Transport gości po weselu i po poprawinach?

tisza2

Żona, Warszawa

Witam,

mam taki problem mianowicie bedziemy mieli na weselu około 25 osób przyjezdnych. Niektórzy z nich mają do nas około 35km, a tylko kilka dużo więcej.

Planujemy przenocować ich po weselu (o ile koszta nas nie przerosną), w ten sposób na poprawinach bedziemy mieli wiekszość osób. Poprawiny wstępnie planowane są do 20:00, ale istnieje podejrzenie, że skonczą się później...

 

Czy po poprawinach mam obowiązek nocować lub zapewniać gościom transport do domu?

Czy wystarczy poinformować ich, że mogą ustalić z hotelem pobyt na dzień dłużej na własny koszt lub organizowac sobie transport?

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

Mi się wydaje, że to jest sprawa gości jak sobie poradzą. My zapraszamy ich na wesele, poprawiny i wtedy bierzemy na siebie obowiązek zapewnienia im rozrywki itp. A goście zazwyczaj wiedzą o weselu kilka miesięcy wcześniej i to wystarczająco dużo czasu aby pomyśleli o tym. A to czy my zapewnimy im nocleg, czy też transport to tylko i wyłącznie ładny gest ze strony młodych, a nie obowiązek.

Chociaż spotkałam się już z dziwną reakcją - kolezanka zasugerowała mi, że powinnam zapewnić transport albo nocleg dla jej chłopaka (którego ja nawet ani razu nie widziałam) bo ona go u siebie nie przenocuje bo jej ojciec się nie zgodzi. Ale ja zawsze mówię, że 24 letni chłopak raczej potrafi sobie znaleźć dojazd (35km, w przeciwną stronę niż wszyscy goście). Gdyby znalazła sobie chłopaka z afryki to przecież nie płaciłabym za jego bilet lotniczy, więc nie poczuwam się do obowiązku zapewniania mu transportu czy noclegu. Tym bardziej, że on jest osobą towarzyszącą koleżanki, więc właściwie to ona go zaprasza a nie ja...

niebieski1820

Żona, Warszawa

My też nie mamy zamiaru fundować komuś noclegu . My zresztą i tak mamy duży wydatek a hotel przecież do tanich nie należy . Tak samo z transportem , nie chce żadnego busa teraz praktycznie wszyscy mają auta więc czemu z niego nie skorzystać ?;)

Konto usunięte

Gość na weselu, Warszawa

My to autokar wynajmiemy który będzie wiózł gości od pana młodego do mnie, ode mnie do kościoła i z kościoła na salę i powrotny około godziny 4-5 rano. Ale nadal nie uważam tego za obowiązek a jedynie ładny gest, żeby nikt się nie martwił, że nie będzie miał czym przyjechac i wrócić.

Chandni

Żona, Warszawa

My musimy zafundować gościom nocleg z soboty na niedzielę bo wesele jest w całkiem innej miejscowości. Jeden nocleg im zapewnimy a jak będą chcieli mogą zostać dłużej. I tak dużo pieniążków  pójdzie na wesele a jakbyśmy mieli jeszcze nocować gości przez następny tydzień bo chcą zostać i się pobawić to byśmy poszli z torbami ;/

 

Transport też się ogarnie dla tych co nie mają samochodów bo wielu gości będzie z zagranicy. Ale to jeszcze duużo czasu i tym martwić będziemy się później ;P

Sunsine

Żona, Warszawa

Obowiązkiem to nie jest, ale grzeczność by tego wymagała, skoro kogoś zapraszasz. W moich stronach normą jest, że na gości czeka auto i odwozi ich, gdy sobie tego zażyczą, a jeśli są z daleka to zapewnia się im nocleg.

kasik1511

Żona, Warszawa

My zapewniały transport gościom po weselu ale po poprawkach już nie.

kasik1511

Żona, Warszawa

My zapewniały transport gościom po weselu ale po poprawkach już nie. Oczywiście każdy ma auto, ale nie chce mieć na sumieniu kogoś kto będzie głupi i usiadzie za kierownicą po alkoholu!!! 

Co do noclegu to gościom z daleka zapewniały nocleg, część hotel część u kuzynki... Ale zamieszczanych informacje że jeśli chcą więcej noclegu np. Z piątku na sobotę albo z niedzieli na poniedziałek to jest możliwość rezerwacji za naszym pośrednictwem w cenie..... :)

 

Swarnowy

Żona, Warszawa

A ja uważam, ze zapewnienie noclegu to ładny i pożądany gest. Przecież nie wszyscy są bez samochodu i nie wszyscy mają 25 km do przejechania. My dla gości z daleka, dla 12 osób mieliśmy i mały busik i nocleg w hotelu, gdzie było wesele.

retorsja

Żona, Warszawa

Wypada gościom zorganizować powrót do domu, najczęściej odbywa się to tak, że wynajmuje się bus... jeśli chodzi o poprawiny dobrze byłoby zorientować się wcześniej, kto na pewno na nich zostanie, a kto nie i wtedy pomyśleć o noclegu i wziąć pod uwagę tych gości, któtrzy mają daleko albo są starsi... 35 km to nie jest duża odległość! wracaliśmy z wesela o 4 nad ranem, było 45 km i nikt nie czuł się obrażony z powodu braku noclegu, zresztą noclegi na weselach to najczęściej tylko kilka godzin snu ;) i zamawianie w hotelu ekstra pokoju pierwszej klasy to duża przesada

lub Anuluj
Aby pisać wiadomości, musisz Wejdź na stronę

Osoby, które polubiły: