałbym tak: czarna mucha JEDWABNA (świecąca) raczej odpada z garniturem, bo jeśli już się świeci na czarno, to najlepiej, żeby klapy od marynarki również były pokryte takim świecącym materiałem (jeden z głównych znaków rozpoznawczych smokingu), bo wtedy całośc ładnie zwraca uwagę na twarz.

 

Czarny garnitur będzie przy takiej muszce wyglądał jakby udawał smoking, ale nie do końca mu wyszło :)

Natomiast ciekawie może wyglądać czarna mucha do garnituru, o ile np. będzie nieświecąca, znakomita byłaby aksamitna, a garnitur byłby np. granatowy. Natomiast generalnie rozważyłbym jakieś radośniejsze, jaśniejsze kolory. Srebrna satyna jest kolorem uniwersalnym i jednoznacznie kojarzącym się ze ślubem. Krawata lub muchy z takiego materiału raczej byśmy nie założyli do pracy, bo ktoś by nas posądził o to, że przychodzimy ze ślubu :)

 

Pantera,

 

w powyższej kreacji lepsza będzie czarna mucha. Zwróć uwagę, że skrzydełka muchy na tle świecących klapy robią coś w stylu strzałki skierowanej na twarz.

Jeśli zamiast muchy bierzemy czarny krawat, to strzałka zostaje skierowana w przeciwną stronę, w kierunku brzucha. Także z czarną muchą byłoby jeszcze lepiej, a kamizelka mogłaby być głębsza. Najlepiej gdyby cała była schować przy zapiętej marynarce (tak się robi kamizelki wieczorowe).

juska1403

Żona, Warszawa

Pantera: Dla mnie fajnie to wygląda, oryginalnie:) 

mrmlody: Dziekuje za pomoc:)

juska1403

Żona, Warszawa

Pantera: Dla mnie fajnie to wygląda, oryginalnie:) 

mrmlody: Dziekuje za pomoc:)

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

a mój będzie miał najprawdopodobniej muchę i garnitur. Mój tato miał właśnie taki strój i wyglądał genialnie. Kto powiedział, że mucha tylko do smokingu?

mrmlody

Panna młoda, Warszawa

Mucha do garnituru to bardzo dobry pomysł. Podkreśla wyjątkowy charakter dnia (zwłaszcza jeśli nie zakładamy muchy częściej).

 

Mucha nie jest zarezerwowana dla smokingu. Dla smokingu jest zarezerwowana raczej czarna świecąca mucha (satyna jedwabna). Dlaczego? Ponieważ czarny blask muchy dobrze współgra z minimalizmem stroju i świecącymi klapami. Smoking od garnituru tym się różni: ma świecące klapy i zminimalizowane inne elementy. Dlatego smoking jest łączony z czarną jedwabną muchą.

 

Muszka do garnituru to bardzo dobry kierunek, tylko lepiej żeby nie była czarna. A jeśli już będzie czarna, to niech będzie matowa np. aksamitna (wtedy najlepiej żeby garnitur był trochę inny np. granatowy).

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Dokąłdnie czarna mucha odpada. Mój będzie miał w kolorze garnituru

Oldziunia

Żona, Warszawa

panterka fajny ten zestaw tylko jak dla mnie za ciemneto wszystko, dałabym jasniejszy krawat zeby ozywic ten strój ;)

halina11

Żona, Warszawa

Jednak nie ryzykowała bym z dobieraniem muchy do czegokolwiek oprócz smokingu bo nie każdy wie że tak można i potem będzie krytyka i szyderstwa ze strony gosci a kto na weselu chciałby tłumaczyć każdemu że to tak specjalnie i że tak też można łączyć. Mój mąż kupił smokingr szyty na miarę przez firmę Spilliaert bardzo dobrze na nim leży i świetnie się prezentuje a teraz jak by załozył garnitur i muchę do tego to nie wszyscy zwrócą uwagę ze świetnie wygląda tylko że ma dziwne połączenie "garnitur + mucha".

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

a mój wybrał garnitur smokingowy i będzie miał muszę czerwoną i wygląda to świetnie.

trilli

Żona, Warszawa

hmm moj bedzie mial garnitur slim dopasowany nowoczesny z mucha:)

trilli

Żona, Warszawa

ooo bardzo ladne zestawienie:)ciekawe jak to sie prezentuje w realu ale mysle ze ladnie-uroczyscie.

My tez stawiamy na muszke:)

kasik1511

Żona, Warszawa

mi podoba się grafitowy garnitur, mucha w kolorze fuksji ( ja bede miała dodatki i buty w tym kolorze), do tego trampki białe i skarpetki w kolorze fuksji .... mój narzeczony jest tylko na nie co do muchy, bo stwierdizł ze nie bedize wyglądał jak Mikke :D

lub Anuluj
Aby pisać wiadomości, musisz Wejdź na stronę

Osoby, które polubiły: